KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

„Solid Gold”, film o aferze Amber Gold, wycofany z konkursu głównego festiwalu w Gdyni

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, -  $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania ! ♡♡♡  ZOBACZ TAKŻE Nature’s Sunshine 50 lat na rynku! VIDEO - https://youtu.be/MYPR5UHSQvw

Akson Studio, producent filmu fabularnego o aferze związanej z Amber Gold, z powodów formalnych wycofał film z Konkursu Głównego 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. „Niezrozumiała decyzja” – oświadczył reżyser „Solid Gold”.

– Informujemy, że Akson Studio, producent „Solid Gold” w reżyserii Jacka Bromskiego, z powodów formalnych wycofał film z Konkursu Głównego 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W związku z tym wszystkie planowane pokazy tego filmu w ramach 44. FPFF zostają odwołane – przekazali dziennikarzom organizatorzy festiwalu – czytamy na stronie internetowej Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyby.

– To jest dla mnie decyzja zupełnie niezrozumiała – skomentował w rozmowie z TVN wycofanie filmu z głównego konkursu jego reżyser Jacek Bromski.

Pierwszy skandal na Festiwalu Filmowym w Gdyni: SOLID GOLD wycofany z konkursu. Przyczyną jest podobno niezgoda reżysera Jacka Bromskiego na zastosowanie się do żądań TVP (współproducenta filmu) aby dokonać zmian montażowych. W kuluarach huczy i nabrzmiewa

– napisał z kolei na swoim profilu w serwisie Instagram Tomasz Raczek, znany krytyk filmowy.

„Solid Gold” – piętrzą się problemy

To nie koniec problemów związanych z filmem. Wcześniej informowaliśmy, że premierę „Solid Gold” przełożono na 18 października, ponieważ twórcy i producenci obawiają się oskarżeń o propagandowe działania.

Twórcy i aktorzy pracujący przy filmie opartym o Aferę Amber Gold już w lipcu pisali do Akson Studio i TVP (państwowa telewizja jest współproducentem i dystrybutorem filmu):

Pragniemy oświadczyć, że nasz film w żaden sposób nie jest skierowany przeciwko konkretnym osobom i partiom politycznym i w założeniu dotyczy wszystkich patologii życia politycznego. W związku z tym zwracamy się z prośbą do Akson Studio i TVP S.A. o przesunięcie daty premiery tak, by promocja filmu i jego premiera nie odbywały się podczas kampanii wyborczej do parlamentu jesienią 2019.

W odpowiedzi na obawy, producent filmu wydał oświadczenie, w którym zapewniał: „Podejmiemy wszelkie kroki, aby nasz film nie był i nie mógł być wykorzystywany propagandowo”. W sierpniu reżyser filmu „Solid Gold” Jacek Bromski doszedł do porozumienia z prezesem TVP Jackiem Kurskim i ustalono, że jego premiera odbędzie się już po wyborach, ale nie ustalili wtedy żadnej konkretnej daty. Teraz Bromski przekazał, że ta została w końcu wyznaczona na 18 października.

„Solid Gold” – film inspirowany jedną z największych afer ostatnich lat

Produkcja Jacka Bromskiego to thriller polityczny, który nawiązuje do afery związanej z Amber Gold. Obraz opowiada o historii śledztwa oficera CBŚ, Nowickiego (Janusz Gajos), który wraz z grupą policjantów ma za zadanie rozpracować grupę przestępczą budującą piramidy finansową o ogromnym zasięgu. W biznesmena podejrzanego o prowadzenie nielegalnego interesu wciela się Andrzej Seweryn.

W „Solid Gold” zagrali m.in: Olgierd Łukaszewicz, Mateusz Kościukiewicz, Piotr Stramowski, Danuta Stenka, Ewa Kasprzyk, Krzysztof Stroiński, Maciej Maleńczuk, Artur Żmijewski

kultura.gazeta

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: