NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1164 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
"Nie daj się dźgnąć szczepionką COVID-19!!!!!, dopóki tego nie przeczytasz!!!!!!
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
"Polska rżnie lasy. Puste place widać z kosmosu!!!!" ☀Autor Gabi☀
To oni zniechęcają Polki i Polaków do szczepień! ☀Autor Gabi☀
Posłuchaj tego doktora i byłego profesora szkoły medycznej o spisku kryminalnym i eksperymentalnych szczepionkach ☀Autor Gabi☀
SPORE ZMIANY!  RZĄD ZMIENIA KOLEJNOŚĆ SZCZEPIEŃ! ZASKAKUJĄCA DECYZJA ☀Autor Gabi☀
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Analiza: Trump, Johnson i bałagan demokracji

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

NARODY ZJEDNOCZONE (AP) – Jeden z nich jest najpotężniejszym krajem na świecie. W tym tygodniu rykoszetował w ONZ, mówił o postawieniu Ameryki na pierwszym miejscu, wysłał kilka zirytowanych tweetów i nagle znalazł się pod chmurą w kształcie impeachmentu.

Drugi prowadzi kraj, w którym narodziło się prawo zwyczajowe. Wygłosił maniakalne przemówienie w ONZ na temat pułapek i możliwości technologii, ledwo wspominał o otaczającym go bagnecie politycznym, a potem rzucił się późnym wieczorem do domu, by załatwić orzeczenie sądu, które mówi, że złamał prawo.

Ciekawą rzeczą w demokracji jest to, że daje ona ludziom moc wyznaczania własnych losów. Najgorsze w tym jest to, że cała sprawa musi angażować, no cóż, ludzi.

A ludzie są bardzo nieprzewidywalni, co było jasne w tym tygodniu na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, gdy bliźniacze huragany o imieniu Boris i Donald wiały z wiatrem nie do końca.

W miarę jak wydarzenia miały miejsce wzdłuż rzeki East na Manhattanie, wyprawy pary na terytorium wielostronne w tym tygodniu przyniosły pewne zaawansowane badania terenowe dotyczące tego, jak chaotyczne mogą być narody demokratyczne i ich przywódcy – i jak, kiedy My, Ludzie, możemy wybrać, kto nas poprowadzi dzisiejsza stabilność może stać się jutrzejszymi znakami zapytania.

Przez wiele dziesięcioleci Stany Zjednoczone i Wielka Brytania – odpowiednio demokratyczna republika i działająca demokracja parlamentarna – były zasadniczo filarami stabilności. Nawet instytucjonalny chaos często zdarzał się w ramach pewnego, dość przewidywalnego pasma.

W tym tygodniu Johnson przetoczył się przez Manhattan, ścigany przez przyspieszenie komplikacji związanych z Brexitem, ostrą krytykę w domu i dewastujące orzeczenie sądu, które mogło zagrozić jego premierowi zaledwie kilka miesięcy po objęciu urzędu. Czy nadal będzie premierem, zanim opuści Nowy Jork? Kto wiedział?

A burza Trumpa w jego rodzinnym mieście została obarczona wiriem oskarżeń, że wykorzystał swoje biuro do wywierania nacisku na głowę innego państwa (nowego prezydenta Ukrainy, który również jest w tym tygodniu w ONZ) na dochodzenie w sprawie potencjalnego demokratycznego przeciwnika wyborczego .

Zanim Trump był gotowy, by się wycofać, mówca Izby – kolejna kluczowa część chaotycznej amerykańskiej republiki demokratycznej – ogłosił, że rozpocznie sondę impeachmentu. W międzyczasie Trump w dużej mierze ominęła dużą konferencję klimatyczną, a jednocześnie udało jej się trafić na Twittera wystarczająco długo, aby zmierzyć się ze słownym celem 16-letniej aktywistki i jej zwolenników.

„Właśnie rozumiesz, że jest to największa polowanie na czarownice w historii Ameryki. Prawdopodobnie w historii ”powiedział dziennikarzom (kolejna nieprzewidywalna cecha funkcjonowania demokracji) o dochodzeniu na Ukrainie.

Żywy? Tak. Możliwy do przewidzenia? Nie. Po części dzieje się demokracja? Absolutnie. Podobnie jak pudełko czekoladek Forresta Gumpa, nigdy nie wiesz, co dostaniesz.

W Stanach Zjednoczonych Trump jest postacią równie przekonującą i wirusową, jak polaryzujący. Kochaj go lub gardz nim, musisz mu tyle dać: Nie możesz nie patrzeć. Ostatecznie jego obietnica polegała przede wszystkim na przełamywaniu oczekiwań.

Dostarczył.

W tym tygodniu na stanowisku ONZ jego zdecydowany temat „Najpierw Ameryka” był, co prawda, ujęty wprost w język Narodów Zjednoczonych oraz szacunek dla suwerenności i patriotyzmu innych. Ale spostrzeżone uwagi Trumpa uwydatniły to, jak daleko on się posunął od 70 lat skalibrowanego multilateralizmu realizowanego przez większość republikańskich i demokratycznych administracji.

„Jeśli chcesz demokracji, trzymaj się swojej suwerenności. A jeśli chcesz pokoju, kochaj swój naród – powiedział. „Mądrzy przywódcy zawsze stawiają na pierwszym miejscu dobro własnego ludu i własnego kraju”.

Jednocześnie Trump od dawna kultywuje tożsamość jako samozwańczy symbol wieloznaczny – facet, który może coś powiedzieć lub tweetować w dowolnym momencie i może, powiedzmy, zdecydować, czy pójdzie tam, gdzie nie poszedł żaden prezydent USA i wkroczył Korea Północna. To osobowość, w której żył długo przed prezydenturą. Ale w systemie politycznym celowo zaprojektowanym z myślą o bałaganie na początku czasami zawroty głowy.

To samo z Johnsonem, który z radością wdarł się w podobny chaos pod powierzchnią chaosu w Wielkiej Brytanii, aby zbudować swój własny sukces – i który wykorzystał sporną kwestię wyjścia z Unii Europejskiej, aby wspiąć się po swojej drabinie politycznej.

Kiedy we wtorek wieczorem stanął na podium w USA, na początku pojawił się ciekawy gulasz z TED Talk, populistycznego wiecu i zejścia z trawnika na temat pustynnej lub optymistycznej przyszłości, jaką może przynieść technologia.

Podniósł głos. Machał rękami. Używał określeń takich jak „przerażające kurczaki bez kończyn”. Podobnie jak aktorzy czasami grają „wersje” samych siebie w programach telewizyjnych, to wyglądało jak podwyższona wersja Johnsona – Borisa, tym bardziej.

I choć ledwo wspomniał o swojej tragicznej sytuacji politycznej, z wyjątkiem jednego żartu na temat Brexitu, w pewnym momencie przedstawił niemal żałosny krzyk, który podał widzom pryzmat w sposób, w jaki postrzega świat.

„Jak prosisz o algorytm?” – zapytał. „Jak sprawić, by zobaczyły okoliczności łagodzące?”

Tak jest w przypadku demokracji i liderów, których możemy wybierać: żaden z nich nie jest algorytmem. Nie można przepuszczać danych przez demokrację i za każdym razem odtwarzać wyników w identyczny sposób. Nie możesz mieć pewności, że wybrani kandydaci będą rządzić w taki sam sposób, jak oni, choć mogą. Naprawdę nie możesz być niczego pewien.

Jasne, że jest bałagan. Ale jest to wspaniały bałagan, zrodzony z zapału ludzi, którzy – czasami z uprzejmością, czasami z brzydotą, czasami z informacją, a czasem z ignorancją – decydują o tym, kim chcą być i jak chcą to zrobić.

I wiedząc – być może bardziej niż kiedykolwiek w tych pełnych tweetów dniach – że ich przywódcy mają słabości i dziwactwa, niekonsekwencje, niepewności i słabości, tak jak oni.

W swoim przemówieniu w tym tygodniu Trump mówił o „pragnieniu dominacji”, którym demokracje mogą zapobiec. „Nasi Założyciele – powiedział – dali nam system zaprojektowany w celu powstrzymania tego niebezpiecznego impulsu. Zdecydowali się powierzyć władzę amerykańską najbardziej zainwestowanym w losy naszego narodu: dumnemu i niezwykle niezależnemu narodowi ”.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: