KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

Najnowsze:Pompeo mówi, że USA popierają „prawo do obrony” Arabii Saudyjskiej

DUBAJ, Zjednoczone Emiraty Arabskie (AP) – Sekretarz Stanu USA Mike Pompeo powiedział w czwartek, że Ameryka popiera Arabię ​​Saudyjską „prawo do obrony” po weekendowym ataku skierowanym na serce przemysłu naftowego, komentarze pojawiły się po tym, jak opisał atak jako „ akt wojny. ”

Ataki rozbudziły obawy związane z szerszym pożarem w regionie, ponieważ napięcia są nadal wysokie w związku z zawalającym się porozumieniem nuklearnym Iranu z mocarstwami światowymi.

Komentarze Pompeo na Twitterze pojawiły się w Dżiddzie w Arabii Saudyjskiej po spotkaniu z księciem Mohammedem bin Salmanem, ministrem obrony królestwa. Saudyjczycy w środę pokazali wrak rakiet i dronów oraz przytoczyli inne dowody, które, jak twierdzą, wskazują, że nalot „bezspornie sponsorował Iran”.

Iran, który odmówił udziału w ataku, ostrzegł USA, że natychmiast zemści się, jeśli będzie atakowany.

Pompeo napisał swój tweet na początku czwartku po spotkaniu z księciem Mohammedem podczas sobotniego ataku dronem i rakietą wycieczkową na kluczowy zakład przetwórczy ropy naftowej i pole naftowe. Jemeńscy wspierani przez Iran rebelianci Houthi twierdzili, że atak, ale USA twierdzą, że Iran przeprowadził atak.

Pompeo nazwał te ataki „bezprecedensowymi”.

„USA popiera #SaudiArabia i popiera swoje prawo do obrony”, powiedział Pompeo. „Groźne zachowanie reżimu irańskiego nie będzie tolerowane”.

Pompeo nie opracował. Prezydent Donald Trump był niezobowiązujący w kwestii tego, czy poleciłby odwet wojskowy USA. Osobno powiedział, że w środę zamierza bez większego wysiłku zwiększyć sankcje finansowe wobec Teheranu za atak. Iran jest już przedmiotem miażdżącego amerykańskiego programu sankcji skierowanego do jego kluczowego przemysłu naftowego.

Pompeo miał następnie odwiedzić Zjednoczone Emiraty Arabskie, aby spotkać się z potężnym księciem Abu Zabi, szejkiem Mohammedem bin Zayedem Al Nahyanem. ZEA jest bliskim sojusznikiem Arabii Saudyjskiej i przyłączył się do królestwa w wojnie w Jemenie przeciwko Houthi.

ZEA ogłosiło w czwartek, że dołączyło do koalicji kierowanej przez USA w celu ochrony dróg wodnych na Bliskim Wschodzie po ataku na saudyjskie instalacje naftowe.

Państwowa agencja informacyjna WAM zacytowała Salem al-Zaabi z Ministerstwa Spraw Zagranicznych Emirati, mówiąc, że ZEA dołączyły do ​​koalicji, aby „zapewnić globalne bezpieczeństwo energetyczne i ciągły dopływ energii do światowej gospodarki”.

Arabia Saudyjska dołączyła do koalicji w środę. Udział biorą także Australia, Bahrajn i Wielka Brytania.

Stany Zjednoczone utworzyły koalicję po atakach na tankowce, które amerykańscy urzędnicy obwiniają Iran, a także o zajęcie tankowców w tym regionie. Iran zaprzecza, że ​​stał za eksplozjami tankowców, chociaż ataki miały miejsce po tym, jak Teheran zagroził zatrzymaniem eksportu ropy z Zatoki Perskiej.

 

zrodlo:apnews.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: