M-forum A.V Live.

ARTYKUŁY PRASOWE , NIUS INFO , POLITYKA GOSPODARKA, POLSKA I ŚWIAT , FILMY , REPORTAŻE , STREAM LIVE ZAŁÓŻ WŁASNE AUTORSKIE KONTO I PUBLIKUJ BEZ CENZURY FELIETONY ARTYKUŁY FILMY DOKUMENTY MATERIAŁY PRASOWE WŁASNE

pobrane (1).png

Najnowsze:Kalifornia stoi w obliczu historycznego zaniku zasilania z powodu niebezpieczeństwa pożaru

miejsce-na-reklame.

SAN FRANCISCO (AP) – Miliony ludzi były gotowe stracić prąd w całej północnej i środkowej Kalifornii po Pacific Gas & amp; Firma Electric Co. ogłosiła we wtorek, że odetnie zasilanie w czasie największej awarii prewencyjnej w historii stanu, aby zapobiec pożarom spowodowanym przez wadliwe linie.

James Cooke pokazuje zakup butelek z wodą wraz ze zbiornikami propanu i akumulatorami w sklepie z narzędziami ACE, gdy przygotowuje się do ewentualnego wyłączenia zasilania w Los Gatos w Kalifornii we wtorek, 8 października 2019 r. Miliony ludzi czekało utrata prądu w całej północnej i środkowej Kalifornii po tym, jak Pacific Gas & Electric Co. ogłosiło we wtorek, że wyłączy zasilanie w największej w historii historii prewencyjnej awarii, aby zapobiec pożarom spowodowanym przez wadliwe linie. (Anda Chu / San Jose Mercury News via AP)

PG & amp; E zapowiedziało, że zacznie wyłączać zasilanie 800 000 klientów w 34 hrabstwach, rozpoczynając po środowej północy w związku z prognozami wietrznej i suchej pogody, które stwarzają ekstremalne zagrożenie pożarowe. Na południu Edison z Południowej Kalifornii powiedział także we wtorek, że ponad 106 000 klientów w części ośmiu hrabstw może spotkać się z przerwami w dostawie prądu.

Przerwy są planowane w ponad połowie z 58 hrabstw Kalifornii, chociaż nie u wszystkich w tych hrabstwach nastąpi przerwa w dostawie prądu.

Wiadomość nadeszła, gdy mieszkańcy regionu winiarskiego na północ od San Francisco obchodzili dwuletnią rocznicę śmiertelnych pożarów, w których zginęły 44 osoby i zniszczono tysiące domów. San Francisco jest jedynym hrabstwem w dziewięciu hrabstwach Bay Area, gdzie nie będzie to miało wpływu na moc.

Narzędzie ostrzegło przed możliwością powszechnego zamknięcia w poniedziałek, co skłoniło mieszkańców do gromadzenia się w sklepach z zapasami, gdy przygotowywali się na wyczerpanie baterii telefonów komórkowych, automatycznych garaży, które nie będą działać, i letnich lodówek.

Latarki, baterie i propan do grillowania były bardzo poszukiwane, ponieważ ludzie przygotowali się na awarię, która według PG & E może trwać „kilka dni”.

Joe Wilson wyciąga generator z garażu w swoim domu, który znajduje się w okolicy, w której spodziewana jest utrata mocy we wczesnej środie, w dzielnicy East Foothills w San Jose, Kalifornia, wtorek, 8 października 2019 r. Miliony ludzi byli gotowi stracić prąd w całej północnej i środkowej Kalifornii po tym, jak firma Pacific Gas & Electric Co. ogłosiła we wtorek, że wyłączy zasilanie w największej w historii historii prewencji awarii, aby zapobiec pożarom spowodowanym przez wadliwe linie. (Randy Vazquez / San Jose Mercury News via AP)

„Sprzedaliśmy dziś latarnie. Półka jest całkowicie pusta ”- powiedział Howard Gibbs, menedżer w firmie Ace Hardware w miejscowości Lafayette, 32 km na wschód od San Francisco. „Zostało nam tylko kilka latarek i jesteśmy również przy ostatnich kilku zbiornikach na propan”.

Burmistrz Oakland Libby Schaaf poprosił we wtorek mieszkańców, aby nie blokowali linii 911 w sytuacjach kryzysowych i wezwał ludzi do przygotowania. Miasto odwołało wszystkie dni wolne dla funkcjonariuszy policji, przygotowując się do przerw w pracy.

„Wszyscy wiemy, jakie zniszczenia mogą wywołać pożary” – powiedziała.

W 1991 r. Pożar trawy podpalił Oakland Hills, zabijając 25 osób i niszcząc ponad 3000 domów.

PG & amp; E poinformowało, że informuje klientów za pomocą wiadomości SMS i e-mail o tym, gdzie i kiedy nastąpi odcięcie zasilania. Ale jego strona internetowa, na której nakazywał ludziom sprawdzenie, czy ich adresy zostaną naruszone, nie działała przez większość dnia we wtorek po przeciążeniu odwiedzających.

Gavin Newsom powiedział, że PG & amp; E nie miał wyboru, biorąc pod uwagę, że ponosiłby odpowiedzialność za szkody pożarowe, ale powiedział, że klienci mają prawo czuć się oburzeni. Powiedział, że narzędzie musi zaktualizować i naprawić swój sprzęt, aby ogromne awarie nie były normą.

„Nikt nie jest z tego zadowolony, nikt nie jest z tego zadowolony” – powiedział.

Awaria dotknie także części rolniczej Doliny Środkowej, północnego i środkowego wybrzeża stanu oraz podnóża Sierra Nevada, gdzie listopadowy pożar obwiniony o linie przesyłowe PG i E zabił 85 osób i zdewastował miasto Paradise.

Jennifer Siemens, która straciła dom w raju, wynajmuje dom w pobliskim mieście Oroville i powiedziała, że szykuje się na trzecią awarię w ciągu miesiąca.

Siemens zatankował samochód, zaopatrzył się w butelkowaną wodę i latarki i upewnił się, że wszystkie elektroniczne urządzenia rodziny są w pełni naładowane.

„Co jest nie tak z liniami energetycznymi, że muszą to tak bardzo robić?”, Zapytał Siemens. „Oczywiście nie chcemy już pożarów, ale wydaje mi się, że trochę za burtą”.

Wiatry mogą zepsuć przewody pod napięciem i słupy energetyczne lub doprowadzić drzewa i inną roślinność do kontaktu z nimi – a niektóre z najbardziej niszczycielskich płomieni Kalifornii w ostatnich latach zostały zapoczątkowane przez linie energetyczne PG i E.

Ale planowane przerwy nie będą ograniczone do obszarów podatnych na pożar, ponieważ zakłady energetyczne muszą wyłączyć całe linie dystrybucyjne i przesyłowe do znacznie szerszych obszarów, aby zminimalizować ryzyko pożarów.

Pacific Gas z siedzibą w San Francisco & amp; Electric zgłosił się w styczniu do ochrony przed bankructwem, twierdząc, że nie może sobie pozwolić na potencjalne szkody o wartości 30 miliardów dolarów wynikające z niedawnych pożarów. W ramach toczących się postępowań upadłościowych firma w ubiegłym miesiącu zgodziła się zapłacić 11 mld USD grupie firm ubezpieczeniowych reprezentujących osoby po śmiertelnych pożarach Północnej Kalifornii w 2017 i 2018 roku.

W południowej Kalifornii najwięcej potencjalnie dotkniętych klientów było w hrabstwie Los Angeles, a na wschodzie w hrabstwach San Bernardino i Riverside.

Agencje publiczne w całym regionie namawiały ludzi do przygotowania się, kupując wodę i nietrwałe jedzenie, zdobywając pełny zbiornik paliwa, mając gotówkę pod ręką i parkując pojazdy przed garażami lub upewniając się, że potrafią ręcznie otworzyć drzwi garażowe.

Kalifornijski Departament Leśnictwa i Zapobiegania Pożarom powiedział, że zwiększył zatrudnienie w przygotowaniach do ekstremalnych warunków pożaru i tego, co było jak dotąd najsilniejszym wiatrem w tym sezonie pożaru.

„W związku z jednymi z najbardziej niszczycielskich i najbardziej śmiercionośnych pożarów, które miały miejsce w okresie od października do grudnia, potrzebujemy, aby Kalifornii nie popadały w samozadowolenie” – powiedział szef straży pożarnej Thom Porter w komunikacie. „Mieszkańcy muszą być przygotowani do ewakuacji w razie pożaru w mgnieniu oka.”

W sklepie Dollar General w Paradise ludzie kupowali świece, puszki z gazem, lód, latarki, baterie i konserwy, a we wtorek rano skończyły się skrzynie z lodem, powiedział menedżer Ben Humphries.

Humphries, który przeprowadził się z rodziną do Oroville po utracie domu w raju, powiedział, że jego rodzina straciła moc już dwa razy w ciągu ostatniego miesiąca i upewniał się, że mają wystarczającą ilość paliwa do generatora i dużą ilość lodu w chłodnicach.

Powiedział jednak, że agresywna akcja PG & E na tym terenie jest trochę ironiczna, po tym, jak firma zdecydowała się nie wyłączać zasilania przed pożarem z 8 listopada, który zniszczył Raj.

„Rozumiem ich obawy, ale moim zdaniem jest za mało za późno, już spaliliśmy nasze miasto na ziemię” – powiedział Humphries.

 

zrodlo:apnews.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

REKLAMA 300 X300.jpg
%d bloggers like this: