NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
KOMENDA GŁÓWNA POLICJI INFORMACJA - 05.02.2021 - W SPRAWIE ZBIGNIEWA JANA POTOCKIEGO
BARDZO MĄDRY FACET !- O PRZYCZYNACH I SKUTKACH SKURWIENIA SIĘ OJCZYZNY !
Dla wszystkich zaszczepionych szczepionką Pfizer/BioNtech
Narodowy spis powszechny ludności i mieszkań w 2021 r.USTAWA z dnia 9 sierpnia 2019 r.
POLACY NARÓD PRZEKLĘTY ? dziwne zbiegi okolicznosci - rzecz o opiece NMP nad Polską!
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Kto zniszczy ten świat

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Swego czasu jeden z najciekawszych publicystów PRL i III RP, Jerzy Urban, powiedział, że straszne musi być życie człowieka, który za dużo rozumie. Jeżeli tak jest, to życie prof. Marcina Króla musi być nieustającym koszmarem. Niemal każdy jego wywiad jest nie tylko wstrząsem dla liberalnych elit, w trudzie i znoju budującym niesprawiedliwą III Rzeczpospolitą, ale też czymś w rodzaju kasandrycznego proroctwa. I co ciekawe, te właśnie elity słabo na słowa Profesora reagują, choć słowa uczonego ich właśnie przede wszystkim dotyczą.

Największy odzew miała rozmowa z dziennikarzem „Gazety Wyborczej” z lutego 2014 roku pt. „Byliśmy głupi”. Wtedy tak, wtedy wezbrała fala polemik i krytycznych reakcji, próbujących dyskutować z tezami wywiadu. Cóż, nikt nie lubi, kiedy mu się udowadnia, że był głupcem. Natomiast wszelkie pozostałe myśli prof. Króla jakoś  przemykają wstydliwie pod ścianami dyskursu mediów głównego nurtu.

Uważam zatem, że kolejna ważna rozmowa prof. Marcina Króla, która ukazała się na portalu wiadomo.co warta jest zachowania w publicznej przestrzeni. Prof. Król mówi tam głośno o dwóch rzeczach ważnych, trzeciej zaś nie jakby nie dopowiada.

Pierwsza to ta, że w Polsce wyhodowano pokolenie wewnętrznych barbarzyńców. „Rośnie generacja analfabetów nie tylko intelektualnych, ale społecznych i moralnych. Nie jestem pewien, czy PiS to spowodował, bo to jest zjawisko nie tylko polskie. (…) Ci barbarzyńcy są wśród nas – z nas – i niszczą nas od wewnątrz. Proces niszczenia już trwa i będzie się rozprzestrzeniał”, mówi Król.

Druga ważna rzecz to ta, że prof. Król pokazuje jasno, co nas, ten świat, który bez żadnych sentymentów opisuje, czeka. To rewolucja. „Jedno jest pewne: taka rewolucja zdarzy się na pewno, tylko nie wiadomo, kiedy. To musi być zjawisko nowej – tym razem udanej – Wiosny Ludów przeciwko wewnętrznym barbarzyńcom, czyli trochę przeciwko samym sobie, przeciwko temu, co w nas jest z barbarzyńców”.

Marcin Król już któryś raz wieszczy wielki społeczny wstrząs, który musi przeorać cały ten świat, który teraz wije się w konwulsjach, nie potrafiąc znaleźć wyjścia ze ślepego zaułka, w który sam siebie wpędził.

Bo trzecia rzecz, która nie wybrzmiała wywiadzie, choć według mnie wprost z niego wynika, to taka, że powstanie opisywanego przez Marcina Króla pokolenia barbarzyńców, to nie przypadek, nie obiektywny nurt, ale świadomie kształtowany przez neoliberalne elity proces. Rzecz idzie o zbudowaniu sobie pokolenia biernych niewolników, pozbawionych woli i chęci zmian swojej sytuacji. Nosi to charakter eksterminacji świadomych swej roli i znaczenia obywateli. Tej zbrodni kapitalizmu nie powinniśmy zapomnieć, kiedy już zdemolujemy świat w jego obecnej postaci.

Uważam, że warto zgodzić się z przemyśleniami filozofa i historyka idei. Ludzie, którzy patrzą dalej niż koniec sesji najbliższej giełdy muszą mieć świadomość, że nie ma innego wyjścia z tego porządku. Tego świata nie można, jak karoserii samochodu po wypadku, wyklepać. Można go tylko zniszczyć do trawy i na jego miejscu budować coś nowego, coś, co da nam szanse na przeżycie, na zachowanie gatunku ludzkiego, bo na takich pojęciach opierać dziś trzeba widzenie otaczającej nas rzeczywistości. To, że rewolucja jest jedynym ratunkiem, to pewne, pod warunkiem, że przeprowadzą ją siły, które będą chciały lepszego świata. Czyli lewica.

 

zrodlo:strajk.eu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: