KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

Kim są Sacklersowie, rodzina stojąca za twórcą OxyContin?

The following two tabs change content below.

Dla rodziny z jej nazwiskiem na skrzydle jednego z najsłynniejszych muzeów na świecie i szkoły na prestiżowym uniwersytecie członkowie klanu Sackler wykonali niezwykłą robotę znikając z życia publicznego.

PLIK – na zdjęciu z 17 stycznia 2019 r. W Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku jest wyświetlany znak z nazwą Sackler. Ich nazwa znajdowała się na skrzydle w Luwrze. Ale teraz bogactwo rodziny Sackler związane jest ze sprzedażą OxyContin, a ich firma, producent narkotyków Purdue Pharma, próbuje rozstrzygnąć sprawy sądowe dotyczące kryzysu opioidowego. (AP Photo / Seth Wenig, plik)

Rodzina jest właścicielem producenta OxyContin, Purdue Pharma, który ogłosił w tym tygodniu bankructwo w ramach próby rozwiązania około 2600 procesów sądowych oskarżających go o pomoc w wywołaniu krajowego kryzysu opioidowego, który zabił ponad 400 000 osób w USA w ciągu ostatnich dwóch dekad.

Każda umowa ugodowa najprawdopodobniej obniży ich przyszły dochód, a niektóre stany dążyły do zdobycia bogactwa Sacklerów, z których znaczna część przeszła przez złożony łańcuch spółek i ufa rajom podatkowym na morzu. W środę zgłoszenia Purdue zwrócił się do sądu upadłościowego o wstrzymanie wszystkich sporów sądowych przeciwko członkom rodziny oraz firmie.

PLIK – na zdjęciu z 17 stycznia 2019 r. W Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku jest wyświetlany znak z niektórymi nazwiskami rodziny Sackler. Ich nazwa znajdowała się na skrzydle w Luwrze. Ale teraz bogactwo rodziny Sackler związane jest ze sprzedażą OxyContin, a ich firma, producent narkotyków Purdue Pharma, próbuje rozstrzygnąć sprawy sądowe dotyczące kryzysu opioidowego. (AP Photo / Seth Wenig, plik)

Krewni rzadko rozmawiali publicznie w ostatnich latach i nie pojawili się na pierwszym przesłuchaniu w sprawie bankructwa w tym tygodniu w White Plains w Nowym Jorku. Oto kilka podstawowych faktów na temat rodziny:

WŁASNOŚĆ SPÓŁKI

Bracia Mortimer, Raymond i Arthur Sackler – wszyscy lekarze – kupili firmę farmaceutyczną o nazwie Purdue Frederick w 1952 roku. Wszyscy nie żyją, ale teraz wdowy, dzieci i wnuki Mortimer i Raymond są właścicielami firmy, a także międzynarodowa firma farmaceutyczna, Mundipharma.

Purdue jest własnością prywatną, a jej zarząd był przez lata głównie kontrolowany przez spadkobierców Sacklera, dopóki w zeszłym roku nie zaczęły narastać problemy prawne. Na tablicy nie ma obecnie żadnych członków rodziny.

W aktach sądowych prawnicy członków rodziny argumentowali, że ich klienci, pełniący funkcje dyrektorów firmy, nie byli mocno zaangażowani w codzienne decyzje w firmie.

PLIK – w tym pliku z 12 września 2019 r. Samochody mijają główną siedzibę Purdue Pharma w Stamford, Connecticut. Nazwa Sacklera znajduje się na skrzydle Metropolitan Museum of Art, a kiedyś na Luwrze. Ale teraz bogactwo rodziny Sackler związane jest ze sprzedażą OxyContin, a ich firma, producent narkotyków Purdue Pharma, próbuje rozstrzygnąć sprawy sądowe dotyczące kryzysu opioidowego. (AP Photo / Frank Franklin II, plik)

ODDZIAŁY RODZINNE: ARTHUR SACKLER

Arthur Sackler stał się siłą w branży farmaceutycznej odrębną od Purdue. Oprócz wykształcenia medycznego pracował w reklamie i projektował kampanie skierowane do lekarzy zajmujących się przebojami, takimi jak Valium.

W 1997 r. Sackler został pośmiertnie umieszczony w Galerii Sław Medycznej Reklamy, gdzie cytat o nim mówi, że „pomógł kształtować promocję farmaceutyczną, jaką znamy dzisiaj”.

Ale Arthur Sackler zmarł wiele lat przed wejściem OxyContin na rynek. A państwa, które złożyły pozwy przeciwko członkom rodziny, nie wymieniły jego spadkobierców. Wdowa Artura Sacklera, Jillian Sackler, główny dawca, powiedziała instytucjom, że pieniądze jej męża nie pochodziły z OxyContin.

„Sugestie, że jego filantropia jest teraz w jakiś sposób skażona, są po prostu fałszywe”, napisała wcześniej w tym roku w artykule opiniotwórczym Washington Post.

___

ODDZIAŁY RODZINNE: SACKLER RAYMOND

Syn Raymonda Sacklera, Richard, który obecnie mieszka na Florydzie, był dyrektorem w Purdue, kiedy OxyContin rozpoczął działalność w 1996 r., A później został dyrektorem generalnym firmy.

Powodowie w procesach skorzystali z jego słów, szczególnie jego uwag do sprzedawców firmy na przyjęciu z okazji 1996 roku dla OxyContin, które odbyło się tuż po dużej śnieżycy. Powiedział, że po premierze tabletów „nastąpi zamieć przepisów, które pogrzebią konkurencję. Zamieć na receptę będzie tak głęboka, gęsta i biała. ”

Lek stał się hitem, choć o wiele częściej przepisywano ogólne opioidy. Mimo to, rządy stanowe i lokalne, które pozywają firmę, twierdzą, że marketing Purdue otworzył drzwi do szerszego stosowania opioidów na receptę.

Richard Sackler napisał w e-mailu z 1999 r. Cytowanym w aktach sądowych: „Nie uwierzysz, jak bardzo zależy mi na tym, aby OxyContin odniósł ogromny sukces. Niemal poświęciłem mu swoje życie. ”

W zeznaniu z 2015 r. Próbował oszacować, ile rodzina zarobiła na OxyContin. Powiedział, że to ponad 1 miliard dolarów, ale mniej niż 10 miliardów dolarów. W filmie z zeznań, które pojawiły się w sierpniu, zapytano go, czy uważa, że OxyContin był zbyt agresywnie sprzedawany. Odpowiedział jednym słowem – „nie” – ledwie podnosząc wzrok znad papierów, przez które przeglądał.

Przedstawiciele oddziału rodziny Raymonda Sacklera nie odpowiedzieli na prośby o rozmowę.

___

ODDZIAŁY RODZINNE: SACKLER MORTIMER

Pod koniec życia Mortimer Sackler mieszkał w Londynie. Jego wdowa, Theresa, która mieszka w Anglii, oraz dzieci Mortimer DA Sackler, Kathe Sackler i Ilene Sackler Lefcourt są członkami zarządu i są nazwani w procesach sądowych.

Mortimer DA Sackler i Kathe Sackler byli również menedżerami Purdue.

W zeznaniu z 1 kwietnia Kathe Sackler została zapytana o e-mail przypisany jej, który zawierał: „PS, będę stanowczo zaprotestować przeciwko zatwierdzeniu każdego dokumentu, który sugeruje lub implikuje, tak jak ten projekt, że Richard Sackler był odpowiedzialny za pomysł opracowania produkt oksykodonu o kontrolowanym uwalnianiu. Jak wiecie, kiedy powiedziałem Richardowi o moim pomyśle w połowie lat 80., zapytał mnie, czym jest oksykodon. ”

Podczas przesłuchania pod przysięgą stwierdziła jednak, że nie pamięta, aby to napisać i że byłoby to dla niej nietypowe.

Przedstawiciele rodziny Mortimer Sackler nie odpowiedzieli na prośby o rozmowę.

___

PIENIĄDZE

W 2016 r. Magazyn Forbes wymienił Sacklerów jako jedną z 20 najbogatszych rodzin w Stanach Zjednoczonych i zgromadził 13 miliardów dolarów.

Przez dziesięciolecia członkowie rodziny byli głównymi dawcami dobroczynności. W latach siedemdziesiątych XX wieku wystawili na próbę skrzydło Metropolitan Museum of Art, które mieści starożytną egipską świątynię i nosi nazwę Sackler.

W tym roku instytucje, w tym Met, brytyjskie muzea Tate, nowojorski Guggenheim i Tufts University, gdzie absolwentka nauk biomedycznych nosi również imię rodziny, ogłosiły, że przestaną przyjmować prezenty od rodziny lub ponownie ocenią związek. Muzeum Luwru w Paryżu zdjęło nazwę Sackler ze skrzydła.

W aktach prawnych stany utrzymywały, że spadkobiercy Mortimera i Raymonda Sacklera zaakceptowali płatności w wysokości co najmniej 4 miliardów dolarów w ciągu ostatnich kilkunastu lat.

Prokurator generalny w Arizonie zwrócił się do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych z prośbą o zmuszenie rodziny do zwrotu pieniędzy Purdue, aby była to uczciwa gra w procesach przeciwko firmie. Prokurator generalny Nowego Jorku zażądał dokumentacji finansowej podmiotów związanych z rodziną, aby spróbować wyśledzić pieniądze. W tym miesiącu jej biuro stwierdziło w legalnym postępowaniu, że znalazło 1 miliard dolarów przekazanych rodzinie za pośrednictwem szwajcarskich banków i innych tajnych kont.

___

MŁODSZE POKOLENIE

Główny wyjątek od milczenia rodziny Sackler w ostatnich latach nastąpił, gdy syn Richarda Sacklera, David i żona Davida, Joss, oboje po trzydziestce, udzielili wywiadów dla profili czasopism opublikowanych na początku tego roku.

Joss Sackler ma doktorat z lingwistyki, służy jako przewodnik wspinaczki i ma linię mody. W wywiadzie dla Town & Country wyraziła frustrację, zwracając uwagę mediów na jej związek z Sacklerami, a nie na własną pracę. Niedawno spierała się o OxyContin z gwiazdą rocka Courtney Love, która powiedziała w tym miesiącu w poście na Instagramie skierowanym do Jossa Sacklera: „Your. Ludzie. Zabity. Mój. Ludzie.”

David Sackler, absolwent Uniwersytetu Princeton, który prowadzi rodzinną firmę inwestycyjną, znalazł się na pierwszych stronach gazet w zeszłym roku, kiedy podano, że zapłacił 22,5 miliona dolarów w gotówce za rezydencję w dzielnicy Bel Air w Los Angeles. Powiedział Vanity Fair, że rodzina została częściowo zniesławiana, ponieważ członkowie rodziny nie powiedzieli publicznie swojej historii.

„Nie poradziliśmy sobie dobrze, rozmawiając o tym” – powiedział. „Tego najbardziej żałuję”.

 

zrodlo:apnews.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: