KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

100 tys. policjantów przeszkolonych w holokauście. Czy naprawdę PiS nie ma czym się zajmować?

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, -  $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania ! ♡♡♡  ZOBACZ TAKŻE Nature’s Sunshine 50 lat na rynku! VIDEO - https://youtu.be/MYPR5UHSQvw

POLICJANCI I ANTYDYSKRYMINACJA

Screenshot_11.jpg

W cyklu szkoleń antydyskryminacyjnych poświęconych mniejszościom zamieszkującym w Polsce uczestniczą młodzi policjanci ze Szkół Policji. We wszystkich placówkach zrealizowano już szkolenia dotyczące romskiej mniejszości etnicznej, ostatnie z tych zajęć odbyły się w słupskiej Szkole Policji. Kolejny etap to szkolenia poświęcony będzie społeczności żydowskiej.

dr Małgorzata Kołaczek – UJ, Fundacja Dialog-Pheniben

Całość szkoleń odbywa się w ramach projektu edukacji antydyskryminacyjnej, realizowanego we współpracy Komendy Głównej Policji z Muzeum Historii Żydów Polskich Polin „Edukacja antydyskryminacyjna dla grup zawodowych w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin – program follow-up”.

W każdej z polskich Szkół Policji, dla słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego, a więc policjantów rozpoczynających dopiero służbę w mundurze zrealizowene będą przynajmniej dwa interaktywne wykłady o tematyce antydyskryminacyjnej, prowadzonych przez przedstawicieli Fundacji Pheniben oraz Gminy Wyznaniowej Żydowskiej.
Materiały dotyczące społeczności romskiej przygotowała Fundacja Dialog-Pheniben, a dotyczące społeczności żydowskiej – Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

W trakcie wykładów policjanci otrzymują również materiały szkoleniowe poświęcone poszczególnym mniejszościom. Są to między innymi: „Romowie. Przewodnik dla Policji”; „Przewodnik po judaizmie dla policjantów” oraz ulotka na temat antysemityzmu i przestępstw popełnianych z nienawiści.

Zapewnianie bezpieczeństwa i porządku publicznego nie może naruszać godności żadnego człowieka. Poznanie historii i tradycji mniejszości narodowych, etnicznych i religijnych jest niezwykle istotne w procesie budowy wzajemnego zaufania Policji i grup mniejszościowych, rozwijania antydyskryminacyjnych kompetencji policjantów i pracowników Policji oraz promowania wartości i postaw równościowych.
[…] materiał jest wynikiem satysfakcjonującej i owocnej współpracy z Muzeum POLIN i z Fundacją Dialog Pheniben. Wyrażam nadzieję, że będzie on […] przydatny i inspirujący w codziennej służbie i pracy” – napisał w słowie wstępnym do materiałów szkoleniowych Komendant Główny Policji gen.insp. dr Jarosław Szymczyk.

Po zakończonym cyklu szkoleń na temat romskiej mniejszości etnicznej, w policyjnych szkołach rozpoczną się teraz szkolenia antydyskryminacyjne poświęcone społeczności żydowskiej.

 

One thought on “100 tys. policjantów przeszkolonych w holokauście. Czy naprawdę PiS nie ma czym się zajmować?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: