M-forum A.V Live.

ARTYKUŁY PRASOWE , NIUS INFO , POLITYKA GOSPODARKA, POLSKA I ŚWIAT , FILMY , REPORTAŻE , STREAM LIVE ZAŁÓŻ WŁASNE AUTORSKIE KONTO I PUBLIKUJ BEZ CENZURY FELIETONY ARTYKUŁY FILMY DOKUMENTY MATERIAŁY PRASOWE WŁASNE

pobrane (1).png

Macron składa hołd „ofiarom islamskiego terroryzmu”

miejsce-na-reklame.

PARIS (AP) – francuski prezydent Emmanuel Macron poprowadził narodowy hołd we wtorek dla czterech pracowników policji zabitych w zeszłym tygodniu w ataku nożem w Paryżu, nazywając ich „ofiarami terroryzmu islamskiego”.

Medale są pokazane na trumnie, jednej z czterech ofiar ataku nożem w zeszłym tygodniu podczas ceremonii na dziedzińcu paryskiej komendy policji we wtorek, 8 października 2019 r. W Paryżu. Prezydencja Francji mówi, że cztery ofiary ataku nożem w zeszłym tygodniu w paryskiej komendzie policji zostaną pośmiertnie przyznane najwyższą nagrodę Francji, Legion Honoru. (AP Photo / Francois Mori)

Podczas ceremonii w komendzie policji, gdzie zostali zadźgani nożem podczas krwawego szaleństwa w zeszły czwartek, uroczysty Macron przeżył mżawkę, składając hołd trzem funkcjonariuszom policji i jednemu administratorowi policji zabitemu przez ich kolegę, 45-letniego głuchego administrator technologii i konwersja muzułmanów.

„Zdecydowali się na noszenie munduru, aby poświęcić swoje życie ochronie innych. Zginęli w służbie, w pracy ”- powiedział Macron, który również spotkał się prywatnie z rodzinami ofiar.

Francuscy prokuratorzy badają zabójstwa jako potencjalny akt terroryzmu, ponieważ okazało się, że nożownik prawdopodobnie miał powiązania z członkami ultra-konserwatywnego ruchu islamskiego.

Policjanci niosą trumny czterech ofiar ataku z zeszłego tygodnia na ceremonię na dziedzińcu paryskiej komendy policji we wtorek, 8 października 2019 r. W Paryżu. Prezydencja Francji mówi, że cztery ofiary ataku nożem w zeszłym tygodniu w paryskiej komendzie policji zostaną pośmiertnie przyznane najwyższą nagrodę Francji, Legion Honoru. (AP Photo / Francois Mori)

„Cały naród (musi) zjednoczyć się, zmobilizować, działać … Wygramy tylko wtedy, gdy nasz kraj podejmie walkę z podziemnym islamizmem, który psuje dzieci Francji” – dodał.

Zaproponował ustanowienie „społeczeństwa czujności” w celu ochrony Francji, kraju wciąż chwiejącego się przed licznymi ekstremistycznymi atakami w ostatnich latach – ale ostrzegł Francuzów przed „podejrzeniami, które niszczą”.

Chociaż minister spraw wewnętrznych Christophe Castaner początkowo powiedział, że przed atakiem „nie było żadnych znaków ostrzegawczych”, od tego czasu przyznał się do naruszenia bezpieczeństwa w związku z brakiem wykrycia sygnałów radykalizacji atakującego. Mężczyzna wcześniej „uzasadnił” śmiertelny islamski ekstremistyczny atak w 2015 r. Na satyryczną gazetę Charlie Hebdo przed kolegami. W tym czasie nie sporządzono pisemnego raportu.

Francuski minister spraw wewnętrznych Christophe Castaner z centrum i młodszy minister Laurent Nunez odeszli, minęli funkcjonariuszy policji na dziedzińcu paryskiej komendy policji podczas ceremonii za cztery ofiary ataku nożem w zeszłym tygodniu, wtorek, 8 października 2019 r. W Paryżu . Prezydencja Francji mówi, że cztery ofiary ataku nożem w zeszłym tygodniu w paryskiej komendzie policji zostaną pośmiertnie przyznane najwyższą nagrodę Francji, Legion Honoru. (AP Photo / Francois Mori)

Władze zajęły około 24 godzin po ataku, by stwierdzić, że jest to potencjalny akt terroryzmu, a rząd francuski początkowo utrzymywał, że nic nie sugeruje, że uzbrojony napastnik ma jakiekolwiek powiązania z grupami ekstremistycznymi.

Wcześniej we wtorek Castaner pośmiertnie przyznał najwyższą nagrodę Francji, Legion Honorowy, czterem ofiarom. Piąta ofiara śmiertelna, sam knifeman, został zastrzelony przez nowicjusza, który ukończył szkolenie akademii policyjnej sześć dni przed atakiem.

Władze podały, że napastnik pracował dla paryskiej policji jako administrator technologii w jednostce wywiadowczej od 2003 r. I nie miał historii problemów psychiatrycznych.

We wtorek odbyła się ceremonia, gdy przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości stwierdzili, że francuscy śledczy znaleźli pamięć USB należącą do zabójcy, zawierającą informacje o jego kolegach.

Urzędnicy nie potwierdzili od razu kilku doniesień francuskich mediów, że pamięć zawierała „propagandę dżihadu”.

Francuski minister spraw wewnętrznych Christophe Castaner spaceruje na dziedzińcu paryskiej komendy policji podczas uroczystości dla czterech ofiar ataku nożem w zeszłym tygodniu, we wtorek, 8 października 2019 r. W Paryżu. Prezydencja Francji mówi, że cztery ofiary ataku nożem w zeszłym tygodniu w paryskiej komendzie policji zostaną pośmiertnie przyznane najwyższą nagrodę Francji, Legion Honoru. (AP Photo / Francois Mori

Przyczynił się Nicolas Vaux-Montagny

 

zrodlo:apnews.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

REKLAMA 300 X300.jpg
%d bloggers like this: