NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
KOMENDA GŁÓWNA POLICJI INFORMACJA - 05.02.2021 - W SPRAWIE ZBIGNIEWA JANA POTOCKIEGO
Dla wszystkich zaszczepionych szczepionką Pfizer/BioNtech
BARDZO MĄDRY FACET !- O PRZYCZYNACH I SKUTKACH SKURWIENIA SIĘ OJCZYZNY !
POLACY NARÓD PRZEKLĘTY ? dziwne zbiegi okolicznosci - rzecz o opiece NMP nad Polską!
Narodowy spis powszechny ludności i mieszkań w 2021 r.USTAWA z dnia 9 sierpnia 2019 r.
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

„Deficyt zaufania”: w ONZ gromadzą się przywódcy ocieplającego się świata

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

ZJEDNOCZONE NARODY (AP) – Planeta robi się coraz gorętsza, a walka z zagrożeniem klimatycznym przykuje uwagę, gdy światowi przywódcy zgromadzą się na corocznym spotkaniu w ONZ w tym tygodniu na niezaprzeczalnym tle: rosnące napięcia od Zatoki Perskiej do Afganistanu i rosnące nacjonalizm, nierówność i nietolerancja.

Rosnący strach przed działaniami wojskowymi, szczególnie w odpowiedzi na niedawne ataki na saudyjskie instalacje naftowe, które są kluczowe dla światowych dostaw energii, zawisł na tegorocznym zgromadzeniu ogólnym. Ten niepokój zaostrzają globalne konflikty i kryzysy od Syrii i Jemenu po Wenezuelę, od sporów między Izraelem i Palestyńczykami po konflikt między Pakistanem a Indiami o Kaszmirze.

Wszyscy będą patrzeć na prezydentów Donalda Trumpa ze Stanów Zjednoczonych i Hassana Rouhaniego z Iranu, których kraje stoją na czele eskalacyjnych napięć, aby sprawdzić, czy mogą zmniejszyć obawy przed konfrontacją, która może mieć wpływ na Bliski Wschód i znacznie dalej. To, czy w ogóle się spotkają, pozostaje w poważnych wątpliwościach.

„Nasz wyniszczający świat potrzebuje współpracy międzynarodowej bardziej niż kiedykolwiek, ale po prostu mówiąc, że do tego nie dojdzie” – powiedział sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres. „Spójrzmy prawdzie w oczy: nie mamy czasu do stracenia”.

Tegoroczna sesja Zgromadzenia Ogólnego, która rozpoczyna się we wtorek i kończy 30 września, przyciągnęła światowych liderów ze 136 z 193 narodów członkowskich ONZ. Ta duża frekwencja odzwierciedla rosnący globalny nacisk na zajęcie się zmianami klimatu oraz niebezpieczny stan pokoju i bezpieczeństwa.

Inne kraje będą reprezentowane przez ministrów i wiceprezydentów – z wyjątkiem Afganistanu, którego przywódcy biorą udział w ostrej kampanii prezydenckiej przed wyborami 28 września, oraz Korei Północnej, która obniżyła swoją reprezentację z ministra do prawdopodobnie ambasadora ONZ. Arabski książę Arabii Saudyjskiej Mohammed bin Salman i premier Izraela Benjamin Netanyahu odwołali plany uczestnictwa i wysyłają ministrów.

W ubiegłym tygodniu Guterres powtórzył ostrzeżenia, że ​​„wybuchają napięcia”. Świat, powiedział, „znajduje się w krytycznym momencie na kilku frontach – kryzys klimatyczny, rosnąca nierówność, wzrost nienawiści i nietolerancji, a także alarmująca liczba wyzwania związane z pokojem i bezpieczeństwem ”.

Przy tak dużej liczbie monarchów, prezydentów i premierów w tym roku w ONZ „mamy szansę przyspieszyć dyplomację na rzecz pokoju” – powiedział Guterres. „To czas, by ostudzić napięcia”.

Czy tak się stanie, okaże się. Wielu dyplomatów nie jest optymistami.

„To trudny czas dla Organizacji Narodów Zjednoczonych” – powiedział ambasador Chin w Chinach, Zhang Jun, którego naród jest uwikłany w przedłużający się spór ze Stanami Zjednoczonymi o taryfy celne. „Mamy do czynienia z rosnącym unilateralizmem, protekcjonizmem i globalnymi wyzwaniami, takimi jak zmiany klimatu, terroryzm, cyberbezpieczeństwo”.

„Co ważniejsze” – powiedział – „mamy do czynienia z deficytem zaufania”.

Jako druga pod względem wielkości gospodarka na świecie i członek Rady Bezpieczeństwa ONZ, „Chiny zdecydowanie bronią multilateralizmu, a Chiny zdecydowanie popierają Organizację Narodów Zjednoczonych”, powiedział w piątek Zhang.

Jednak podziały wśród pięciu członków rady – USA, Rosji, Chin, Wielkiej Brytanii i Francji – sparaliżowały działania w sprawie ośmioletniego konfliktu w Syrii i innych globalnych kryzysów. W sprawie globalnego ocieplenia administracja Trumpa pozostaje w sprzeczności z wieloma krajami.

W tym roku ONZ uzupełniło program „Młodzieżowym Szczytem Klimatycznym” przed pełnym szczytem klimatycznym dla światowych liderów w poniedziałek. To wszystko dzieje się, zanim liderzy zwołają doroczne spotkanie w sali pod Zgromadzeniem Ogólnym w kształcie podkowy, od wtorku rano.

Podczas otwarcia Guterres wygłosi przemówienie na temat stanu świata, a zaraz po nim przemówienia Trumpa i innych przywódców, w tym prezydentów Brazylii, Egiptu i Turcji. Irańskie Rouhani ma przemawiać na zgromadzeniu w środę rano.

Organizacja Narodów Zjednoczonych organizuje również cztery inne spotkania na szczycie – dotyczące powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, postępów w realizacji 17 celów ONZ w zakresie walki z ubóstwem i ochrony środowiska, nowych sposobów finansowania rozwoju gospodarczego oraz sytuacji rozwijających się narodów wyspiarskich na pierwszej linii ONZ ogłasza kryzys klimatyczny.

Guterres od dawna podkreślał powiązania między zmianami klimatu, konfliktami i ubóstwem.

Zastępca sekretarza generalnego ONZ, Amina Mohammed, powiedziała, że ​​dane pokazują, „jak wiele możemy zrobić w sprawie ubóstwa i innych celów”. Powiedziała, że ​​przesłanie ONZ jest proste: „Nadszedł czas, aby przyspieszyć działania, które musimy podjąć na poziom krajowy ”.

Chociaż spotkania na szczycie są jawne, większość spraw tygodnia na wysokim szczeblu odbywa się za zamkniętymi drzwiami. Według rzecznika ONZ Stephane Dujarrica, w ONZ zgłoszono 630 próśb o spotkanie. Setki innych indywidualnych spotkań w małych grupach odbędą się w hotelach, misjach ONZ oraz podczas obiadów i kolacji.

Indyjski ambasador ONZ Syed Akbaruddin powiedział na przykład, że premier Narendra Modi i minister spraw zagranicznych Subrahmanyam Jaishankar spędzą co najmniej pół godziny u prezydentów, premierów lub ministrów spraw zagranicznych około 75 krajów w ramach „znacznie bardziej intensywnego” zaangażowania kraju .

W kluczowej kwestii możliwego spotkania Modiego z pakistańskim premierem Imranem Khanem w celu omówienia 5 sierpnia decyzji hinduskiego rządu nacjonalistycznego Modi o pozbawieniu Dżammu i Kaszmiru częściowej autonomii i państwowości, Akbaruddi powiedział: „Musi być sprzyjającym środowiskiem przed spotkaniem liderów ”.

„Dzisiejsza rozmowa z Pakistanu z pewnością nie sprzyja temu sprzyjającemu środowisku” – powiedział.

Ze swojej strony Khan powiedział w zeszłym tygodniu, że jego rząd nie będzie prowadził rozmów, dopóki Indie nie zniosą godziny policyjnej w Kaszmirze i nie przywrócą specjalnego statusu autonomicznego regionu.

W najbardziej palących sprawach globalnych Akbaruddin – podobnie jak wiele innych – nie malował atrakcyjnego obrazu.

„Spotykamy się w kontekście większej konkurencji niż współpracy, mniej współpracy, większej rywalizacji”, powiedział dziennikarzom w piątek. „Klimat – poza zmianami klimatu – nie sprzyja współpracy i współpracy. I to jest trudna rzeczywistość ”.

Edith M. Lederer, główny korespondent ONZ w Associated Press, zajmuje się sprawami światowymi od prawie 50 lat.

___

Więcej informacji na temat AP ONZ w https://apnews.com/UnitedNations

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: