NA ŻYWO - 21.00 ROZBICIE POLSKIEJ PRAWICY SPRAWA SĄDOWA KTÓRA W OSWIĘCIMSKIM MUZEUMZROBI Z POLAKÓW OBYWATELI 2 KATEGORII11 listopada 2019
21.00 START LIVE STREAM

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności..Do dyspozycji czytelników i widzów chat obsługujący wszystkie formaty multimediów które można załączać w dyskusji.Ponadto możliwość zakładania indywidualnych imiennych kont z możliwością publikowania wszelkich materiałów i multimediów BEZ CENZURY

Turecki naukowiec skazany na 15 miesięcy więzienia z powodu opublikowanych badań

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Turecki inżynier żywności i ekologiczny aktywista Bülent Şık został skazany na 15 miesięcy więzienia po opublikowaniu badań łączących toksyczne zanieczyszczenia z wysoką zachorowalnością na nowotwory w zachodniej Turcji.

Turecki naukowiec skazany na 15 miesięcy więzienia z powodu opublikowanych badań.

Turecki naukowiec skazany na 15 miesięcy więzienia z powodu opublikowanych badań. (Shutterstock.com)

 

Badanie zostało zlecone przez tureckie Ministerstwo Zdrowia w celu sprawdzenia, czy istnieje związek pomiędzy toksycznością gleby, wody i żywności, a wysoką zachorowalnością na raka w zachodnim rejonie Turcji.

Bülent przez 5 lat pracował nad sprawą i odkrył, razem ze swoim zespołem naukowców, że na badanym terenie próbki żywności i wody posiadają, m.in. niebezpieczne poziomy pestycydów oraz metali ciężkich, takich jak ołów, arsen, aluminium i chrom.

Władze zaniechały działań

Badanie zostało zakończone w 2015 roku i wtedy Şık wezwał urzędników państwowych do działań w tej sprawie. Przez 3 lata jednak władze pozostały bezczynne, więc naukowiec postanowił opublikować wyniki swoich badań w „Cumhuriyet”, stambulskiej gazecie, która była wcześniej obiektem rządowych ataków.

W ten sposób, według tureckiego rządu, Bülent ujawnił poufne informacje. Mimo że służyły one dobru publicznemu.

Naukowiec mógł uniknąć więzienia i przyjąć karę w zawieszeniu, ale nie zgodził się na takie rozwiązanie. Obecnie pozostaje wolny do czasu apelacji.

 

Polub WP Tech

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: