KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

Turecki naukowiec skazany na 15 miesięcy więzienia z powodu opublikowanych badań

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, -  $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania ! ♡♡♡  ZOBACZ TAKŻE Nature’s Sunshine 50 lat na rynku! VIDEO - https://youtu.be/MYPR5UHSQvw

Turecki inżynier żywności i ekologiczny aktywista Bülent Şık został skazany na 15 miesięcy więzienia po opublikowaniu badań łączących toksyczne zanieczyszczenia z wysoką zachorowalnością na nowotwory w zachodniej Turcji.

Turecki naukowiec skazany na 15 miesięcy więzienia z powodu opublikowanych badań.

Turecki naukowiec skazany na 15 miesięcy więzienia z powodu opublikowanych badań. (Shutterstock.com)

 

Badanie zostało zlecone przez tureckie Ministerstwo Zdrowia w celu sprawdzenia, czy istnieje związek pomiędzy toksycznością gleby, wody i żywności, a wysoką zachorowalnością na raka w zachodnim rejonie Turcji.

Bülent przez 5 lat pracował nad sprawą i odkrył, razem ze swoim zespołem naukowców, że na badanym terenie próbki żywności i wody posiadają, m.in. niebezpieczne poziomy pestycydów oraz metali ciężkich, takich jak ołów, arsen, aluminium i chrom.

Władze zaniechały działań

Badanie zostało zakończone w 2015 roku i wtedy Şık wezwał urzędników państwowych do działań w tej sprawie. Przez 3 lata jednak władze pozostały bezczynne, więc naukowiec postanowił opublikować wyniki swoich badań w „Cumhuriyet”, stambulskiej gazecie, która była wcześniej obiektem rządowych ataków.

W ten sposób, według tureckiego rządu, Bülent ujawnił poufne informacje. Mimo że służyły one dobru publicznemu.

Naukowiec mógł uniknąć więzienia i przyjąć karę w zawieszeniu, ale nie zgodził się na takie rozwiązanie. Obecnie pozostaje wolny do czasu apelacji.

 

Polub WP Tech

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: