M-forum A.V Live.

ARTYKUŁY PRASOWE , NIUS INFO , POLITYKA GOSPODARKA, POLSKA I ŚWIAT , FILMY , REPORTAŻE , STREAM LIVE ZAŁÓŻ WŁASNE AUTORSKIE KONTO I PUBLIKUJ BEZ CENZURY FELIETONY ARTYKUŁY FILMY DOKUMENTY MATERIAŁY PRASOWE WŁASNE

pobrane (1).png

Chiny domagają się amerykańskich ograniczeń technologicznych, będą „chronić” interesy

miejsce-na-reklame.

PEKIN (AP) – Chiny zażądały od Waszyngtonu zniesienia sankcji wobec chińskich firm technologicznych i ostrzegły w środę, że „zdecydowanie ochronią” interesy tego kraju.

Ministerstwo Handlu skrytykowało ograniczenia nałożone na sprzedaż technologii amerykańskiej grupie chińskich firm za ingerencję w sprawy tego kraju. Amerykańscy urzędnicy twierdzą, że firmy te zapewniają technologię stosowaną do represji mniejszości muzułmańskich w północno-zachodnim regionie Sinciang.

„Usilnie wzywamy Stany Zjednoczone do natychmiastowego zaprzestania nieodpowiedzialnych uwag w sprawie Xinjiang, zaprzestania ingerowania w wewnętrzne sprawy Chin i jak najszybszego usunięcia odpowiednich chińskich podmiotów z listy podmiotów” – oświadczyło ministerstwo. „Chiny podejmą wszelkie niezbędne środki, aby zdecydowanie zabezpieczyć chińskie interesy”.

Ministerstwo nie podało żadnych szczegółów na temat możliwego odwetu.

Pomimo gwałtownego napięcia ministerstwo poinformowało we wtorek, że delegacja handlowa wybrała się w tym tygodniu na wycieczkę do Waszyngtonu na rozmowy mające na celu zakończenie wojny taryfowej.

Ogłoszone w poniedziałek sankcje ograniczają sprzedaż technologii amerykańskiej do grupy chińskich firm zajmujących się rozpoznawaniem twarzy, sztuczną inteligencją i innymi zaawansowanymi produktami. Technologie te są częścią planów rozwoju przemysłu rządzącej Partii Komunistycznej.

Rząd USA i niezależni badacze twierdzą, że aż 1 milion muzułmanów w Sinciangu zostało wysłanych do obozów zatrzymań. Rząd twierdzi, że obiekty te są ośrodkami szkolenia pracy, a jego działania mają na celu zwalczanie terroryzmu i radykalizmu.

Pekin od dziesięcioleci stara się tłumić nastroje w Sinciangu na rzecz niepodległości lub większej autonomii dla tego terytorium. Chińskie władze twierdzą, że rozproszone przypadki przemocy obwinianej przez radykałów są częścią międzynarodowego islamskiego ruchu terrorystycznego, ale niezależni badacze twierdzą, że nie widzą dowodów na poparcie tego.

 

zrodlo:apnews.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

REKLAMA 300 X300.jpg
%d bloggers like this: