M-forum A.V Live.

ARTYKUŁY PRASOWE , NIUS INFO , POLITYKA GOSPODARKA, POLSKA I ŚWIAT , FILMY , REPORTAŻE , STREAM LIVE ZAŁÓŻ WŁASNE AUTORSKIE KONTO I PUBLIKUJ BEZ CENZURY FELIETONY ARTYKUŁY FILMY DOKUMENTY MATERIAŁY PRASOWE WŁASNE

pobrane (1).png

Szef ONZ mówi, że ONZ stoi w obliczu najgorszego kryzysu gotówkowego od prawie 10 lat

miejsce-na-reklame.

NARODY ZJEDNOCZONE (AP) – Sekretarz Generalny Antonio Guterres ostrzegł we wtorek, że Narody Zjednoczone stoją w obliczu „najgorszego kryzysu gotówkowego” od prawie dekady, ponieważ 64 z 193 członków nie spłaciło swoich rocznych składek – w tym Stany Zjednoczone, ich największy wkład .

Rzecznik ONZ Stephane Dujarric powiedział, że sekretarz generalny napisał do wszystkich członków, mówiąc: „organizacja ryzykuje wyczerpaniem rezerw płynności do końca miesiąca i zaleganiem z płatnościami dla personelu i dostawców”.

Dujarric powiedział, że do końca września państwa członkowskie zapłaciły tylko 70% całkowitej oceny zwykłego budżetu, w porównaniu z 78% w tym samym czasie w ubiegłym roku.

Według ONZ do wtorek 129 krajów zapłaciło 1,99 mld USD należnych środków z budżetu operacyjnego ONZ na 2019 r. Powiedział, że za ten rok należy się 1,386 miliarda dolarów.

Oprócz Stanów Zjednoczonych innymi krajami, które nie spłacają swoich należności, są Brazylia, Iran, Izrael, Meksyk, Korea Południowa, Arabia Saudyjska i Urugwaj.

Z powodu kalendarza budżetu rządu USA Waszyngton zwykle spłaca swoje należności w październiku.

Według ONZ Stany Zjednoczone są winne 674 miliony USD na regularny budżet na 2019 r. I 381 milionów USD na poprzednie regularne budżety.

Stany Zjednoczone zalegają również z płatnościami w osobnym budżecie na rozległe operacje pokojowe ONZ. Według ONZ jest to 255 milionów dolarów za zamknięte misje pokojowe i 2 miliardy dolarów za aktywne misje pokojowe

Dujarric powiedział, że środki zastosowane przez Sekretariat ONZ na początku roku w celu dostosowania wydatków do wpływów pieniężnych zapobiegły „poważnym zakłóceniom”, ale „już nie wystarczają”.

Ponieważ do końca listopada Sekretariat ONZ może spotkać się z niewypłacalnością wynagrodzeń i płatności, Dujarric powiedział, że sekretarz generalny zażądał natychmiastowych kroków, w tym dalszych redukcji oficjalnych podróży i odroczenia wydatków na towary i usługi.

Ponadto Dujarric powiedział, że wydarzenia planowane poza oficjalnymi godzinami spotkań są przerywane, a konferencje i spotkania mogą wymagać odroczenia lub dostosowania ich usług.

Sekretarz generalny podkreślił, że przepływ środków pieniężnych jest powtarzającym się problemem, a ONZ jest teraz zmuszona do priorytetowego traktowania pracy opartej na dostępności gotówki, tym samym podważając jej mandaty i obowiązki „wobec ludzi, którym służymy”, powiedział Dujarric.

„Sekretarz generalny oczekuje zatem od państw członkowskich rozwiązania problemów strukturalnych leżących u podstaw tego rocznego kryzysu bez dalszej zwłoki”, powiedział Dujarric.

 

zrodlo:apnews.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

REKLAMA 300 X300.jpg
%d bloggers like this: