NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1164 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
"Nie daj się dźgnąć szczepionką COVID-19!!!!!, dopóki tego nie przeczytasz!!!!!!
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
"Polska rżnie lasy. Puste place widać z kosmosu!!!!" ☀Autor Gabi☀
To oni zniechęcają Polki i Polaków do szczepień! ☀Autor Gabi☀
Posłuchaj tego doktora i byłego profesora szkoły medycznej o spisku kryminalnym i eksperymentalnych szczepionkach ☀Autor Gabi☀
SPORE ZMIANY!  RZĄD ZMIENIA KOLEJNOŚĆ SZCZEPIEŃ! ZASKAKUJĄCA DECYZJA ☀Autor Gabi☀
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

WERYFIKACJA FAKTU AP: Pokonaj niewierność na Ukrainie, walka o impeachment

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

WASHINGTON (AP) – rozległ się gwizdek, włączyło się śledztwo w sprawie impeachmentu, a prezydent w jego centrum wyzywająco stanął w obronie własnej, nie zawsze dowodząc faktami.

Oficer CIA, w skardze złożonej w ramach federalnej ochrony demaskatorów, która zachowuje anonimowość, rzekomo prezydent Donald Trump nadużył swojego urzędu, domagając się ukraińskiego śledztwa w sprawie demokratycznego rywala Joe Bidena. To objawienie przekonało Demokratów do kontynuowania dochodzenia, które mogłoby doprowadzić do powstania artykułów oskarżenia. Trump zareagował gniewem na weekendowe tweety, które wysunęły bezpodstawne oskarżenie, że demokratyczny republikanin Adam Schiff, przewodniczący Komisji Wywiadu, który przewodzi w przeglądzie impeachmentu, skrytykował go „nielegalnie”.

Spojrzenie na ostatnie słowa Trumpa na temat impeachmentu, Ukrainy i innych tematów:

UKRAINA

TRUMP: „Liddle” Adam Schiff … oszukańczo i nielegalnie włożył swoje wymyślone i przekręcone słowa do mojego wezwania z prezydentem Ukrainy, aby wyglądało na to, że zrobiłem coś bardzo złego. Następnie odważnie przeczytał te słowa Kongresowi i milionom ludzi, zniesławiając mnie i zniesławiając ”.

FAKTY: Przesadza przesady Schiffa. Kalifornijski demokrata, jak powiedział, że był parodią podczas przesłuchania komisji, wyśmiewał i przeceniał prośby prezydenta w swoim wezwaniu do prezydenta Ukrainy Wołodymyra Żeleńskiego z 25 lipca, tak jak Trump rutynowo robi ze swoimi krytykami. Uwagi Schiffa nie są nielegalne, ani zniesławiające ani zniesławiające, ponieważ ustawodawcy są chronieni przed odpowiedzialnością za komentarze zgłoszone podczas Kongresu zgodnie z klauzulą ​​„przemówienie lub debata” w Konstytucji, która ma na celu wspieranie debaty politycznej.

Podczas czwartkowego przesłuchania komisji wywiadu Izby Wywiadu Schiff wyjaśnił, że przekazuje „esencjonalne” sprawozdanie z tego, co według niego Trump przekazuje Żeleńskiemu, gdy „pozbawiony jest jego chwiejnego charakteru”.

Nie istnieje dokładna transkrypcja komentarzy Trumpa z prezydentem Ukrainy, tylko surowa transkrypcja wydana przez Biały Dom.

___

TRUMP, opisując rozmowę telefoniczną z 25 lipca ze swoim ukraińskim odpowiednikiem: „Another Fake News Story! Zobacz, co zostało powiedziane na bardzo miły, bez presji, zadzwoń. ”- ćwierkać czwartek.

TRUMP: „Mój telefon był doskonały.” – uwagi dla dziennikarzy w czwartek.

FAKTY: Trump mówi, że nie wywierał nacisku na Zelenskiy podczas rozmowy telefonicznej – rozmowa naznaczona tępą uwagą Trumpa: „Chciałbym, abyś wyświadczył nam przysługę”, według relacji Białego Domu telefon.

Trump wielokrotnie namawiał Zelenskiego do przeprowadzenia dochodzenia w sprawie Biden i syna Huntera, a także do zbadania firmy zajmującej się cyberbezpieczeństwem, która zbadała włamanie do Narodowego Komitetu Demokratycznego w 2016 r. I stwierdziła, że ​​została przeprowadzona przez Rosję.

Wezwanie nastąpiło po trwającej miesiąc kampanii osobistego adwokata Trumpa, Rudy’ego Giulianiego, przeprowadzonego w imieniu Trumpa, aby skłonić Ukraińców do zbadania transakcji biznesowych Huntera Bidena na Ukrainie, gdy Joe Biden był wiceprezesem. Nastąpiło to również po nagłym zawieszeniu przez Trumpa pomocy wojskowej dla Ukrainy, którą Kongres zatwierdził. Pomoc została niedawno wydana.

Kiedy Zelenskiy podziękował Trumpowi za wcześniejszą pomoc USA i zasugerował, że jego kraj może potrzebować więcej, Trump przeniósł ten temat na dochodzenie, które chciał przeprowadzić Ukraina. Poprosił Zelenskiego do współpracy z prokuratorem generalnym Williamem Barrem i Giulianim w tej sprawie.

Jeśli chodzi o to, że wezwanie jest „idealne”, to było wystarczająco niepokojące, że prawnicy Białego Domu przenieśli jego przybliżony zapis do bardzo bezpiecznego systemu, w którym dostęp do niego miałby mniej urzędników, niż ma to zwykle miejsce w przypadku rozmów między Trumpem a światowymi liderami .

Wezwanie i szerszy wysiłek uzyskania pomocy zagranicznego rządu w sprawie, która mogłaby przynieść korzyść z ponownego wyboru Trumpa, wywołały dochodzenie w sprawie impeachmentu.

___

TRUMP, potępiając informacje od demaskatora: „Wszystkie informacje z drugiej ręki, które okazały się tak niedokładne” – tweet piątek.

FAKTY: Oskarżenia demaskatora nie okazały się błędne. Potwierdzono kilka kluczowych szczegółów. Na przykład konto Białego Domu z rozmowy telefonicznej z 25 lipca wykazało, że informator dokładnie podsumował rozmowę, przekazaną przez niezidentyfikowanych urzędników USA, w skardze wysłanej do pełniącego obowiązki dyrektora wywiadu krajowego.

TRUMP: „Chcę, aby inne kraje również pomagały Ukrainie, nie tylko nam. Jak zwykle Stany Zjednoczone pomagają i nikogo tam nie ma. ”- uwagi dla dziennikarzy w środę.

TRUMP: „Znowu będę wstrzymywał się i będę wstrzymywał się do czasu, aż Europa i inne narody przyczynią się do Ukrainy. Ponieważ tego nie robią; to Stany Zjednoczone. … Dlaczego tylko Stany Zjednoczone przeznaczają pieniądze? ”- komentują we wtorek reporterzy.

FAKTY: To nie tylko USA odkładają pieniądze. Fałszywe jest mówienie „nikogo tam nie ma”.

Instytucje Unii Europejskiej udzieliły znacznie większej pomocy rozwojowej niż USA – w porównaniu z 204 milionami dolarów z Waszyngtonu. Członkowie UE, Japonia i Kanada również wnoszą znaczący wkład.

Od 2014 r. UE i europejskie instytucje finansowe zmobilizowały ponad 16 miliardów dolarów, aby pomóc ukraińskiej gospodarce, przeciwdziałać korupcji, budować instytucje i wzmocnić suwerenność wobec dalszych najazdów Rosji po aneksji Krymu.

Stany Zjednoczone są ciężkim źródłem pomocy wojskowej. Pakiet pomocy wstrzymany przez Trumpa, a ostatnio wydany, wyniósł prawie 400 milionów USD na taką pomoc. Ale NATO wnosi także różnorodne programy pomocy wojskowej i fundusze powiernicze dla Ukrainy. W większości takich przypadków programy są skromne, a kraje NATO inne niż Stany Zjednoczone przejmują inicjatywę.

___

TRUMP w rozmowie z przywódcą Ukrainy z 25 lipca: „Niemcy nie robią dla ciebie prawie nic. Wszystko, co robią, to rozmawiają. ”- według relacji Białego Domu z rozmowy, wydanej w środę.

FAKTY: Niemcy są trzecim największym dwustronnym darczyńcą na Ukrainę, po UE i USA.

„Każdy, kto uważa to za trzeźwe, dojdzie do wniosku, że Niemcy są mocno zaangażowane” – powiedział rzecznik niemieckiego MSZ Rainer Breul.

___

KONTROLA BRONI

TRUMP: „Hańbiące jest to, co robią Demokraci Nie Robią (Oszustwo Impeachmentu), ale także haniebne to, czego NIE robią, … Bezpieczeństwo broni … i wiele więcej!” – ćwierkają w sobotę.

TRUMP, mówiąc o demokratycznym senatorze z Connecticut: „Chris Murphy – z którym miałem do czynienia z bronią – wiesz, to takie miłe. Zawsze mówi: „Och, nie, chcemy to wypracować. Chcemy to wypracować. ”Ale są zbyt zajęci marnowaniem czasu na polowanie na czarownice.” – konferencja prasowa w środę.

FAKTY: Trump jest główną przeszkodą w przepisach dotyczących kontroli broni, ponieważ zastanawia się, czy poprzeć rozszerzone kontrole w tle.

Dom kontrolowany przez Demokratów uchwalił w lutym ustawę, która wymagałaby kontroli przeszłości całej sprzedaży broni, w tym między nieznajomymi, którzy spotykają się online lub na pokazach broni. Ale senator Mitch McConnell, R-Ky., Powiedział, że nie jest jasne, czy Senat będzie w stanie uchwalić ustawodawstwo, czy też Trump podpisze je. Na początku tego miesiąca McConnell podkreślił, że Kongres pozostanie „na wzór” kontroli broni, gdy prawodawcy czekają na propozycje Białego Domu.

Propozycja, którą Barr wprowadzi na Kapitol, wymagałby sprawdzenia przeszłości całej sprzedaży broni komercyjnej, w tym na pokazach broni. Ale Trump powiedział dziennikarzom w tym miesiącu, że plan był jednym z wielu rozważanych pomysłów i pójdzie „bardzo powoli”.

___

GOSPODARKA I HANDEL

TRUMP: „Jak oskarżyć prezydenta, który stworzył największą gospodarkę w historii naszego kraju” – tweetuje sobota.

TRUMP: „Nasz kraj jest najsilniejszy, jaki kiedykolwiek był ekonomicznie”. – konferencja prasowa w środę.

FAKTY: Nie jest.

Pod koniec lat 90. wzrost przekraczał 4% przez cztery proste lata, do poziomu, którego nie osiągnął w ujęciu rocznym pod rządami Trumpa. Wzrost osiągnął 7,2% w 1984 r. Gospodarka wzrosła o 2,9% w 2018 r. – w takim samym tempie, jak w 2015 r. Za prezydenta Baracka Obamy – i nie osiągnęła historycznie wysokich stóp wzrostu.

Stopa bezrobocia jest blisko 50-letniego minimum 3,7%, ale odsetek Amerykanów posiadających pracę był wyższy w latach 90. W tamtym czasie płace również rosły w szybszym tempie. Coraz więcej Amerykanów nie ma już siły roboczej, opiekuje się dziećmi lub krewnymi lub chodzi do szkoły, podczas gdy inni zniechęcają się perspektywami pracy i przestają szukać. Rząd nie liczy ludzi jako bezrobotnych, chyba że aktywnie poszukują pracy.

___

WICEPREZES MIKE PENCE: „Przed Kongresem mamy największą umowę handlową w historii Ameryki. … Czas, aby Kongres uchwalił umowę USA-Meksyk-Kanada i uchwalił ją w tym roku. ”- zauważa czwartek w Indianapolis.

FAKTY: To nie jest największa umowa handlowa, jaką kiedykolwiek zawarto.

Obejmuje te same trzy kraje, co północnoamerykańska umowa o wolnym handlu, którą administracja Trumpa próbuje zastąpić. Natomiast runda negocjacji handlowych Urugwaju zakończona w 1994 r. Utworzyła Światową Organizację Handlu i została podpisana przez 123 kraje. Bank Rezerw Federalnych w Bostonie stwierdził w następnym roku, że początkowe członkostwo WTO stanowiło ponad 90 procent globalnej produkcji gospodarczej.

TRUMP o skutkach dochodzenia w sprawie impeachmentu: „Rynek akcji wzrósł, gdy zobaczył bzdury. Nagle giełda spadła bardzo znacząco, gdy zobaczyła opłatę. Po przeczytaniu opłaty giełda znacznie wzrosła. ”- uwagi w środę dla dziennikarzy w Nowym Jorku.

FAKTY: Po pierwsze, tak naprawdę nie jest on oskarżony o nic. Mówi, że rynek spadł we wtorek, kiedy ogłoszono nadejście impeachmentu i po ogłoszeniu notatki Białego Domu z jego rozmowy telefonicznej z prezydentem Ukrainy. Jest to w przybliżeniu słuszne, ale błędem jest wiązanie wahań rynku wyłącznie – a nawet przede wszystkim – z epizodem o impeachmentu.

Rynek jeszcze bardziej dba o gospodarkę, a obecnie największą dziką kartą dla gospodarki USA jest to, jak bardzo wojna handlowa Trumpa z Chinami może ograniczyć wzrost. Od rozpoczęcia w ubiegłym roku giełda spadała z każdą eskalacją napięć i rosła, gdy obie strony były bliskie rozwiązania sporu.

142-punktowy spadek średniej przemysłowej Dow Jones we wtorek był częściowo spowodowany rozwojem impeachmentu, ale wiązał się również z tym, że Trump twardo wypowiedział się przeciwko Chinom w przemówieniu do Organizacji Narodów Zjednoczonych, co zdawało się przygasić perspektywy zbliżających się rozmów rozwiązać problem handlu. Podczas gdy rynek przesunął się w środę po wydaniu notatki, Departament Handlu opublikował pewne solidne liczby na rynku mieszkaniowym mniej więcej w tym samym czasie.

Co więcej, tuż po komentarzu do giełdy Trump powiedział dziennikarzom, że umowa z Chinami „może nastąpić wcześniej niż myślisz”, a Dow szybko podwoił zysk.

Dynamika gospodarczo-polityczna była widoczna w zapytaniach o impeachment prezydentów Richarda Nixona i Billa Clintona. Po wstępnym badaniu Nixona w październiku 1973 r., Indeks S&P 500 spadł o 33% w następnym roku. Ale S&P 500 zyskał 39% po rozpoczęciu dochodzenia w sprawie Clinton w październiku 1998 r. Różnica: gospodarka zmierzała w kierunku recesji w połowie lat 70. XX wieku, podczas gdy gospodarka mocno się rozwijała pod koniec lat 90. W przypadku Trumpa gospodarka USA zwolniła do wzrostu o około 2% w drugim kwartale z 3% w pierwszym kwartale, a obecne szacunki przewidują wzrost o 2% w trzecim kwartale.

___

TRUMP: „W Ameryce rezultatem było 4,2 miliona utraconych miejsc pracy w przemyśle … Stany Zjednoczone podejmują teraz zdecydowane działania, aby położyć kres tej poważnej niesprawiedliwości gospodarczej” – przemówił we wtorek do Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

WHITE HOUSE: „Prezydent pozbywa się katastrofalnej północnoamerykańskiej umowy o wolnym handlu i zastępuje ją lepszą umową, umową Stany Zjednoczone-Meksyk-Kanada. Nasz kraj stracił 4 miliony miejsc pracy od czasu wejścia w życie NAFTA. ”- komunikat prasowy we wtorek.

FAKTY: Utrata miejsc pracy w fabryce nie jest spowodowana NAFTA.

Trump ma rację, że Stany Zjednoczone straciły prawie 4 miliony miejsc pracy w fabryce od czasu wejścia w życie tego paktu w styczniu 1994 r. Ale większość ekonomistów przypisuje straty innym czynnikom – recesjom w latach 2001 i 2007-2009, automatyzacji, która pozwala maszynom zastępować pracowników i nisko – konkurencja kosztowa z Chin.

Proponowane przez Trumpa zastąpienie NAFTA raczej nie spowoduje boomu na rynku pracy. Niezależna Międzynarodowa Komisja Handlu szacuje, że nowa umowa stworzy 176 000 miejsc pracy w ciągu sześciu lat, co jest błędem zaokrąglenia w kraju o 152 milionach miejsc pracy niezwiązanych z rolnictwem.

KONKURS PIĘKNOŚCI

TRUMP, wspominając swoje dni jako właścicielki konkursu Miss Universe: „To wspaniała rzecz. I mieliśmy zwycięzcę z Ukrainy ”- zauważa środa przed spotkaniem z Zelenskim.

FAKTY: Ukrainka nigdy nie zdobyła tytułu Miss Universe. Kilku z nich znalazło się w pierwszej dziesiątce podczas kadencji Trumpa w konkursie, który kupił w 1996 r. I sprzedał w 2015 r. Żaden z nich nie odebrał nagrody w historii widowiska, która sięga 1952 r. Ukraińska Olesia Stefanko była pierwszą wicemistrzem w 2011 r.

___

Powiązani pisarze prasowi Michael Balsamo, Zeke Miller i Paul Wiseman w Waszyngtonie i Paul Harloff w Nowym Jorku przyczynili się do tego raportu.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: