M-forum A.V Live.

ARTYKUŁY PRASOWE , NIUS INFO , POLITYKA GOSPODARKA, POLSKA I ŚWIAT , FILMY , REPORTAŻE , STREAM LIVE ZAŁÓŻ WŁASNE AUTORSKIE KONTO I PUBLIKUJ BEZ CENZURY FELIETONY ARTYKUŁY FILMY DOKUMENTY MATERIAŁY PRASOWE WŁASNE

pobrane (1).png

Biały Dom wyjaśnia: Donald Trump przenosi 50 żołnierzy w Syrii, a nie poza granice kraju

miejsce-na-reklame.

Starszy urzędnik Białego Domu wyjaśnił w poniedziałek, że prezydent Donald Trump nie wycofał natychmiast żołnierzy z Syrii po telefonie Trumpa z prezydentem Turcji.
„Nie oznacza to wycofania się z Syrii. Mówimy o niewielkiej liczbie żołnierzy, którzy przeniosą się do innych baz w Syrii ”- zauważył urzędnik, powołując się na 50–100 żołnierzy w regionie.

In this Sept. 21, 2019, photo, released by the U.S. Army, a U.S. soldier oversees members of the Syrian Democratic Forces as they demolish a Kurdish fighters' fortification as part of the so-called "safe zone" near the Turkish border. (U.S. Army photo by Staff Sgt. Andrew Goedl via AP)

Biały Dom zorganizował, by urzędnik przedstawił reporterom krótkie wezwanie po tym, jak republikanie w polityce zagranicznej potępili decyzję Trumpa, ogłoszoną w niedzielę wieczorem i promowaną na Twitterze w poniedziałek rano.

„Wstrzymałem tę walkę przez prawie 3 lata, ale nadszedł czas, abyśmy wydostali się z tych absurdalnych Niekończących się Wojen, wielu z nich plemiennych, i zabrali naszych żołnierzy do domu” – napisał Trump na Twitterze.

Prezydent Donald Trump został poinformowany o zbliżającej się operacji przez tureckiego prezydenta Recepa Tayyipa Erdoğana w niedzielę wieczorem, co skłoniło go do ogłoszenia, że ​​odsunął około 50 amerykańskich agentów od potencjalnej strefy konfliktu.

Urzędnik był nieugięty, że ruchy wojsk Trumpa nie były „zielonym oświetleniem” ani nie wspierały tureckiej kampanii wojskowej przeciwko kurdyjskim siłom PKK.

„Prezydent wyjaśnił, publicznie i prywatnie, że Stany Zjednoczone nie popierają ani nie wspierają żadnej operacji tureckiej w północnej Syrii” – powiedział.

Skrytykował nagłówek „New York Timesa”, w którym napisano, że Trump „poparł” tę operację, zauważając, że była „nieodpowiedzialna i nie zgadza się z rzeczywistością sytuacji”.

Urzędnik powiedział, że prezydent ostatecznie chce wyprowadzić żołnierzy z Syrii, ale w tej chwili tego nie robi.

„To pozostaje naszym ostatecznym celem, aby zdobyć amerykańskie wojska z Bliskiego Wschodu i pozwolić stronom w regionie określić własną przyszłość” – powiedział. „Ale teraz nie czas na taki ruch. Przenosimy 50 żołnierzy w Syrii ”.

 

zrodlo:.breitbart.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

REKLAMA 300 X300.jpg
%d bloggers like this: