NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1164 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
"Nie daj się dźgnąć szczepionką COVID-19!!!!!, dopóki tego nie przeczytasz!!!!!!
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
"Polska rżnie lasy. Puste place widać z kosmosu!!!!" ☀Autor Gabi☀
To oni zniechęcają Polki i Polaków do szczepień! ☀Autor Gabi☀
Posłuchaj tego doktora i byłego profesora szkoły medycznej o spisku kryminalnym i eksperymentalnych szczepionkach ☀Autor Gabi☀
SPORE ZMIANY!  RZĄD ZMIENIA KOLEJNOŚĆ SZCZEPIEŃ! ZASKAKUJĄCA DECYZJA ☀Autor Gabi☀
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Najnowsze:Analiza AP: nie potrzeba przestępstwa, aby oskarżyć prezydenta

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

WASHINGTON (AP) – Jeśli Demokraci Domowi będą kontynuować postępowanie w sprawie impeachmentu przeciwko prezydentowi Donaldowi Trumpowi, ich sprawa będzie w dużej mierze opierać się na twierdzeniu, że szukał pomocy obcego rządu, z setkami milionów dolarów na pomoc w kopaniu, by kopać zabić przeciwnika politycznego, aby przyspieszyć jego kampanię wyborczą.

Ale jeśli to prawda, czy byłoby to przestępstwem? Odpowiedź może nie mieć znaczenia. Podjęcie decyzji o oskarżeniu prezydenta nie jest przestępstwem.

Standard Konstytucji dotyczący „wysokich przestępstw i wykroczeń” w związku z impeachmentem jest niejasny i otwarty, obejmując nadużycia władzy, nawet jeśli nie są, mówiąc ściśle, nielegalnymi, prawnymi uczonymi.

Kontrowersje koncentrują się na letniej rozmowie telefonicznej, podczas której Trump poprosił prezydenta Ukrainy o pomoc w dochodzeniu w sprawie demokratycznego rywala politycznego Joe Bidena, zgodnie z transkrypcją Białego Domu podaną w środę. Wydana w czwartek skarga demaskatora dotyczyła skoordynowanego wysiłku Białego Domu mającego na celu stłumienie transkrypcji wezwania i opisała cień kampanii dyplomacji prowadzonej przez osobistego adwokata Trumpa Rudy’ego Giulianiego.

Departament Sprawiedliwości nie sądzi, że Trump naruszył jakiekolwiek przepisy w swojej rozmowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Żeleńskim 25 lipca. Republikański senator Rick Scott z Florydy powiedział: „Myślę, że powinniśmy przejść przez ten proces. To znaczy, nikt mi nie pokazał, jakie prawo zostało złamane. ”

Miniatura wideo na YouTube

Ale przewodniczący Komisji Wywiadu, rep. Adam Schiff, D-Calif., Opisał kilka potencjalnych przestępstw, które mogłyby zostać popełnione, gdyby Trump wstrzymał „upoważnione finansowanie Kongresu jako dźwignię, gdyby prezydent zaangażował się w jakikolwiek sposób w wyłudzanie obcego narodu kopać lub wytwarzać brud przeciwnikowi, jeśli starano się zatuszować jakiekolwiek z tych zachowań. ”

Zarówno Schiff, jak i marszałek domu, Nancy Pelosi, D-Calif., Nazwali działania Trumpa „odcięciem ręki”.

Konstytucja przewiduje impeachment i usunięcie prezydenta i innych funkcjonariuszy rządu za „zdradę, przekupstwo lub inne wysokie przestępstwa i wykroczenia”. Pierwsze dwa przestępstwa są stosunkowo łatwe do zrozumienia, ale „wysokie przestępstwa i wykroczenia” to trudne do zdefiniowania.

„Ma to na celu przekazanie idei, że osoba źle naruszyła kadencję. Nawet jeśli nie popełnił przestępstwa, czy zrobił coś, co stanowi nadużycie władzy? ”- powiedział Corey Brettschneider, profesor nauk politycznych na Uniwersytecie Brown.

W 1970 r. Ówczesny przywódca partii republikańskiej Gerald Ford zdefiniował przestępstwo jako „bez względu na to, co głosowałaby większość Izby Reprezentantów”.

Opis Forda może być technicznie poprawny – potrzeba większości głosów w Izbie, by go oskarżyć – ale wielu prawników uważa, że to, co powiedział Ford, zbyt nago polityczne i niezgodne z historią USA.

Z drugiej strony ciężar dowodu w impeachmentu jest, pomimo terminu „wysokie przestępstwa”, niższy niż standard w sprawach karnych, co jest ponad uzasadnioną wątpliwość.

Obrońcy prezydenta w poprzednich impeachmentach zazwyczaj argumentowali, że Izba nie powinna impeachmentu, chyba że prezydent popełni przestępstwo, powiedział Frank Bowman III, profesor prawa Uniwersytetu Missouri i autor „Historii nagany dla wieku Trumpa . ”

„Spór ma duży rezonans z ludźmi. Wydaje się, że wydaje się to prawie powszechne ”, ale Bowman powiedział, że nie miało to miejsca od ponad 600 lat prawa angielskiego i amerykańskiego.

Bowman powiedział, że działania Trumpa ilustrują jego rację. „Nie oskarżasz tego faceta, ponieważ naruszył dość techniczny statut wyborczy. Oskarżasz go, ponieważ wyłudził obcy kraj, aby udzielić mu pomocy politycznej – powiedział.

W impeachmentu prezydenta Billa Clintona republikanie, którzy kontrolowali Izbę, oskarżyli Clintona o oskarżenie o utrudnianie sprawiedliwości i okłamanie wielkiego jury w związku z jego romansem z Moniką Lewinsky w Białym Domu. Ale kiedy Senat przeprowadził proces w sprawie tych zarzutów, 10 republikanów przyłączyło się do demokratów, aby uniewinnić Clintona pod jednym względem, a pięciu republikanów głosowało za uniewinnieniem z drugiej.

Republikanom nigdy nie udało się przekonać większości kraju, że ich pogoń za Clintonem nie była stronnicza lub że przewinienie, o które został oskarżony, w istocie kłamliwe na temat romansu, było na tyle poważne, że uzasadniało jego usunięcie ze stanowiska.

Natomiast w 1974 r. Prezydent Richard Nixon zrezygnował po tym, jak komisja sędziowska House zagłosowała za trzema artykułami oskarżenia przeciwko niemu o utrudnianie sprawiedliwości, nadużycia władzy i pogardy dla Kongresu. Republikanie z Kongresu, który w dużej mierze wspierał Nixona we wczesnych dniach śledztwa w Watergate, wyjaśnił, że nie będą go bronić po ujawnieniu nagrań ujawniających jego rolę w próbach ukrycia włamania do siedziby Partii Demokratycznej, która wywołała skandal.

W tym momencie wydaje się zbyt daleko idące, aby sądzić, że impeachment Trumpa w Domu kontrolowanym przez Demokratów doprowadziłby do jego usunięcia przez dwie trzecie głosów Senatu pod przywództwem republikanów. Wymagałoby to od 20 senatorów republikańskich głosowania za jego usunięciem – mało prawdopodobna perspektywa, przestępstwo lub brak przestępstwa.

___

Powiązana pisarka prasowa Mary Clare Jalonick przyczyniła się do powstania tego raportu.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: