M-forum A.V Live.

ARTYKUŁY PRASOWE , NIUS INFO , POLITYKA GOSPODARKA, POLSKA I ŚWIAT , FILMY , REPORTAŻE , STREAM LIVE ZAŁÓŻ WŁASNE AUTORSKIE KONTO I PUBLIKUJ BEZ CENZURY FELIETONY ARTYKUŁY FILMY DOKUMENTY MATERIAŁY PRASOWE WŁASNE

pobrane (1).png

Sąd Najwyższy na Alasce usłyszy pozew młodzieży w sprawie zmian klimatu

miejsce-na-reklame.

ANCHORAGE, Alaska (AP) – Sąd Najwyższy Alaski wysłucha w środę argumentów w pozwie, w którym twierdzi, że polityka państwa w zakresie paliw kopalnych szkodzi konstytucyjnemu prawu młodych Alaskan do bezpiecznego klimatu.

W 2017 r. Szesnastu młodych ludzi z Alaski pozwało państwo, twierdząc, że spowodowana przez człowieka emisja gazów cieplarnianych prowadząca do zmian klimatu powoduje długoterminowe, niebezpieczne skutki zdrowotne.

Pozew ma na celu statut, który mówi, że polityka Alaski polega na promowaniu paliw kopalnych, powiedział Andrew Welle z organizacji Our Children Trust, z siedzibą w Oregonie, organizacji non-profit zajmującej się ochroną naturalnych systemów dla obecnych i przyszłych pokoleń.

„Państwo wprowadziło politykę promowania paliw kopalnych i wdrożyło ją w sposób, który powoduje znaczną emisję gazów cieplarnianych na Alasce” – powiedział Welle w wywiadzie telefonicznym. „Szkodzą tym małym dzieciom”.

Centralnym pytaniem w procesie, podobnie jak w poprzednich procesach federalnych i stanowych, jest rola sądów w kształtowaniu polityki klimatycznej.

Adwokaci Naszego Dziecka reprezentowali młodzież z Alaski w nieudanym procesie z 2011 roku, który domagał się interwencji sądowej, ponieważ państwo nie podjęło środków w celu ochrony młodych ludzi na Alasce przed zmianami klimatu. Sędzia stwierdził, że sądy nie dysponują zasobami naukowymi, gospodarczymi i technologicznymi, które agencje mogłyby wykorzystać do określenia polityki klimatycznej i najlepiej pozostawić je w ich rękach.

Drugi pozew został złożony w październiku 2017 r. Przez Alaskanów, którzy w tym czasie mieli od 5 do 20 lat. Sędzia Sądu Najwyższego Anchorage Gregory Miller w październiku 2018 r. Oddalił pozew, powołując się na sprawę z 2011 r. I inne precedensy.

Welle przyznał, że sądy nie mogą tworzyć polityki klimatycznej. Powiedział jednak, że sąd może interweniować, jeśli pozostałe dwa oddziały rządu zatwierdzą politykę, która zaostrza szkodliwe skutki

„Ich podstawową rolą w tym systemie kontroli i bilansów jest upewnienie się, że inne oddziały nie wyrządzają aktywnej i afirmatywnej szkody jednostkom poprzez oficjalne działania państwowe” – powiedział. „Właśnie o to chodzi w tym przypadku”.

Pozew twierdzi, że zgodnie z konstytucją Alaski stanowy klimat, taki jak woda, ryby, dzika przyroda, powietrze i ocean, jest zasobem zaufania publicznego, utrzymywanym dla maksymalnych korzyści jego mieszkańców.

Przyczyny zmian klimatu spowodowane przez człowieka będą katastrofalne, chyba że spadnie dwutlenek węgla w atmosferze, zgodnie z procesem sądowym. Wśród już występujących szkód: niebezpiecznie rosnących temperatur, zmieniających się wzorów deszczu i śniegu, podnoszących się mórz, powodzi sztormowej, topniejącej wiecznej zmarzliny, erozji wybrzeży i zwiększonych pożarów, zakwaszenia oceanów i gwałtownych burz.

Główny klient w tej sprawie, Esau Sinnok, miał konstytucyjne prawo do zdrowia i szczęścia, któremu odmówiła polityka państwa i brak działań w sprawie zmian klimatu, powiedział Welle.

„Jego rodzinna wioska Shishmaref została dosłownie usunięta z mapy z powodu zmian klimatu” – powiedział Welle. „Zagraża to jego kulturze, istnieniu jego społeczności, zdrowiu i bezpieczeństwu jego i członków jego społeczności”.

W pozwie zwrócono się do sądu o stwierdzenie, że działania państwa naruszyły podstawowe prawa powoda do stabilnego systemu klimatycznego.

Pozew ma na celu unieważnienie polityki państwa w sprawie paliw kopalnych.

W pozwie zwrócono się również do sądu o nakazanie państwu sporządzenia rozliczenia emisji dwutlenku węgla i opracowania planu naprawy.

___

Ta historia została poprawiona, mówiąc, że 16 młodych Alasków w 2017 roku pozwało państwo.

 

zrodlo:apnews.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

REKLAMA 300 X300.jpg
%d bloggers like this: