M-forum A.V Live.

ARTYKUŁY PRASOWE , NIUS INFO , POLITYKA GOSPODARKA, POLSKA I ŚWIAT , FILMY , REPORTAŻE , STREAM LIVE ZAŁÓŻ WŁASNE AUTORSKIE KONTO I PUBLIKUJ BEZ CENZURY FELIETONY ARTYKUŁY FILMY DOKUMENTY MATERIAŁY PRASOWE WŁASNE

pobrane (1).png

Polak zaakceptowany na stanowisko komisarza UE ds. rolnictwa

miejsce-na-reklame.

Polak Janusz Wojciechowski dostał zielone światło od koordynatorów komisji rolnictwa Parlamentu Europejskiego na stanowisko komisarza UE ds. rolnictwa. Otwiera mu to drogę do objęcia teki w Komisji Ursuli von der Leyen.

Decyzję podjęli koordynatorzy grup politycznych w komisji rolnictwa. Cała siódemka, bo tylu ich jest, była za. Wojciechowski nie krył zadowolenia po tej decyzji.

Polak zaakceptowany na stanowisko komisarza UE ds. rolnictwaWybór Polaka nie obył się bez przeszkód. (Fot. Getty Images)

Przyszły kWybór Polaka nie obył się bez przeszkód. (Fot. Getty Images)omisarz podkreślił w rozmowie z dziennikarzami, że wyciągnął wnioski z poprzedniego swojego wysłuchania przed komisją rolnictwa PE i poruszył wątki, których za pierwszym razem w jego wystąpieniu zabrakło. „Cieszę się z jednogłośnego poparcia wszystkich grup politycznych, to bardzo ważne do pełnienia w przyszłości funkcji komisarza” – wskazał Wojciechowski na konferencji prasowej w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Podkreślił, że polityka rolna w Europie musi być racjonalna, zrównoważona i taką chce prowadzić. „To, że potrafiłem dotrzeć do europosłów z przekazem, że trzeba bronić konkurencyjności rolnictwa w Europie, a z drugiej strony, że rolnictwo musi być przyjazne środowisku, zostało przyjęte bardzo dobrze przez całą komisję (rolnictwa PE – przyp.red.), przez wszystkie grupy polityczne” – dodał.

Rolnictwo jest bardzo ważnym obszarem UE. (Fot. Getty Images)

Ocenił, że w poprzednim jego wysłuchaniu zbyt mało było o konkurencyjności i innowacyjności rolnictwa. „To musi być bardzo racjonalna i zrównoważona polityka rolna i taką chcę prowadzić” – podkreślił Wojciechowski.

Europosłowie PO i PSL mają nadzieję, że Wojciechowski będzie dobrym komisarzem. Szef delegacji PO w PE Andrzej Halicki wskazał na konferencji prasowej, że to dobry dzień, bo Polska będzie miała komisarza ds. rolnictwa. „To bardzo ważny obszar. Dobrze, że ten proces się zakończył. Szkoda, że po raz pierwszy od 2004 r. z takim biegiem z przeszkodami, z powtórkami. Dobry, silny kandydat nie powinien przechodzić tego typu procedury, że potrzebne jest drugie wysłuchanie” – wskazał.

zrodlo:londynek.net

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

REKLAMA 300 X300.jpg
%d bloggers like this: