TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
Kategorie
archiwum bloga wpisy od 2009 roku
WIELKI BUNT SPOŁECZNY W POLSCE WYWOŁANY GŁODEM26 kwietnia 2020
-1432910 sekund temu.

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

CZERWONE

Mężczyzna trzymający nóż rani ministra bezpieczeństwa Indonezji

JAKARTA, Indonezja (AP) – Mówi, że uzbrojony w nóż mężczyzna podejrzany o przynależność do radykalnej grupy islamskiej zranił ministra bezpieczeństwa Indonezji, szefa lokalnej policji i inną osobę podczas ataku w zachodniej Indonezji w czwartek.

Indonezyjskie koło medyczne Indonezyjski koordynujący minister ds. Polityki, prawa i bezpieczeństwa Wiranto na noszach do karetki pogotowia w celu ewakuacji do Dżakarty w szpitalu w Pandeglang w prowincji Banten w Indonezji, czwartek, 10 października 2019 r. Policja mówi, że trzyma nóż mężczyzna zranił najwyższego ministra bezpieczeństwa, lokalnego komendanta policji i inną osobę w zachodniej prowincji. (Zdjęcie AP)

Prezydent Joko Widodo nazwał podejrzanego terrorystą i wezwał ludzi do pomocy w walce z radykalizmem po dźgnięciu ministra bezpieczeństwa Wiranto w prowincji Banten, gdzie władze twierdzą, że muzułmańscy bojownicy są obecni.

Atak nastąpił nieco ponad tydzień przed inauguracją Widodo podczas jego drugiej pięcioletniej kadencji.

„Obecnie jest leczony i przechodzi operację”, powiedział Widodo po wizycie w Wiranto, byłym szefie sił zbrojnych. Policja powiedziała, że ​​po ataku był w stabilnym stanie i przytomny.

Rzecznik policji krajowej Dedi Prasetyo powiedział, że Wiranto został dźgnięty w brzuch. W lokalnych wiadomościach cytowano lekarza szpitala, który powiedział, że został dźgnięty przynajmniej dwa razy.

Wiranto, 72 lata, który używa jednego imienia, został przewieziony samolotem do stolicy Dżakarty. Filmy pokazały go noszonego na noszach, lewą stronę brzucha przykryto bandażami i maskę tlenową przymocowaną do twarzy.

Wiranto właśnie wysiadł z samochodu i został przywitany przez szefa policji w mieście Pandeglang, gdy napastnik rzucił się w ich stronę, raniąc ich wraz z trzecim mężczyzną. Ochroniarze mocowali napastnika z ziemią i związali ręce za plecami, podczas gdy inni pomagali Wiranto, który potknął się na ziemię.

Żołnierze niosą indonezyjskiego koordynującego ministra ds. Polityki, prawa i bezpieczeństwa Wiranto na noszach do czekającego helikoptera, który ma zostać ewakuowany do Dżakarty w Pandeglang w prowincji Banten w Indonezji, czwartek, 10 października 2019 r. Indonezyjscy policjanci mówią, że Wiranto i dwie inne osoby , w tym szef lokalnej policji, został ranny przez mężczyznę trzymającego nóż i zabrany do szpitala podczas wizyty w zachodniej prowincji. (AP Photo / Rafsanjani

Motyw ataku nie był od razu jasny. Jako koordynujący minister ds. Polityki, prawa i bezpieczeństwa Wiranto nadzoruje kilka ministerstw i agencji, w tym policję krajową i obronę, które są odpowiedzialne za rządową kampanię kontrwybuchową.

Policja zidentyfikowała podejrzanego jako Syahril Alamsyah i powiedziała, że ​​aresztowali także jego żonę Fitri Andriana.

Prasetyo powiedział dziennikarzom, że być może zostali zradykalizowani przez ideologię grupy Islamskiego Państwa.

Śledczy próbowali ustalić, czy napastnicy należeli do Jemaah Ansharuf Daulah, muzułmańskiej sieci bojowników w Indonezji, powiązanej z grupą Państwa Islamskiego, która według urzędników bezpieczeństwa ma wyznawców w Banten. Grupę obwiniono za wcześniejsze ataki bombowe w Indonezji.

Prezydent Indonezji Joko Widodo rozmawia z dziennikarzami po wizycie w koordynującym ministrze ds. Polityki, prawa i bezpieczeństwa Wiranto, który został ranny w ataku nożem, w szpitalu w Dżakarcie w Indonezji, czwartek, 10 października 2019 r. Mężczyzna uzbrojony w nóż, który może zostali zradykalizowani przez ekstremistyczną ideologię grupy Państwa Islamskiego, zranili w czwartek najwyższego ministra bezpieczeństwa, szefa lokalnej policji i inną osobę w zachodniej prowincji. (AP Photo / Achmad Ibrahim)

Sidney Jones, dyrektor Instytutu Analizy Polityki Konfliktów z siedzibą w Dżakarcie, który ściśle monitoruje muzułmańskie grupy bojowników, powiedział, że atak pokazuje, że zwolennicy grupy Państwa Islamskiego w Indonezji nie zniechęcili się utratą terytorium na Bliskim Wschodzie.

„Choć bardzo poważna, ta próba nie powinna być zbyt dramatyczna. Nikt nie został zabity, sprawcy zostali złapani przy życiu i można ich przesłuchać, a Indonezja pozostaje całkowicie stabilna – powiedziała.

Jako szef sił zbrojnych w latach 1998–1999, kiedy siły policji krajowej były nadal pod kontrolą wojskową, Wiranto nadzorował bezpieczeństwo i obronę w czasie, gdy protesty studenckie wybuchły w całym kraju i ostatecznie doprowadziły do ​​upadku siłacza Prezydenta Suharto.

PLIK – we wtorek, 24 września 2019 r., Zdjęcie z pliku, indonezyjski koordynujący minister polityki, prawa i bezpieczeństwa Wiranto gestykuluje podczas konferencji prasowej w Dżakarcie w Indonezji. Indonezyjscy policjanci twierdzą, że Wiranto i dwie inne osoby, w tym lokalny szef policji, zostały ranne przez mężczyznę trzymającego nóż i zabrane do szpitala podczas wizyty w zachodniej prowincji. (AP Photo / Achmad Ibrahim, plik

W 2003 r. Wiranto, wówczas już wycofany z wojska, i siedmiu innych byłych urzędników wojskowych zostało oskarżonych przez panel ONZ za rzekome zbrodnie przeciwko ludzkości za okrucieństwa w Timorze Wschodnim po tym, jak region głosował za niepodległością od Indonezji w referendum w 1999 r. Zaprzeczył zarzutom.

Wiranto bez powodzenia kandydował na prezydenta w 2004 r. I na wiceprezydenta w 2009 r. Kierował partią polityczną w 2014 r., Która poparła poparcie dla udanej kampanii prezydenckiej Widodo, przywracając emerytowanego generała do wpływowej roli w największym na świecie kraju większości muzułmańskim z historia śmiertelnych ataków bojowników.

Żołnierze niosą indonezyjskiego koordynującego ministra ds. Polityki, prawa i bezpieczeństwa Wiranto na noszach do czekającego helikoptera, który ma zostać ewakuowany do Dżakarty w Pandeglang w prowincji Banten w Indonezji, czwartek, 10 października 2019 r. Indonezyjscy policjanci mówią, że Wiranto i dwie inne osoby , w tym szef lokalnej policji, został ranny przez mężczyznę trzymającego nóż i zabrany do szpitala podczas wizyty w zachodniej prowincji. (AP Photo / Rafsanjani)

Asystentka wiadomości Ismira Lutfia Tisnadibrata przyczyniła się do tego raportu.

 

zrodlo:apnews.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: