M-forum A.V Live.

ARTYKUŁY PRASOWE , NIUS INFO , POLITYKA GOSPODARKA, POLSKA I ŚWIAT , FILMY , REPORTAŻE , STREAM LIVE ZAŁÓŻ WŁASNE AUTORSKIE KONTO I PUBLIKUJ BEZ CENZURY FELIETONY ARTYKUŁY FILMY DOKUMENTY MATERIAŁY PRASOWE WŁASNE

pobrane (1).png

Najnowsze: Akcje azjatyckie spadają, gdy wybuchają napięcia przed rozmowami między USA a Chinami

miejsce-na-reklame.

Akcje spadły w środę w Azji, gdy wybuchły napięcia między USA i Chinami przed rozmowami mającymi na celu rozwiązanie wojny handlowej między dwoma największymi gospodarkami świata.

Nocna wyprzedaż na Wall Street powiększyła mrok. Firmy technologiczne, banki i zasoby opieki zdrowotnej poniosły ciężar sprzedaży po tym, jak amerykańska lista amerykańskich przedsiębiorstw znalazła się na czarnej liście, twierdząc, że ich technologia odgrywa rolę w represjach wobec mniejszości muzułmańskiej w Chinach.

Japoński indeks Nikkei 225 stracił 0,7% do 21 448,21, a Hang Seng w Hongkongu spadł 0,7% do 25 716,77. Indeks Shanghai Composite obniżył się o 0,1% do 2 909,53. Sensex w Indiach wzrósł o 0,1% do 35 577,37, podczas gdy akcje na Tajwanie iw Azji Południowo-Wschodniej spadły. Rynki w Korei Południowej i Malezji były zamknięte na wakacje.

Chiny zażądały od Waszyngtonu zniesienia sankcji wobec chińskich firm technologicznych i ostrzegły w środę, że „zdecydowanie ochronią” interesy tego kraju.

Ministerstwo Handlu skrytykowało ograniczenia nałożone na sprzedaż technologii amerykańskiej grupie chińskich firm za ingerencję w sprawy tego kraju.

„Taktyka amerykańska jest bez wątpienia dużym ryzykiem, próbując wywrzeć presję na chińską delegację handlową, zanim rozpocznie się główne wydarzenie” – powiedział w komentarzu Jeffrey Halley z Oandy.

Akcje w USA zamknęły się znacznie niżej, przy czym Dow Jones Industrial Average oddał ponad 300 punktów w ciągu ostatniej godziny regularnego handlu.

Wysłannicy z USA i Chin spotkają się w czwartek w Waszyngtonie na kolejną rundę rozmów handlowych. Ataki dodatkowego konfliktu budzą nadzieje, że Waszyngton i Pekin znajdą rozwiązanie dla swojej długotrwałej i bolesnej wojny o taryfy celne.

„Retoryka po obu stronach, bez względu na to, czy USA umieszczają niektóre chińskie firmy technologiczne na czarnej liście, czy Chiny przysięgają odwet z„ bądźcie czujni ”, po prostu podnoszą temperaturę w pokoju i powodują większą niepewność dla firm, dla konsumentów i dla inwestorów ”- powiedział Sameer Samana, starszy strateg ds. rynku globalnego w Wells Fargo Investment Institute.

Indeks S & P 500 stracił 1,6% do 2 893,06. Dow spadł o 1,2% do 26 164,04, a Nasdaq, który jest mocno obciążony spółkami technologicznymi, spadł o 1,7%, do 7 823,78.

Mniejsze akcje spółek również zanotowały duże spadki, co spowodowało spadek indeksu Russell 2000 o 1,7% do poziomu 1 472,60.

Rentowność 10-letniego Skarbu Państwa spadła do 1,53% z 1,55% w późny poniedziałek, co jest sygnałem, że inwestorzy preferują inwestycje o niższym ryzyku w obliczu zawirowań w wojnie handlowej. Firmy użyteczności publicznej i firmy z branży nieruchomości, zarówno sektory bezpiecznej gry, utrzymały się lepiej niż reszta rynku, choć zakończyły dzień na minusie.

Ostatnia eskalacja napięć między USA a Chinami stanowi kolejny niepokój dla inwestorów, którzy już teraz niepokoją się falą problemów politycznych i gospodarczych. W ubiegłym tygodniu S & amp; P 500 odnotował w tym roku swoje pierwsze straty w wysokości 1%, ponieważ zaskakująco słaba liczba badań przemysłu wytwórczego i usługowego pokazała, że wojna handlowa USA-Chiny zagraża wzrostowi gospodarczemu USA.

Benchmark ropa naftowa spadła o 18 centów do 52,45 USD za baryłkę w obrocie elektronicznym na nowojorskiej giełdzie Mercantile Exchange. W środę spadł o 12 centów, aby osiągnąć 52,63 USD za baryłkę. Ropa Brent, międzynarodowy standard, spadła o 21 centów do 58,03 USD za baryłkę.

Podczas gdy cena amerykańskiej ropy naftowej wzrosła w tym roku nieco poniżej 9%, pozostaje o ponad 27% niższa niż przed rokiem. Ten spadek cen w ciągu ostatnich 12 miesięcy wpłynął na zapasy energii w tym roku.

Dolar wzrósł do 107,17 jena japońskiego z 107,07 jena we wtorek. Euro osłabiło się do 1,0964 USD z 1,0956 USD.

Autorzy AP AP, Damian J. Troise i Alex Veiga.

 

zrodlo:apnews.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

REKLAMA 300 X300.jpg
%d bloggers like this: