KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

Prezes Facebooka odwiedza ustawodawców pośród nacisków na nadzór technologiczny

WASHINGTON (AP) – Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Facebooka, odwiedził w czwartek prawodawców, aby omówić potencjalne regulacje branży technologicznej, szczególnie jeśli chodzi o gromadzenie danych osobowych użytkowników na ich platformach.

LIK – W tym 11 kwietnia 2018 r., Zdjęcie z pliku, prezes Facebooka Mark Zuckerberg zeznaje przed przesłuchaniem House Energy and Commerce na Capitol Hill w Waszyngtonie o wykorzystaniu danych z Facebooka do atakowania amerykańskich wyborców w wyborach w 2016 r. I prywatności danych. Zuckerberg przyjedzie do Waszyngtonu w czwartek, 19 września 2019 r., Aby spotkać się z prawodawcami i porozmawiać o przepisach internetowych. Firma powiedziała, że spotkania nie są jawne i nie podała szczegółów, z kim spotyka się Zuckerberg i co dokładnie omówi. (AP Photo / Andrew Harnik, plik)

Zuckerberg omawia nadzór nad branżą podczas prywatnych spotkań z senatorami, w tym Markiem Warnerem, D-Va., Wiceprzewodniczącym Senackiej Komisji Wywiadowczej; Mike Lee, R-Utah, starszy członek Senackiej Komisji Sądowniczej, i Josh Hawley, R-Mo., Otwarcie konserwatywny krytyk Big Tech.

Kongres debatuje nad prawem dotyczącym prywatności, które może znacznie ograniczyć zdolność firm takich jak Facebook, Google, Amazon i Apple do gromadzenia i zarabiania na danych osobowych użytkowników. Prawo krajowe, które byłoby pierwszym tego rodzaju w Stanach Zjednoczonych, może pozwalać ludziom zobaczyć lub zabraniać korzystania z ich danych.

Działając z wyprzedzeniem, Zuckerberg zeszłej wiosny wezwał do zaostrzenia przepisów w celu ochrony danych konsumentów, kontroli szkodliwych treści online oraz zapewnienia integralności wyborów i przenoszenia danych. Internet „potrzebuje nowych zasad”, powiedział.

Facebook, gigant mediów społecznościowych, który ma prawie 2,5 miliarda użytkowników, jest przedmiotem ścisłej kontroli ze strony prawodawców i organów regulacyjnych po serii skandali związanych z prywatnością i oskarżeń o nadużywanie siły rynkowej w celu zmiażdżenia konkurencji.

Departament Sprawiedliwości, Federalna Komisja Handlu i podkomitet antymonopolowy Izby Sądowniczej prowadzą dochodzenia antymonopolowe dotyczące dużych firm technologicznych, a dwupartyjna grupa prokuratorów generalnych otworzyła sondę konkursową specjalnie na Facebooku.

To pierwsza publiczna wizyta Zuckerberga w Waszyngtonie, odkąd zeszłej wiosny zeznał przed Kongresem o prywatności, ingerencji w wybory i innych kwestiach.

Na prośbę Facebooka Warner pomógł zorganizować spotkanie w środę wieczorem w Waszyngtonie dla Zuckerberga i grupy senatorów.

„Uczestnicy rozmawiali na wiele tematów, w tym na temat roli i odpowiedzialności platform mediów społecznościowych w ochronie naszej demokracji oraz o krokach, jakie Kongres powinien podjąć, aby bronić naszych wyborów, chronić dane konsumentów i zachęcać do konkurencji w przestrzeni mediów społecznościowych” Rachel Cohen, rzeczniczka Warnera, powiedziała w oświadczeniu.

Warner i Hawley zaproponowali przepisy, które zmusiłyby gigantów technologicznych do informowania użytkowników, jakie dane zbierają od nich i ile są warte. Propozycja trafia w sedno niezwykle dochodowego modelu biznesowego Big Tech handlu danymi osobowymi użytkowników. Firmy gromadzą obszerne dane na temat tego, co użytkownicy czytają i lubią, i wykorzystują je, aby pomóc reklamodawcom w kierowaniu wiadomości do osób, do których chcą dotrzeć.

Firmy technologiczne ze szczególnym niepokojem patrzą na oddzielną propozycję legislacyjną od Hawley, która wymagałaby od nich udowodnienia organom regulacyjnym, że nie wykorzystują stronniczości politycznej do filtrowania treści. Brak zapewnienia bezstronnego audytu przez rząd oznaczałby, że platforma mediów społecznościowych traci długotrwałą odporność na działania prawne.

 

zrodlo:apnews.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: