M-forum A.V Live.

ARTYKUŁY PRASOWE , NIUS INFO , POLITYKA GOSPODARKA, POLSKA I ŚWIAT , FILMY , REPORTAŻE , STREAM LIVE ZAŁÓŻ WŁASNE AUTORSKIE KONTO I PUBLIKUJ BEZ CENZURY FELIETONY ARTYKUŁY FILMY DOKUMENTY MATERIAŁY PRASOWE WŁASNE

pobrane (1).png

Tajni lekarze z Hongkongu ujawniają ukrytą liczbę protestów

miejsce-na-reklame.

HONG KONG (AP) – Podczas gdy policja zamieszek walczyła w weekendy z antyrządowymi demonstrantami na ulicach Hongkongu, do zaszyfrowanej skrzynki odbiorczej grupy ochotników, którzy nazywają siebie „Ukrytą kliniką”, pojawiły się dwa zdjęcia.

Zdjęcia przedstawiają obrzydliwie opuchnięte lewe ramię 22-letniego protestującego, którego pobito i któremu towarzyszył komunikat od nadawcy: „Podejrzewam, że jego kość jest złamana”.

Po nocnych rozmowach za pośrednictwem aplikacji do przesyłania wiadomości Telegram, która zaaranżowała prześwietlenie poza księgami, u protestującego zdiagnozowano złamanie kości łokciowej.

Ponieważ lato protestów w Hongkongu zaczyna się już jesienią, a starcia stają się coraz bardziej zacięte, lekarze po cichu zebrali się, tworząc Ukrytą Klinikę i inne sieci, aby potajemnie leczyć obrażenia wielu młodych demonstrantów, którzy obawiają się aresztowania, jeśli pójdą do szpitali rządowych.

Osoba, która wysłała wiadomość do sieci w imieniu poszkodowanego protestującego, wyjaśniła później ostrożność młodzieży, mówiąc: „Wielu jego przyjaciół zostało zatrzymanych podczas wizyty u lekarzy”.

Hidden Clinic twierdzi, że potajemnie leczyła 300-400 protestujących z szeregiem obrażeń: złamanymi i zwichniętymi kościami, otwartymi ranami i ekspozycją na gaz łzawiący tak długo, że odkrztuszali krew. Mówi także, że dotkliwość obrażeń gwałtownie wzrosła w ciągu ostatniego tygodnia, z twardymi protestującymi i policją coraz silniejszymi wobec siebie.

Pełny zasięg: Hongkong
Specjalista, który specjalizuje się w tradycyjnej medycynie chińskiej i nie jest związany z Ukrytą Kliniką, mówi, że sama leczyła 60-80 pacjentów, niektóre z wieloma ranami z kanistrów z gazem łzawiącym i innymi pociskami kontrolującymi zamieszki. Kobieta, która mówiła pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ obawia się represji podczas swoich częstych podróży na kontynent, używa akupunktury, aby złagodzić ich ból, i nie pobiera opłat za swoje usługi.

To zakulisowe doktorowanie poza szpitalami rządowymi sugeruje, że oficjalna liczba 1235 rannych protestujących leczonych w szpitalach publicznych od 9 czerwca znacznie zaniża zarówno liczbę, jak i zasięg wszystkich rannych w ponad 400 demonstracjach wyrażonych przez rząd .

Dyrektor wykonawczy Hongkongu, Carrie Lam, twierdzi, że liczba ofiar obejmuje obrażenia ponad 300 policjantów. Zestawienie rządowe, opracowane przez władze szpitalne, zlicza tylko pacjentów, którzy odwiedzili 18 publicznych oddziałów wypadkowych i pogotowia ratunkowego na terytorium 7,5 miliona osób, a nie leczonych prywatnie.

Protesty zostały zainicjowane w czerwcu przez zaniechany obecnie środek, który pozwoliłby na ekstradycję podejrzanych przestępców na rozprawę przed sądami kontrolowanymi przez Partię Komunistyczną w Chinach kontynentalnych. Rozpalili się w ciągłej furii przeciwko rządowi Lama, testując zobowiązania przywódców komunistycznych w Pekinie, aby nie ingerować w wewnętrzne sprawy Hongkongu, półautonomicznego centrum handlu międzynarodowego i finansów, które w 1997 r. Powróciło do chińskich rządów.

Pełny zakres tajnych działań na rzecz protestujących nie jest jasny, ponieważ zarówno ranni, jak i lekarze chcą się chronić w atmosferze głębokiej nieufności, która doprowadziła Hongkong do krawędzi. Jednak wywiady The Associated Press z czterema praktykami i protestującymi leczonymi poza rządowym systemem opieki zdrowotnej pokazują, że jest on obszerny, co podkreśla wsparcie, z którego korzystają demonstranci.

Pewna stażystka, która nie podałaby swojego pełnego imienia i prosiła, by ją zidentyfikować tylko jako Wong z obawy, że mogłaby zaszkodzić jej karierze, powiedziała, że ​​jej przełożony w dużym szpitalu publicznym nie wie o jej zaangażowaniu w Ukrytą Klinikę.

Po regularnych zmianach spędza noce na stałym strumieniu rannych protestujących, udzielając im szybkich, wstępnych diagnoz za pośrednictwem wiadomości SMS i zdjęć oraz udzielając porad. Następnie kontaktuje się z zakulisowymi lekarzami sieci, organizując szersze konsultacje i leczenie – a nawet pomagając za wszelką cenę.

Kiedy rozpoczęły się protesty, Wong powiedziała, że ​​wykorzystała swoje umiejętności medyczne na pierwszej linii frontu. Pomogła stworzyć Ukrytą Klinikę pod koniec lipca, ponieważ „zdałem sobie sprawę, że obrażenia stają się coraz poważniejsze”, powiedziała.

 

zrodlo:apnews.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

REKLAMA 300 X300.jpg
%d bloggers like this: