KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

Facebook trenuje systemy AI przy użyciu wideo policyjnego

NEW YORK (AP) – Facebook będzie współpracować z organami ścigania, aby szkolić swoje systemy sztucznej inteligencji w zakresie rozpoznawania filmów przedstawiających przemoc w ramach szerszych działań mających na celu zwalczanie ekstremizmu.

Systemy AI Facebooka nie były w stanie wykryć transmisji wideo na żywo z masowej strzelaniny w meczecie w Christchurch w Nowej Zelandii.

W ramach wysiłku wykorzystany zostanie materiał z kamery przedstawiający szkolenie z broni palnej prowadzone przez rząd USA i organy ścigania w Wielkiej Brytanii. Celem jest opracowanie systemów, które będą mogły automatycznie wykrywać brutalne zdarzenia z perspektywy pierwszej osoby bez oznaczania podobnych materiałów z filmów lub gier wideo.

Rozszerza również swoją definicję terroryzmu, aby obejmowała nie tylko akty przemocy, których celem jest osiągnięcie celu politycznego lub ideologicznego, ale także próby przemocy, zwłaszcza gdy wymierzone są w ludność cywilną z zamiarem przymusu i zastraszania.

Facebook stara się ograniczyć rozprzestrzenianie się ekstremistycznych materiałów w swoich usługach, jak dotąd z mieszanym sukcesem . W marcu rozszerzyła definicję niedozwolonych treści o amerykański biały materiał nacjonalistyczny i biały separatysta, a także materiał z międzynarodowych grup terrorystycznych. Mówi, że zakazał 200 białym organizacjom supremacji i 26 milionów treści związanych z globalnymi grupami terrorystycznymi, takimi jak ISIS i al-Kaida.

Ekstremistyczne filmy to tylko jeden element na długiej liście problemów, z jakimi boryka się Facebook. Amerykańskie organy regulacyjne zostały ukarane grzywną w wysokości 5 miliardów dolarów za swoje praktyki dotyczące prywatności. Grupa prokuratorów generalnych wszczęła własne dochodzenie antymonopolowe dotyczące Facebooka. Jest to również część szerszych dochodzeń w sprawie „wielkiej technologii” przeprowadzonych przez Kongres i Departament Sprawiedliwości USA.

Dipayan Ghosh, były pracownik Facebooka i doradca ds. Polityki technicznej Białego Domu, który obecnie jest członkiem Harvardu, może wymagać dalszych regulacji.

„Usuwanie treści zawsze będzie bardzo kontrowersyjne ze względu na podstawowy model biznesowy platform, aby zmaksymalizować zaangażowanie” – powiedział. „A jeśli firmy staną się zbyt agresywne w usuwaniu, wtedy druga strona – w tym propagatorzy mowy nienawiści – będzie krzyczeć”.

 

zrodlo:apnews.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: