KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

Izrael broni strzelania do punktów kontrolnych, gdy wideo budzi obawy

JEROZOLIMA (AP) – izraelska policja powiedziała w czwartek, że ochroniarze na punkcie kontrolnym w pobliżu Jerozolimy byli „w bezpośrednim niebezpieczeństwie”, kiedy zastrzelili i zabili palestyńską kobietę niosącą nóż, po szeroko rozpowszechnionym wideo strzelaniny wzbudzającym obawy o nadmierną siłę.

W środę, 18 września 2019 r., Izraelska policja rozmieszcza się w punkcie kontrolnym Qalandia po tym, jak palestyńska kobieta została zastrzelona przez prywatnych ochroniarzy w pobliżu Jerozolimy. Izraelska policja powiedziała w czwartek, że ochroniarze na punkcie kontrolnym w pobliżu Jerozolimy byli „w bezpośrednim niebezpieczeństwie”, kiedy zastrzelili palestyńską kobietę niosącą nóż, po tym, jak szeroko rozpowszechnione wideo z strzelaniny wzbudziło obawy o nadmierną siłę. (AP Photo / Majdi Mohammed)

Film ze strzelania z wczesnej środy wydaje się pokazywać, jak prywatny ochroniarz strzela do kobiety z odległości kilku metrów (jardów) w punkcie kontrolnym Qalandia, niedaleko Jerozolimy. Kobieta upuszcza coś, co wydaje się nożem, zanim upada na ziemię. Wchodzi trzech innych uzbrojonych strażników, a jeden z nich kopie nóż. Kobieta czołga się na krótki dystans, zanim leży nieruchomo.

W ostatnich latach Palestyńczycy przeprowadzili dziesiątki ataków nożem przeciwko izraelskim siłom bezpieczeństwa i cywilom. Ale grupy praw człowieka twierdzą, że siły izraelskie często używają nadmiernej siły, otwierając ogień, gdy podejrzanych można rozbroić i zatrzymać za pomocą nieśmiercionośnych środków.

Zdarzały się również przypadki, w których zrozpaczeni Palestyńczycy celowo zakończyli swoje życie atakując Izraelczyków, odmianę zjawiska „samobójstwa przez gliniarza”.

Rzecznik policji Micky Rosenfeld powiedział, że kobieta była uzbrojona w nóż i spacerowała w strefie zarezerwowanej dla pojazdów.

„Nie powinna była tam być, co wyraźnie pokazuje, że miała zamiar przeprowadzić atak” – powiedział. Strażnicy „podjęli decyzję w momencie bezpośredniego zagrożenia i otworzyli ogień w zależności od niebezpieczeństwa, sytuacji zagrażającej życiu”.

Kobieta nie została zidentyfikowana. Rosenfeld powiedziała, że nie nosi dokumentu tożsamości, który jest wymagany dla osób przechodzących przez punkt kontrolny przy głównej drodze z Ramallah, miasta na okupowanym Zachodnim Brzegu, gdzie mieści się siedziba Autonomii Palestyńskiej, do Jerozolimy.

Policja powiedziała, że została zabrana do szpitala na leczenie, a później zmarła z powodu odniesionych ran. W pierwszym oświadczeniu po ataku policja powiedziała, że kobieta została postrzelona w nogę.

Mohammed Jaradat, który powiedział, że był świadkiem strzelaniny, czekając w pojeździe na punkcie kontrolnym, powiedział, że kobieta podeszła do ochroniarzy, którzy sprawdzali autobus. Powiedział, że strażnicy krzyczeli na nią po arabsku, żeby wrócił, ale kobieta zamarła w miejscu, a potem jeden ze strażników ją zastrzelił.

„Mógł ją łatwo aresztować” – powiedział.

Izraelska grupa praw człowieka B’Tselem powiedziała, że nadal bada ten incydent, ale wydaje się, że przypomina to wcześniejsze przypadki, w których Izrael użył nadmiernej siły.

„Oczywiste jest, że taki incydent nie powinien zakończyć się śmiercią” – powiedział rzecznik B’Tselem, Amit Gilutz, The Associated Press. „W wielu podobnych incydentach z przeszłości, w których Palestyńczycy albo próbowali dźgnąć Izraelczyków, albo twierdzono, że podejmowali takie próby, zastosowano wobec nich śmiercionośną siłę, gdy nie było dla niej uzasadnienia, i po pierwsze, przejść do środka”.

___

Współtworzył go pisarz prasowy Mohammed Daraghmeh w Ramallah na Zachodnim Brzegu.

 

zrodlo:apnews.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: