KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

Najnowsze:Xi w Chinach odwiedzą Indie w tym tygodniu, spotkają się z Modi

NEW DELHI (AP) – Prezydent Chin Xi Jinping przyjeżdża do Indii, aby spotkać się z premierem Narendrą Modi w piątek, zaledwie kilka tygodni po tym, jak Chiny wsparły Pakistan w podnoszeniu kwestii niedawnych działań Indii w spornym Kaszmirze na posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku .

PLIK – na zdjęciu z 17 września 2014 r. Premier Indii Narendra Modi, po prawej, wita chińskiego prezydenta Xi Jinpinga po przybyciu do hotelu w Ahmadabad w Indiach. Indyjskie Ministerstwo Spraw Zewnętrznych poinformowało w środę, 9 października 2019 r., Że Xi i Modi spotkają się na drugim nieformalnym szczycie w mieście Chennai na południowym wybrzeżu w dniach 11 i 12 października, aby „wymienić poglądy na temat pogłębienia” rozwoju obu krajów . (AP Photo / Ajit Solanki, plik)

W sierpniu Indie odebrały częściowo autonomiczny status Kaszmirowi , rozmieszczając tysiące żołnierzy i odcinając łączność internetową, aby zapobiec protestom. Zatrzymano również tysiące ludzi, w tym przywódców politycznych głównego nurtu i młodych ludzi.

Himalajski region Kaszmiru jest zajęty zarówno przez Pakistan, jak i Indie i podzielony między nimi.

W ONZ Chiny stwierdziły, że Indie nie powinny działać jednostronnie w sprawie Kaszmiru, którego część Chiny również kontrolują i gdzie od czasu do czasu dochodzi do potyczek granicznych między Indiami a Chinami.

31 października New Delhi przejmie bezpośrednią kontrolę nad Ladakhem, regionem przygranicznym słynącym z rzadko zaludnionych i oszałamiających krajobrazów, mnichów buddyjskich w klasztorach na szczycie góry i nieuchwytnych lampartów śnieżnych krążących po nierównym terenie.

Indyjskie Ministerstwo Spraw Zewnętrznych poinformowało w środę, że Xi i Modi spotkają się w południowym nadmorskim mieście Chennai w piątek i sobotę, aby „wymienić poglądy na temat pogłębienia” rozwoju obu krajów.

Odwiedzą także pobliskie świątynne miasto Mamallapuram.

Xi i Modi po raz ostatni spotkali się jeden na jednego w kurorcie w Wuhan w Chinach w kwietniu 2018 r.

Indyjskie siły bezpieczeństwa zatrzymały 10 tybetańskich aktywistów, w tym znanego pisarza i poetę Tenzina Tsundue, w pobliżu Chennai, aby stłumić wszelkie protesty podczas wizyty Xi, podała agencja prasowa Press Trust of India.

Regionalna policja w południowym stanie Tamil Nadu poprosiła również kilkunastu tybetańskich studentów o podpisanie oświadczeń obiecujących, że nie będą angażować się w działania, które mogą „naruszyć pokój lub zakłócać spokój publiczny”, zgodnie ze zdjęciem z dokumentu dostarczonego przez Tybetańskie Stowarzyszenie Studentów Madras. Dwóch liderów stowarzyszenia studentów było wśród osób zatrzymanych w niedzielę.

Dr Tenzin Norbu, angielski wykładowca Hindustan College na przedmieściach Chennai, również został aresztowany we wtorek i pozostaje w areszcie.

Tenzin Dakpa, lider Studentów Wolnego Tybetu, powiedział, że tybetański prawnik z Dharamsali, domu duchowego przywódcy Dalajlamy i siedziby tybetańskiego rządu na uchodźstwie, udał się do Chennai, aby sprawdzić, czy zatrzymania mogą być kwestionowane .

Prewencyjne zatrzymania nie są rzadkie w Indiach.

 

zrodlo:apnews.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: