DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
OGŁOSZENIA DROBNE BEZPŁATNE – GIEŁDA M-forum av live – KUP ! SPRZEDAJ

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk wpłać darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Rozpad chińsko-australijski pogłębia się, gdy kołyszą się testy Pekinu za granicą

CANBERRA, Australia (AP) – australijski zakaz angażowania chińskiego giganta telekomunikacyjnego przez Huawei w przyszłe sieci 5G oraz tłumienie ukrytych ingerencji zagranicznych testuje wysiłki Pekinu w celu projekcji jego władzy za granicą.

banner-wizytowka-1580899038

Na zdjęciu z 6 marca 2019 r. Logo 5G jest wyświetlane na ekranie przed salonem w kampusie Huawei w mieście Shenzhen w chińskiej prowincji Guangdong. Zakaz australijskiego zaangażowania chińskiego giganta telekomunikacyjnego Huawei w przyszłe sieci 5G oraz tłumienie tajnych ingerencji zagranicznych zagranicznych testują wysiłki Pekinu w zakresie projekcji jego mocy za granicą. W swoim najnowszym manewrze Chiny wysłały trzech uczonych, aby wypowiedzieli się w wywiadach z australijskimi mediami i innymi pozorami, by naprawić pogłębiającą się rozpad z Pekinem – ruch, który wydaje się być nie do przyjęcia. (AP Photo / Kin Cheung, plik)

W swoim ostatnim manewrze Chiny wysłały trzech uczonych, aby przeliterowali w wywiadach z australijskimi mediami i innymi pozornymi krokami, aby naprawić pogłębiającą się rozpad z Pekinem – ruch, który wydaje się być płaski.

Na niedawnej konferencji prasowej w chińskiej ambasadzie w Canberze Chen Hong, kierownik australijskich studiów na Uniwersytecie Wschodnich Chin, oskarżył Australię o działanie jako „pionek” dla Stanów Zjednoczonych w lobbowaniu innych krajów przeciwko zaangażowaniu Huawei w powstające 5G sieci.

„Australia była w ten czy inny sposób pionierem tego rodzaju kampanii antychińskiej, a nawet pewnego rodzaju kampanii przeciwko Chinom” – powiedział Chen. „To zdecydowanie nie będzie to, co Chiny docenią, a jeśli inne kraje pójdą w ich ślady, zostanie to uznane za wyjątkowo nieprzyjazne” – powiedział.

Po spotkaniach w Pekinie w zeszłym tygodniu Richard Marles, rzecznik obrony opozycji, ocenił ten związek jako „okropny”.

Rosnąca liczba Australijczyków jest przekonana, że Pekin stosuje zachęty, groźby, szpiegostwo i inne tajne taktyki, aby wpływać na ich politykę. Metody krytycy uważają, że Pekin może być stosowany w innych zachodnich demokracjach.

„Australia jest postrzegana jako poligon doświadczalny dla taktyki wpływów w Pekinie pod wysokim ciśnieniem”, powiedział Clive Hamilton, autor „Silent Invasion”, bestsellera, który koncentruje się na chińskich wpływach w Australii.

„Testują zdolność australijskiego systemu demokratycznego do oporu” – powiedział.

Mimo to australijscy urzędnicy lekceważą rozmowy o zamrożeniu dyplomatycznym. Muszą zrównoważyć rosnącą ostrożność wobec Chin i ich pragnienie silnych więzi z USA z potrzebą utrzymania równomiernych relacji z największym rynkiem eksportowym bogatego w zasoby kraju.

Australia polega na Chinach w przypadku jednej trzeciej swoich przychodów z eksportu. Opóźnienia w przetwarzaniu australijskiego eksportu węgla i wina w chińskich portach wzbudziły podejrzenia odwetu ze strony Pekinu.

Podczas gdy premier Scott Morrison występował po stronie prezydenta Donalda Trumpa w kwestii statusu handlu Chin podczas ostatniej wizyty w Waszyngtonie, starał się stłumić sugestie Trumpa, że wyraził „bardzo silne opinie na temat Chin” na ich zamkniętym posiedzeniu .

„Mamy kompleksowe, strategiczne partnerstwo z Chinami. Dobrze współpracujemy z Chinami – odpowiedział Morrison.

Trump i Morrison zgodzili się, że Chiny przerosły ustępstwa w zakresie zasad handlu, które pozwoliły krajom rozwijającym się.

Morrison, premier, zdobył pochwałę chińskiej gazety Partii Komunistycznej Global Times za występowanie w obronie Gladys Liu, pierwszej urodzonej w Chinach prawodawcy, która została wybrana do parlamentu Australii, kiedy została zaatakowana za związki z Departamentem Pracy Frontu Zjednoczonego chińskiej partii komunistycznej, której misją jest wywieranie wpływu za granicą.

Liu, który urodził się w Hongkongu w 1964 roku, został wybrany do konserwatywnego rządu w maju, aby reprezentować dystrykt Melbourne z dużą populacją chińskich wyborców etnicznych. Powiedziała, że zrezygnowała z takich organizacji i wszelkich honorowych stanowisk, które mogłaby zajmować, być może bez jej „wiedzy lub zgody”.

Morrison oskarżyła swoich krytyków o oczernianie 1,2 miliona ludzi, którzy tworzą chińską diasporę w Australii.

To był „porządny gest”, powiedział Global Times.

Ale chociaż dąży do opanowania szkód spowodowanych napięciami w Pekinie, rząd Australii stara się zneutralizować swój wpływ, zakazując zagranicznych darowizn politycznych i wszelkiej tajnej ingerencji zagranicznej w politykę wewnętrzną.

Ustawodawca opozycyjny przyrównał sytuację Liu do Sama Dastyariego, który zrezygnował z funkcji senatora w 2017 r. W związku z powiązaniami z chińskim miliarderem i donatorem politycznym Huangiem Xiangmo.

Huang z powodzeniem pozwał australijskie media o zniesławienie za zarzuty dotyczące jego udziału w chińskich ingerencjach politycznych. Ale stracił swój stały pobyt w Australii po odkryciu, że jego firma zapłaciła osobiste rachunki prawne Dastyariego, a następnie pojawiła się obok niego na konferencji prasowej dla chińskich mediów, gdzie Dastyari poparł roszczenia terytorialne Pekinu na Morzu Południowochińskim, co jest sprzeczne z dwupartyjną polityką Australii.

Chen i pozostali dwaj chińscy uczeni wysłani niedawno do Australii, aby spróbować przekonać opinię publiczną, twierdzili, że Chiny są bez winy.

„Jeśli mówimy o stosunkach między Australią a Chinami, myślę, że odpowiedzialność spoczywa całkowicie po stronie australijskiej” – powiedział Chen. „Chiny zawsze promują przyjaźń i wzajemne korzyści między naszymi dwoma krajami.”

Chińscy uczeni wyróżnili się krytyką Hamiltona i innego australijskiego autora, Johna Garnauta, który opisał Australię jako kanarka w kopalni węgla z ingerencją chińskiej partii komunistycznej.

Książka Hamiltona została opublikowana w zeszłym roku, ale dopiero po tym, jak trzech wydawców zrezygnowało z ofert poparcia książki z obawy przed odwetem z Pekinu. Stał się bestsellerem.

W komentarzach do amerykańskiej komisji kongresowej w zeszłym roku stwierdził, że Pekin prowadzi „kampanię wojny psychologicznej” przeciwko Australii, podważając demokrację i uciszając jej krytyków.

W oddzielnym zeznaniu Garnaut, były doradca rządu ds. Bezpieczeństwa, powiedział Izbie Reprezentantów Komitetowi ds. Służb Broni w Waszyngtonie, że ingerencja Chin ma na celu podważenie sojuszu amerykańsko-australijskiego w zakresie bezpieczeństwa.

W 2016 roku Garnautowi zlecono napisanie tajnego raportu, w którym stwierdzono, że Chińska Partia Komunistyczna od dekady próbowała wpłynąć na australijską politykę, skompromitować partie polityczne i uzyskać dostęp do wszystkich szczebli władzy.

Powiedział, że Australia reaguje na zagrożenie, z którym inne kraje dopiero zaczynają się zmagać.

„Uznaniu temu towarzyszy czysta bezczelność dążenia chińskiego prezydenta Xi Jinpinga do globalnych wpływów oraz obserwowanie, jak prezydent Rosji Władimir Putin i jego agenci sieją spustoszenie w Stanach Zjednoczonych i Europie” – napisał Garnaut.

„Po wyborach prezydenckich w USA znacznie trudniej jest odrzucić ingerencję zagraniczną jako paranoiczną abstrakcję” – dodał.

Garnaut, którego przyjaciel chińsko-australijski pisarz Yang Hengjun został zatrzymany w Pekinie od stycznia pod zarzutem szpiegostwa, odmówił komentarza dla The Associated Press.

Chiny chcą podać przykład Australii, powiedział urodzony w Chinach akademik Feng Chongyi, który był zatrzymany na 10 dni i przesłuchiwany w sprawie dochodzenia swojego przyjaciela Garnauta podczas wizyty w Chinach w 2017 roku.

„Przez ostatnie dwie dekady Australia była traktowana jako miękki cel ze względu na mit ekonomicznej zależności od Chin, więc wierzą, że mają wystarczającą siłę, aby zmusić Australię do wycofania się” – powiedział Feng, profesor chińskich studiów University of Technology in Sydney.

„Są bardzo zdenerwowani, że Australia w ciągu ostatnich dwóch lat objęła inicjatywę, którą nazywamy demokratycznym odpychaniem” przeciwko chińskiej ingerencji, powiedział.

 

zrodlo:apnews.com

miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: