NA ŻYWO - 21.00 ROZBICIE POLSKIEJ PRAWICY SPRAWA SĄDOWA KTÓRA W OSWIĘCIMSKIM MUZEUMZROBI Z POLAKÓW OBYWATELI 2 KATEGORII11 listopada 2019
21.00 START LIVE STREAM

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności..Do dyspozycji czytelników i widzów chat obsługujący wszystkie formaty multimediów które można załączać w dyskusji.Ponadto możliwość zakładania indywidualnych imiennych kont z możliwością publikowania wszelkich materiałów i multimediów BEZ CENZURY

100 tys. policjantów przeszkolonych w holokauście. Czy naprawdę PiS nie ma czym się zajmować?

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

POLICJANCI I ANTYDYSKRYMINACJA

Screenshot_11.jpg

W cyklu szkoleń antydyskryminacyjnych poświęconych mniejszościom zamieszkującym w Polsce uczestniczą młodzi policjanci ze Szkół Policji. We wszystkich placówkach zrealizowano już szkolenia dotyczące romskiej mniejszości etnicznej, ostatnie z tych zajęć odbyły się w słupskiej Szkole Policji. Kolejny etap to szkolenia poświęcony będzie społeczności żydowskiej.

dr Małgorzata Kołaczek – UJ, Fundacja Dialog-Pheniben

Całość szkoleń odbywa się w ramach projektu edukacji antydyskryminacyjnej, realizowanego we współpracy Komendy Głównej Policji z Muzeum Historii Żydów Polskich Polin „Edukacja antydyskryminacyjna dla grup zawodowych w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin – program follow-up”.

W każdej z polskich Szkół Policji, dla słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego, a więc policjantów rozpoczynających dopiero służbę w mundurze zrealizowene będą przynajmniej dwa interaktywne wykłady o tematyce antydyskryminacyjnej, prowadzonych przez przedstawicieli Fundacji Pheniben oraz Gminy Wyznaniowej Żydowskiej.
Materiały dotyczące społeczności romskiej przygotowała Fundacja Dialog-Pheniben, a dotyczące społeczności żydowskiej – Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

W trakcie wykładów policjanci otrzymują również materiały szkoleniowe poświęcone poszczególnym mniejszościom. Są to między innymi: „Romowie. Przewodnik dla Policji”; „Przewodnik po judaizmie dla policjantów” oraz ulotka na temat antysemityzmu i przestępstw popełnianych z nienawiści.

Zapewnianie bezpieczeństwa i porządku publicznego nie może naruszać godności żadnego człowieka. Poznanie historii i tradycji mniejszości narodowych, etnicznych i religijnych jest niezwykle istotne w procesie budowy wzajemnego zaufania Policji i grup mniejszościowych, rozwijania antydyskryminacyjnych kompetencji policjantów i pracowników Policji oraz promowania wartości i postaw równościowych.
[…] materiał jest wynikiem satysfakcjonującej i owocnej współpracy z Muzeum POLIN i z Fundacją Dialog Pheniben. Wyrażam nadzieję, że będzie on […] przydatny i inspirujący w codziennej służbie i pracy” – napisał w słowie wstępnym do materiałów szkoleniowych Komendant Główny Policji gen.insp. dr Jarosław Szymczyk.

Po zakończonym cyklu szkoleń na temat romskiej mniejszości etnicznej, w policyjnych szkołach rozpoczną się teraz szkolenia antydyskryminacyjne poświęcone społeczności żydowskiej.

 

One thought on “100 tys. policjantów przeszkolonych w holokauście. Czy naprawdę PiS nie ma czym się zajmować?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: