M-forum A.V Live.

ARTYKUŁY PRASOWE , NIUS INFO , POLITYKA GOSPODARKA, POLSKA I ŚWIAT , FILMY , REPORTAŻE , STREAM LIVE ZAŁÓŻ WŁASNE AUTORSKIE KONTO I PUBLIKUJ BEZ CENZURY FELIETONY ARTYKUŁY FILMY DOKUMENTY MATERIAŁY PRASOWE WŁASNE

pobrane (1).png

Chiny krytykują Apple za aplikację, która śledzi policję w Hongkongu

miejsce-na-reklame.

HONG KONG (AP) – Apple stało się najnowszą firmą ukierunkowaną na chińską presję na protesty w Hongkongu po tym, jak główna gazeta rządzącej Partii Komunistycznej skrytykowała giganta technologicznego w środę za aplikację na smartfony, która pozwala aktywistom zgłaszać ruchy policji.

Zwolennicy działacza z Hongkongu, Edwarda Leunga, zbierają się przed Sądem Najwyższym w Hongkongu, w środę, 9 października 2019 r. W zeszłym roku Leung został skazany na sześć lat więzienia za udział w brutalnym nocnym starciu z policją w sprawie nielegalnych straganiarzy z ulicy dwa lata temu. (AP Photo / Kin Cheung)

HKmap.live, zaprojektowany przez zewnętrznego dostawcę i dostępny w sklepie internetowym Apple Inc., „ułatwia nielegalne zachowanie”, powiedział Daily People w komentarzu.

„Czy Apple kieruje zbirami z Hongkongu?”, Powiedziała gazeta.

Pekin naciskał firmy, w tym Cathay Pacific Airways z Hongkongu, aby stanęły po stronie rządu przeciwko protestom, które mają miejsce w czwartym miesiącu.

Apple nie zareagowało natychmiast na prośbę o komentarz.

Demonstracje rozpoczęły się od projektu ustawy o ekstradycji i rozszerzyły się na inne skargi i żądania większej demokracji.

HKmap.live pozwala użytkownikom zgłaszać lokalizacje policji, zużycie gazu łzawiącego i inne szczegóły, które są dodawane do regularnie aktualizowanej mapy. Dostępna jest także wersja dla smartfonów z systemem operacyjnym Android.

Krytyka Apple’a nastąpiła po atakach rządowych, które rozpoczęły się w zeszły weekend w National Basketball Association, w związku z komentarzem dyrektora generalnego Houston Rockets popierającym protestujących. State TV anulowała transmisje gier NBA.

„Apple wskoczyło w to samo i połączyło biznes z polityką i działalnością handlową z nielegalną działalnością”, powiedział People’s Daily.

Gazeta ostrzegła, że Apple może zaszkodzić swojej reputacji chińskim konsumentom.

Marki w przeszłości kierowane przez Pekin były przedmiotem kampanii prowadzonej przez całkowicie kontrolowaną przez państwo prasę w celu odepchnięcia konsumentów lub zakłócania dochodzeń przez podatki i inne organy regulacyjne.

„Ta lekkomyślność spowoduje wiele problemów dla Apple”, powiedział Daily People. „Apple musi głęboko przemyśleć”.

 

zrodlo:apnews.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

REKLAMA 300 X300.jpg
%d bloggers like this: