NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
KOMENDA GŁÓWNA POLICJI INFORMACJA - 05.02.2021 - W SPRAWIE ZBIGNIEWA JANA POTOCKIEGO
Dla wszystkich zaszczepionych szczepionką Pfizer/BioNtech
BARDZO MĄDRY FACET !- O PRZYCZYNACH I SKUTKACH SKURWIENIA SIĘ OJCZYZNY !
POLACY NARÓD PRZEKLĘTY ? dziwne zbiegi okolicznosci - rzecz o opiece NMP nad Polską!
Narodowy spis powszechny ludności i mieszkań w 2021 r.USTAWA z dnia 9 sierpnia 2019 r.
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Najnowsze:Na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ historycznie sprzeczne są Iran i USA

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Iran często dowodził centralnym punktem corocznego spotkania światowych przywódców ONZ, zamieniając główną siedzibę organizacji w arenę sporów o codzienne zawiłości i działania wojenne Zatoki Perskiej.

PLIK – W tym 21 listopada 1949 r. Zdjęcie pliku, Shah Mohammad Reza Pahlavi z Iranu, po lewej, Grover Whalen, reprezentujący burmistrza Nowego Jorku, centrum, i Hussein Ala, ambasador Iranu w USA, po prawej, przejazd przez Broadway na w drodze na oficjalne przyjęcie dla Pahlaviego w City Hall w Nowym Jorku. Irańscy przywódcy nie zawsze odwiedzali terytorium „wroga” podczas wizyty w ONZ w Nowym Jorku. Shah Mohammad Reza Pahlavi był kluczowym sojusznikiem USA przez dziesięciolecia. (Zdjęcie AP / plik)

Gdy kierownictwo Teheranu przygotowuje się do wystąpienia w tym tygodniu na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, istnieją obawy, że szerszy konflikt, przeciągający się w Iranie, Arabii Saudyjskiej i Stanach Zjednoczonych, może wybuchnąć po lecie zwiększonej niestabilności w regionie.

Po tym, jak Stany Zjednoczone wycofały się z umowy nuklearnej – a Waszyngton uderzył w Teheran eskalacyjnymi sankcjami – Iran zaczął przekraczać niektóre z limitów, które zostały określone w zamian za złagodzenie sankcji.

Od czasu rewolucji islamskiej 40 lat temu Shah Mohammad Reza Pahlavi otoczenie dyplomatyczne było głównym etapem rozpowszechniania irańskich skarg przeciwko Zachodowi. Z kolei USA i Izrael potępiły Teheran.

Oto spojrzenie wstecz na dekady obecności Iranu na tak głośnym wydarzeniu.

PLIK – W tym pliku z 24 września 2013 r. Prezydent Iranu Hassan Rouhani przygotowuje się do wystąpienia na 68. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w siedzibie ONZ. Zanim Rouhani przemawiał w ONZ w 2015 r., Był skąpany w blasku wspólnego kompleksowego planu działania, irańskiego porozumienia nuklearnego, które zostało uzgodnione z mocarstwami światowymi, w tym ze Stanami Zjednoczonymi, na początku tego roku. (AP Photo / Frank Franklin II, plik)

SHAH

Irańscy przywódcy nie zawsze odwiedzali terytorium „wroga”, kiedy odwiedzali ONZ w Nowym Jorku. Shah Mohammad Reza Pahlavi był kluczowym sojusznikiem USA przez dziesięciolecia.

W 1949 r. Elegancko ubrany szach zwrócił się do Zgromadzenia Ogólnego, otrzymując owację na stojąco. „Mówiąc w imieniu jednego z mniejszych krajów, apeluję: nie zawiedź nas. Daj nam przyszłość, daj nam wewnętrzną pewność pokoju ”.

Cztery lata później wspierany przez CIA zamach stanu obalił wybranego premiera Iranu i zapewnił absolutną monarchiczną i autorytarną władzę szacha aż do jego upadku w 1979 r. Zamach stanu, który podsycał dziesięciolecia nieufności wobec USA, był punktem zwrotnym w stosunkach między tymi dwoma kraje.

___

AYATOLLAH KHAMENEI

PLIK – Na zdjęciu z 27 września 2012 r. Premier Izraela Benjamin Netanjahu przedstawia ilustrację, gdy opisuje swoje obawy dotyczące ambicji nuklearnych Iranu podczas przemówienia na 67. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w siedzibie ONZ. Iran często dowodził centralnym punktem corocznego spotkania światowych przywódców ONZ, zamieniając główną siedzibę organizacji w arenę sporów o codzienne zawiłości i działania wojenne Zatoki Perskiej. (AP Photo / Richard Drew, plik)

W 1987 r. Ajatollah Ali Chamenei, ówczesny prezydent Iranu, przemawiał na Zgromadzeniu Ogólnym w imieniu Najwyższego Przywódcy Ajatollaha Ruhollaha Chomeiniego, rolę, którą obecnie Chamenei pełni. Jego mowa wyraźnie różniła się od trzydziestu lat wcześniej szacha pod względem wyglądu i religijnego pędu. Powiedział Chamenei:

„Pochodzę z Iranu, miejsca narodzin najsłynniejszej – a jednak najmniej znanej – rewolucji współczesnej historii, rewolucji opartej na religii Boga i zgodnej ze ścieżką proroków i wielkich boskich reformatorów, która jest tak długa cała historia ludzkości. ”

PLIK – w tym zdjęciu z 21 września 1998 r. Prezydent Iranu Mohammad Khatami gestykuluje podczas swojego przemówienia na sesji otwierającej 53. Zgromadzenie Ogólne w poniedziałek w ONZ. Stosunkowo umiarkowany Mohammad Khatami, prezydent Iranu w latach 1997–2005, kilkakrotnie przemawiał na Zgromadzeniu Ogólnym, proponując „Dialog między cywilizacjami” przyjęty przez ONZ w 2001 r. (AP Photo / Charles Krupa, File)

Iran był w trakcie wojny w latach 1980–1988 z wspieranym przez USA Irakiem Saddama Husseina, który zabił ponad milion osób po obu stronach, i widział, jak Saddam używa broni chemicznej u swojego sąsiada. Chamenei powiedział przywódcom: „Supermocarstwa hipokrytycznie nazywają tę wojnę bezsensowną – wojnę, która została nam narzucona. Od tego momentu zawsze zapewniały militarne, polityczne i ekonomiczne wsparcie najeźdźcy, który rozpoczął wojnę. ”

___

MOHAMMAD KHATAMI

Stosunkowo umiarkowany Mohammad Khatami, prezydent Iranu w latach 1997–2005, kilkakrotnie przemawiał na Zgromadzeniu Ogólnym, proponując „Dialog między cywilizacjami” przyjęty przez ONZ w 2001 r.

Była to odpowiedź na „zderzenie cywilizacji”, które stało się powszechnym tropem charakteryzującym mroczne lata wrogości między Waszyngtonem a Teheranem, w szczególności lata, w których oblężenie zakładników przez ambasadę USA zostało zestrzelone przez irański cywilny samolot pasażerski Wojsko amerykańskie ze stratą 290 osób i sprawą Iran-Contra.

W swoim orędziu o stanie Unii w 2002 r., Kilka miesięcy po atakach z 11 września, ówczesny prezydent George W. Bush obsadził Iran jako część „osi zła”, skutecznie podcinając wszelkie nadzieje na zaangażowanie.

PLIK – W pliku z 25 września 2007 r. Prezydent Iranu Mahmoud Ahmadineżad przemawia na 62. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w siedzibie głównej ONZ. Iran często dowodził centralnym punktem corocznego spotkania światowych przywódców ONZ, zamieniając główną siedzibę organizacji w arenę sporów o codzienne zawiłości i działania wojenne Zatoki Perskiej. Czasami zapalające oświadczenia Ahmadineżada w ONZ przyćmiłyby wszystko inne. (AP Photo / Ed Betz, plik)

MAHMOUD AHMADINEJAD

Ta epoka zapoczątkowała twardego prezydenta Mahmuda Ahmadineżada, którego oświadczenia zapalające w ONZ przyćmiłyby wszystko inne.

W 2011 r., W 10. rocznicę zamachów z 11 września, wywołał oburzenie z ponad 30 krajów zgromadzenia, pytając, czy ataki zostały zorganizowane. Zasugerował wewnętrzną robotę, argumentując – zaledwie kilka mil od zera – że tylko eksplozja, a nie samoloty, mogła sprowadzić bliźniacze wieże. Dodał, że śmierć Osamy Bin Ladena była zatuszowaniem.

Grupa redaktorów Associated Press zaproszona na rozmowę z Ahmadineżadem w tym tygodniu zapytała go, dlaczego upiera się, by kontynuować tę linię. Nie mówiąc już o tym, że Waszyngton przeprowadził eksplozję, argumentował, że jako inżynier był pewien, że to jedyna wiarygodna odpowiedź.

___

HASSAN ROUHANI

Obecny przywódca Iranu, Hassan Rouhani, przemawiał na zgromadzeniu przez ostatnie pięć lat. Zanim przemówił w 2015 r., Był skąpany w blasku Wspólnego kompleksowego planu działania, irańskiego porozumienia nuklearnego, które zostało uzgodnione z mocarstwami światowymi, w tym ze Stanami Zjednoczonymi, na początku tego roku.

„Mogę teraz z dumą ogłosić, że dzisiaj rozpoczął się nowy rozdział w stosunkach Iranu ze światem”.

W 2017 r., Kiedy ponownie przemawiał na Zgromadzeniu Ogólnym, Iran walczył z prezydentem USA, który prowadził kampanię, upierając się przy tym, że umowa jest „najgorszą umową w historii”. Rouhani uderzył w Trumpa, który wykorzystał swoją pierwszą przemowę ONZ do oskarżyć Iran o eksport przemocy i destabilizację regionu.

Rouhani przekreślił komentarze Trumpa jako „ignorancka, absurdalna i nienawistna retoryka wypełniona absurdalnie bezpodstawnymi zarzutami”.

Obaj mężczyźni ponownie staną na podium w tym tygodniu przed obserwującym światem, który zastanawia się, czy to, co stanie się w ONZ, przełoży się na bezpośrednią konfrontację wojskową w odległości pół świata.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: