NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
BARDZO MĄDRY FACET !- O PRZYCZYNACH I SKUTKACH SKURWIENIA SIĘ OJCZYZNY !
KOMENDA GŁÓWNA POLICJI INFORMACJA - 05.02.2021 - W SPRAWIE ZBIGNIEWA JANA POTOCKIEGO
Dla wszystkich zaszczepionych szczepionką Pfizer/BioNtech
POLACY NARÓD PRZEKLĘTY ? dziwne zbiegi okolicznosci - rzecz o opiece NMP nad Polską!
Narodowy spis powszechny ludności i mieszkań w 2021 r.USTAWA z dnia 9 sierpnia 2019 r.
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Boris Johnson zawiesił parlament niezgodnie z prawem, stwierdza Sąd Najwyższy w Wielkiej Brytanii

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Sąd Najwyższy Zjednoczonego Królestwa orzekł, że premier Boris Johnson działał bezprawnie, zawieszając w sierpniu parlament na pięć tygodni, co, jak twierdzili działacze anty Brexit, miało udaremnić ich próby powstrzymania Wielkiej Brytanii przed opuszczeniem Unii Europejskiej.

Pro-Brexit protesters stand with "We Voted Leave" placards among signs calling for "Brexit Now" and EU flags outside the Houses of Parliament in London on September 9, 2019. - British Prime Minister Boris Johnson met his Irish counterpart in Dublin on Monday as he battles to salvage his hardline Brexit …
W szokującym orzeczeniu, które zdecydowanie pod każdym względem szło przeciwko rządowi, Sąd Najwyższy w Londynie jednogłośnie stwierdził we wtorek rano, że decyzja Borisa Johnsona o zawieszeniu parlamentu była nie tylko niezgodna z prawem, ale była nieważna, co oznacza, że ​​nie miała ona miejsca. Sąd wyjaśnił, że parlament może teraz zasiąść ponownie, gdy tylko będą tego żądać mówcy obu izb.

Aktualizacja 1330: Boris Johnson mówi

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zareagował teraz, przemawiając do BBC na balkonie budynku Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku, nalegając, że pomimo orzeczenia sądu przeciwko niemu dziś rano Brexit będzie postępował zgodnie z planem pod koniec października.

W uwagach, które już rozwścieczyły pozostałych, premier powiedział, że żałuje decyzji sądu, ale zwrócił uwagę na koalicję przeciwników Brexitu, którzy niestrudzenie pracowali, aby zapobiec wycofaniu się Wielkiej Brytanii.

Premier powiedział BBC:

Jak mówię, zdecydowanie nie zgadzam się z tą decyzją sądu najwyższego, mam najwyższy szacunek dla naszego sądownictwa, nie sądzę, aby była to właściwa decyzja. Myślę, że prerogatywa prorogacji była stosowana od stuleci bez tego rodzaju sprzeciwu . Przemówienie Królowej jest zupełnie normalne, właśnie to chcemy zrobić.

Co ważniejsze, nie ma wątpliwości, że wiele osób chce udaremnić Brexit. Wiele osób chce powstrzymać ten kraj przed wyjściem z UE. Mamy parlament, którego nie można prorogować, nie chce wyborów i myślę, że nadszedł czas, abyśmy posunęli się naprzód.

… W obecnym stanie prawnym Wielka Brytania opuszcza Unię Europejską 31 października, co może, ale interesująca, ekscytująca rzecz dla nas teraz to dobry interes i nad tym właśnie pracujemy. Będę z tobą szczery … tego rodzaju rzeczy w parlamencie i sądach nie są znacznie łatwiejsze. Oczywiście zawarcie umowy nie jest znacznie łatwiejsze na tym tle, ale musimy się do tego zabrać.

… W obecnym stanie prawnym wyjeżdżamy 31 października i mam nadzieję, że uda nam się dojść do porozumienia, i myślę, że mieszkańcy tego kraju chcą zobaczyć, jak parlamentarzyści spotykają się i pracują w interesie narodowym, aby załatwić tę sprawę i właśnie to zamierzamy zrobić.

Rzecznik rządu powiedział, że premier nie poda się do dymisji i wróci wieczorem do Zjednoczonego Królestwa po przemówieniu w ONZ.

Aktualizacja 1305: Farage nazywa Borysa prorogu parlamentem „najgorszą decyzją polityczną w historii”

Nigel Farage, lider Brexitu, nie ma współczucia dla niewymuszonego błędu Borisa Johnsona i powiedział, że jego główny doradca Dominic Cummings – który często krzyżował miecze z Farage i spółką w przeszłości – powinien ustąpić z romansu, o którym powszechnie uważa się, że jest inżynierem.

W rozmowie z Breitbart London przed wydaniem orzeczenia pan Farage powiedział: „Mamy parlament, który dwukrotnie powstrzymał nas przed wyborami powszechnymi, a zamiast tego mamy Sąd Najwyższy, który decyduje, czy Boris Johnson pozostanie premierem; praktycznie tak ważne jest orzeczenie.

Ani trochę mi się to nie podoba i myślę, że cała konstytucja została wyrzucona w powietrze przez marszałka Bercow i innych ”.

Przeczytaj to i odpowiedzi innych osób politycznych w Breitbart London

Aktualizacja 1255: utrzymujący się wpływ Tony’ego Blaira na brytyjską politykę

Sąd Najwyższy stworzył lata rządów Blaira, czas ogromnych zmian konstytucyjnych i politycznych w Wielkiej Brytanii. Jak mówi James Delingpole z Breitbart London, sąd stworzony przez Blair teraz licytuje. Przeczytaj więcej tutaj
Breitbart London
@BreitbartLondon
Delingpole: Sądowi wrogowie ludu Brexit znów sabotażem https://www.breitbart.com/europe/2019/09/24/supreme-court-en wrogów-of-the-people-sabotage-brexit/…

Breitbart London@BreitbartLondon

Delingpole: Judicial Enemies of the People Sabotage Brexit Again https://www.breitbart.com/europe/2019/09/24/supreme-court-enemies-of-the-people-sabotage-brexit/ 

Delingpole: Judicial Enemies of the People Sabotage Brexit Again

Let’s not waste time poring over the legal niceties of its decision. This is a coup by the judicial establishment, the vast majority of which happens to be comprised of shameless, doctrinaire…

breitbart.com

Delingpole: Sądowi wrogowie ludu Brexit ponownie
Nie traćmy czasu na zastanawianie się nad legalnością tej decyzji. Jest to zamach stanu przeprowadzony przez sądownictwo, którego zdecydowana większość składa się z bezwstydnego, doktrynalnego …

breitbart.com
79
13:58 – 24 września 2019 r
Reklamy na Twitterze – informacje i Polityka prywatności
Ludzie o tym przeczytać: 78
Aktualizacja 1220: Parlament wznowi sesję jutro

Breitbart London@BreitbartLondon

BREAKING: Speaker Bercow: Parliament Will ‘Resume’ Wednesday After Supreme Court Nullification of Suspension https://www.breitbart.com/europe/2019/09/24/speaker-bercow-parliament-will-resume-wednesday-after-supreme-court-nullification-of-suspension/ 

Speaker Bercow: Parliament Will 'Resume' Wednesday

The speaker of Britain’s House of Commons John Bercow has confirmed following the extraordinary ruling of the Supreme Court on Tuesday, that the House will resume sitting tomorrow, Wednesday.

breitbart.com

Ludzie o tym mówią: 66

Update 1115: Calls for the Prim

Mówca Izby Gmin, John Bercow, rozmawiał z dziennikarzami spoza Parlamentu, odpowiadając na pytania o to, kiedy Parlament zostanie wznowiony, biorąc pod uwagę, że Sąd Najwyższy pozwolił mu to zrobić, kiedy tylko zechce. Odpowiedź jest w środę rano, kiedy to członkowie mają możliwość zadawania pilnych pytań, żądania debat w nagłych wypadkach i pociągania ministrów do odpowiedzialności. Spodziewaj się fajerwerków.
Breitbart London
@BreitbartLondon
ŁAMANIE: Mówca Bercow: Parlament wznowi środę po unieważnieniu zawieszenia przez Sąd Najwyższy https://www.breitbart.com/europe/2019/09/24/speaker-bercow-parliament-will-resume-wed Wednesday-after-supreme -court-nullification-of-suspension /…
Mówca Bercow: Parlament wznowi środę
Mówca brytyjskiej Izby Gmin John Bercow potwierdził po nadzwyczajnym orzeczeniu Sądu Najwyższego we wtorek, że Izba wznowi posiedzenie jutro, w środę.

breitbart.com
52
13:42 – 24 września 2019 r
Reklamy na Twitterze – informacje i Polityka prywatności
Ludzie o tym przeczytać: 66
Aktualizacja 1115: wzywa premiera do rezygnacji

Politycy przeciw Brexitowi przesadzili z orzeczeniem, przypominając śmiertelny cios w Borisa Johnsona, który, jak twierdził, mógłby zostać najkrótszym premierem w historii Wielkiej Brytanii, gdyby został teraz usunięty. Ale to, co lub kto może zastąpić pana Johnsona, nie jest jasne, ponieważ żadna partia nie może uzyskać większości w parlamencie.

Lider pracy Jeremy Corbyn przemawiał na dorocznej konferencji swojej partii w Brighton, gdy zapadł wyrok, i powiedział tam delegatom, że premier powinien „rozważyć swoje stanowisko”. Przemawiając poza Sądem Najwyższym, były poseł Tory został niezależny Anna Soubry również wezwała premiera do rezygnacji, mówiąc, że nadszedł czas, aby to, co ona jednoznacznie nazywa rządem jedności narodowej, do przejęcia władzy. Mówi się, że prawdopodobnie utworzona z koalicji partii opozycyjnych celem szeroko dyskutowanego rządu „jedności” byłoby obalenie Brexitu, mimo że Brexit jest dominującą pozycją w Wielkiej Brytanii.

Oryginalna historia jest kontynuowana poniżej:

Pierwsze pytanie dotyczyło tego, czy sąd miał nawet prawo rozpatrzyć pytanie – kwestia jurysdykcji. Niektórzy twierdzili, że podział władzy zgodnie z konstytucją Zjednoczonego Królestwa oznaczał, że niewybrane sądownictwo nie byłoby właściwe podejmować decyzji w sprawie działań władzy wykonawczej – rządu – ale sąd nie zgodził się, twierdząc, że wierzy, że ma do tego prawo. Według słów lady Brendy Hale, która odczytała jednogłośną decyzję 11 sędziów, sprawa była „możliwa do rozstrzygnięcia” i to oni musieli podjąć decyzję.

Lady Hale wyjaśniła: „… nie było to zwykłe prorogowanie w związku z mową Królowej. Uniemożliwił Parlamentowi wypełnienie konstytucyjnej roli w ciągu pięciu z możliwych ośmiu tygodni między końcem letniej przerwy a dniem wyjazdu 31 października. Proroguing Parliament różni się znacznie od parlamentu, który wchodzi w przerwę.

„Podczas gdy Parlament jest proroguowany, żaden dom nie może się spotkać, debatować ani uchwalać ustawodawstwa. Żaden dom nie może debatować nad polityką rządu. Członkowie nie mogą też zadawać pisemnych ani ustnych pytań ministrom, a także spotykać się i składać dowodów w komisjach. ”

O decyzji dotyczącej samego Prorogue lady Hale powiedziała: „Decyzja zwrócenia się do jej majestatu do parlamentu prorogu była niezgodna z prawem, ponieważ skutkowała frustracją lub uniemożliwiła Parlamentowi wykonywanie jego konstytucyjnych funkcji bez uzasadnienia”

Johnson zastosował mechanizm znany w Westminster, jako Prorogation, do zawieszenia parlamentu, zwykle normalnego i regularnego wydarzenia w życiu parlamentarnym, ale tym razem spotkało się oburzenie ze strony anty Brexiterów. Zwykłe sesje parlamentarne trwały od jednego do dwóch lat, regularnie zawieszane w celu usunięcia starych niedokończonych przepisów i umożliwienia uruchomienia nowych programów rządowych.

Ale wśród niekończącej się dyskusji parlamentarnej na temat tego, czy honorować wynik referendum w 2016 r., W którym Brytyjczycy głosowali z marginesem ponad miliona głosów – największym demokratycznym mandatem udzielonym w historii Wielkiej Brytanii – ta sesja parlamentarna dudniła, stając się najdłuższą od niesławnego „długiego parlamentu” angielskiej wojny domowej.

Rząd pod wodzą pana Johnsona nalegał, biorąc pod uwagę te okoliczności, a fakt, że rząd Wielkiej Brytanii nie był jeszcze w stanie wprowadzić nowych przepisów krajowych, uzasadnione było zawieszenie Parlamentu.

Działacze przeciw Brexitowi twierdzą, że premier nie tylko okłamał kraj, ale okłamał królową, ponieważ w brytyjskim systemie konstytucyjnym należy ją poprosić o formalność zawieszenia parlamentu.

Associated Press stworzyło tę poręczną oś czasu ostatnich wydarzeń do dnia dzisiejszego, aby dać kontekst dla dzisiejszego orzeczenia:

24 lipca 2019: Boris Johnson zostaje premierem po wygraniu konkursu kierownictwa partii na sukces Theresy May. Przysięga opuścić Unię Europejską 31 października, z umową lub bez.

28 sierpnia: Johnson zawiesza parlament na pięciotygodniowy okres kończący się 14 października. Królowa Elżbieta II akceptuje jego prośbę, tak jak musi to uczynić w ramach monarchii konstytucyjnej Wielkiej Brytanii. Mówi, że rutynową decyzją jest przygotowanie gruntu pod ogłoszenie nowej agendy krajowej, ale marszałek Izby Gmin John Bercow nazywa to „oburzeniem konstytucyjnym”.

29 sierpnia: aktywistka Gina Miller wszczyna postępowanie sądowe przeciwko Johnsonowi przed High Court w Londynie. Do jej sprawy dołączają następnie były premier John Major i inni.

30 sierpnia: w odrębnej sprawie sędzia ze Szkocji odmawia zastosowania środka nadzwyczajnego blokującego zawieszenie Parlamentu, ale wyznacza pełną rozprawę w późniejszym terminie.

4 września: Court of Session w Szkocji odrzuca ofertę uznania zawieszenia za niezgodne z prawem.

5 września: Sąd Najwyższy w Londynie rozpoznaje sprawę Millera przeciwko zawieszeniu. Jej prawnicy twierdzą, że ruch był „bezprawnym nadużyciem władzy” przez premiera.

6 września: Sąd Najwyższy w Londynie odrzuca sprawę Millera. Przysięga przekazać sprawę do Sądu Najwyższego.

11 września: Wewnętrzna Izba Sądu Sesyjnego w Szkocji orzekła, że ​​zawieszenie było nielegalne i miało na celu „utrudnić” parlamentowi termin przed Brexitem.

17 września: trzydniowa rozprawa w obu sprawach rozpoczyna się w Sądzie Najwyższym, pod przewodnictwem 11 sędziów.

24 września: Sąd Najwyższy ma ogłosić swoją decyzję.

zrodlo:https:breitbart.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: