M-forum A.V Live.

ARTYKUŁY PRASOWE , NIUS INFO , POLITYKA GOSPODARKA, POLSKA I ŚWIAT , FILMY , REPORTAŻE , STREAM LIVE ZAŁÓŻ WŁASNE KONTO

pobrane (1).png

Ostatni: oficjalny: żołnierze tureccy wkrótce zaatakują Syrię

miejsce-na-reklame.

BEIRUT (AP) – Ostatnie wydarzenia po decyzji prezydenta Donalda Trumpa o porzuceniu bojowników syryjskich kurdyjskich przed przewidywaną ofensywą turecką w północno-wschodniej Syrii (zawsze lokalnie):

9:40

Najwyższy turecki urzędnik mówi, że wojsko Turcji „wkrótce” wkroczy do Syrii wraz z sojuszniczymi syryjskimi siłami rebeliantów po tym, jak prezydent Donald Trump zapowiedział wycofanie wojsk amerykańskich z tego obszaru.

Fahrettin Altun, dyrektor ds. Komunikacji prezydencji tureckiej, wezwał społeczność międzynarodową w Washington Post w środę do „zgromadzenia się” za Ankarą.

Altun mówi, że Turcja stara się „zneutralizować” syryjskich bojowników kurdyjskich w północno-wschodniej Syrii i „uwolnić miejscową ludność od jarzma zbrojnych zbirów”.

Napisał: „Tureckie wojsko wraz z Wolną Armią Syryjską wkrótce przekroczy granicę turecko-syryjską”.

Turcja uważa syryjskich bojowników kurdyjskich, sprzymierzonych z siłami amerykańskimi w walce z IS, za terrorystów powiązanych z wyjętymi spod prawa kurdyjskimi rebeliantami w Turcji.

___

9:30 rano

Siły wspierane przez USA i dwie syryjskie grupy aktywistów twierdzą, że bojownicy Państwa Islamskiego przeprowadzili atak w mieście Raqqa w północnej Syrii.

Wczesny środowy atak skierowany był na wspierane przez USA syryjskie siły demokratyczne wspierane przez USA w Raqqa, która kiedyś była de facto stolicą ekstremistów.

Atak nadchodzi, gdy Turcja ma rozpocząć ofensywę przeciwko bojownikom kurdyjskim w północno-wschodniej Syrii.

Kurdyjscy bojownicy twierdzą, że IS przeprowadziło trzy samobójcze ataki na swoje pozycje w Rakce. Nie było słowa o ofiarach.

Raqqa jest cicho zabity, kolektyw aktywistów, zgłosił wymianę ognia i wybuchu.

Brytyjskie Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, grupa monitorująca wojnę, twierdzi, że w ataku uczestniczyło dwóch bojowników IS, którzy przed strzeleniem wysadzili się w powietrze.

 

zrodlo:apnews.com

One thought on “Ostatni: oficjalny: żołnierze tureccy wkrótce zaatakują Syrię

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

REKLAMA 300 X300.jpg
%d bloggers like this: