NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1164 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
"Nie daj się dźgnąć szczepionką COVID-19!!!!!, dopóki tego nie przeczytasz!!!!!!
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
"Polska rżnie lasy. Puste place widać z kosmosu!!!!" ☀Autor Gabi☀
Posłuchaj tego doktora i byłego profesora szkoły medycznej o spisku kryminalnym i eksperymentalnych szczepionkach ☀Autor Gabi☀
To oni zniechęcają Polki i Polaków do szczepień! ☀Autor Gabi☀
SPORE ZMIANY!  RZĄD ZMIENIA KOLEJNOŚĆ SZCZEPIEŃ! ZASKAKUJĄCA DECYZJA ☀Autor Gabi☀
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Najnowsze:Perspektywy wojny i szanse na pokój dominują w przemówieniach ONZ

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Perspektywy wojny i szanse na pokój dominują w przemówieniach ONZ
ZJEDNOCZONE NARODY (AP) – Perspektywy wojny i pokoju od Bliskiego Wschodu po Europę, Afrykę i Amerykę Łacińską zdominowały drugi dzień dorocznego spotkania światowych przywódców w środę, odzwierciedlając złożony globalny krajobraz, w którym utrzymują się konflikty i rozprzestrzenia się terroryzm.

Prezydent Iranu Hassan Rouhani, słusznie, spotyka się z sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterres podczas 74. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w siedzibie głównej ONZ w środę, 25 września 2019 r. (AP Photo / Jason DeCrow)

Iran pozostał przede wszystkim w pamięci wszystkich, ponieważ przywódcy powtórzyli ostrzeżenie sekretarza generalnego Antonio Guterresa, że ​​przede wszystkim świat stoi w obliczu „niepokojącej możliwości konfliktu zbrojnego w Zatoce Perskiej” z konsekwencjami, „których świat nie może sobie pozwolić”.

Niedawny atak na kluczowe saudyjskie instalacje naftowe – które USA, Francja, Wielka Brytania i Niemcy obwiniają Iran – zaostrzył zagrożenie.

Iran zaprzecza odpowiedzialności, a jego prezydent Hassan Rouhani nie wspomniał o strajkach saudyjskich w swoim przemówieniu na Zgromadzeniu Ogólnym, w którym oświadczył: „Bliski Wschód płonie w płomieniach wojny, rozlewu krwi, agresji, okupacji oraz fanatyzmu religijnego i sekciarskiego i ekstremizm ”.

Rouhani obwiniał Stany Zjednoczone za podsycanie konfliktów w Syrii, Jemenie i Afganistanie i powiedział, że Iran nigdy nie będzie negocjował z administracją Trumpa, dopóki „najsurowsze sankcje w historii” pozostaną na swoim miejscu.

Rouhani wezwał wojska amerykańskie do opuszczenia zaproszonych krajów wokół Zatoki Perskiej i Cieśniny Hormuz do przyłączenia się do nowej koalicji bezpieczeństwa zbiorowego opartej na dwóch kluczowych zasadach: nieagresji i nieingerencji.

Prezydent Iraku Barham Salih przemawia na 74. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, w środę, 25 września 2019 r., W siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych. (AP Photo / Craig Ruttle)

Prezydent Iraku Barham Saleh, którego kraj jest ściśnięty między potężnymi regionalnymi rywalami Iranem i Arabią Saudyjską, powiedział zgromadzeniu, że nie pozwoli, aby Irak stał się polem bitwy dla konfliktów innych narodów.

Nazwał ataki w Arabii Saudyjskiej niebezpiecznym wydarzeniem, ale podkreślił również, że: „Irak nie będzie poligonem do agresji na żaden z naszych sąsiadujących krajów”.

Saleh ubolewał nad tym, że Irak od dawna jest niestabilny, ale zauważył pozytywnie, mówiąc, że jego kraj wyłania się z lat konfliktu i dąży do rozwoju gospodarczego.

Prezydent Libanu Michel Aoun nazwał Bliski Wschód „stałym punktem zapalnym, w którym temperatura rośnie lub spada, ale nigdy się nie ochładza, a nasi ludzie zawsze płacą cenę za bezpieczeństwo, stabilność, pokój, gospodarkę, a nawet różnorodność demograficzną”.

Zaapelował do światowych liderów o pomoc w pobudzeniu bezpiecznego i dobrowolnego powrotu setek tysięcy Syryjczyków, którzy uciekli z ośmioletniej wojny w ich kraju, mówiąc, że ich obecność w maleńkim Libanie zaostrzyła kryzys gospodarczy.

W bardzo oczekiwanym przemówieniu nowy prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński po raz pierwszy przemówił na globalnym spotkaniu podczas szybko eskalującego skandalu związanego z rozmową telefoniczną między nim a prezydentem USA Donaldem Trumpem. Nie wspomniał o tym, koncentrując się na okropnościach wojny i trwającym konflikcie jego kraju z Rosją.

Ukraina i Rosja znalazły się w gorzkim pojedynku od 2014 r., Kiedy Rosja aneksowała Półwysep Krymski i rzuciła swoją wagę za separatystów we wschodniej Ukrainie. Nadzieje na rozwiązanie konfliktu separatystycznego, który pochłonął ponad 13 000 istnień ludzkich, odżyły po kwietniowych wyborach Zelenskiego.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zeleński trzyma kulę, przemawiając na 74. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, w środę, 25 września 2019 r. (AP Photo / Richard Drew)

Ukraina dąży do „zapewnienia pokoju w cywilizowany sposób”, powiedział Zelenskiy zgromadzeniu.

Wezwał światowych przywódców, aby pomogli rozwiązać wojnę, mówiąc: „Każdy przywódca ponosi odpowiedzialność za los nie tylko swojego kraju, ale całego świata”.

Odnosząc się do sytuacji w Kolumbii, w której porozumienie o zawieszeniu broni w 2016 r. Zakończyło ponad pół wieku konfliktu między rządem a największą grupą rebeliantów w kraju, prezydent Ivan Duque powiedział zgromadzeniu, że „pokój z prawem jest silnie budowany”.

Pochwalił pracę 29 projektów rozwoju gospodarczego z udziałem prawie 2000 byłych kombatantów z Rewolucyjnymi Siłami Zbrojnymi Kolumbii i pochwalił zaangażowanie 13 000 byłych partyzantów w proces pokojowy.

Ale oskarżył sąsiednią Wenezuelę o oferowanie bezpiecznej przystani dla „grup przestępczych i narko-terrorystów” należących do mniejszej kolumbijskiej grupy rebeliantów, Narodowej Armii Wyzwolenia, która nie podpisała porozumienia pokojowego.

Z kopią w ręku Duque powiedział, że przekaże Zgromadzeniu Ogólnemu 128-stronicową dokumentację, która według niego ma „autorytatywny i przytłaczający” dowód, że rząd prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro pomaga grupom terrorystycznym spiskującym przeciwko Kolumbii.

Przechodząc do jednego z najbardziej paskudnych konfliktów w Afryce w Republice Środkowoafrykańskiej, który od 2013 r. Niszczy międzyreligijne i międzykomunalne walki, prezydent kraju ogłosił podpisanie porozumienia pokojowego między rządem a 14 ugrupowaniami zbrojnymi w lutym.

Prezydent Faustin Archange Touadera powiedział, że sytuacja „pozostaje niestabilna pomimo pewnych rzeczywistych postępów” w rozszerzaniu władzy rządowej w całym kraju i reformowaniu sektora bezpieczeństwa i obrony.

„Grupy zbrojne są nadal zaopatrywane w broń i amunicję nielegalnymi szlakami” – powiedział, wzywając do całkowitego zniesienia embarga na broń w USA, które zostało złagodzone na początku tego miesiąca.

Patrząc szerzej na świat, Touadera powiedział: „dopóki jedno z naszych państw członkowskich nie jest w pokoju, cała społeczność narodów jest dotknięta tym problemem”.

Dodał: „Wyzwaniem, przed którym stoimy jako przywódcy, jest odwaga, aby odważyć się, odważyć się zadać sobie pytania, znaleźć innowacyjne, wydajne i skuteczne rozwiązania, budować pokój i stabilność oraz stworzyć solidne podstawy dla zrównoważonego rozwoju”.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: