KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

Najnowsze: statek ratowniczy wyciąga z Libii 48 osób z łodzi

TUNIS, Tunezja (AP) – Najnowsze informacje na temat migracji do Europy (zawsze lokalnie):

Francuscy policjanci obserwują migrantów pakujących swoje rzeczy w obozie Grande Synthe w północnej Francji we wtorek, 17 września 2019 r. Francuska policja ewakuuje co najmniej 900 migrantów z siłowni w pobliżu kanału La Manche, powołując się na obawy dotyczące bezpieczeństwa i higieny. (Zdjęcie AP)

13:10

Humanitarny statek ratowniczy wyciągnął około 48 osób z przeludnionej drewnianej łodzi na Morzu Śródziemnym u wybrzeży Libii.

Francuscy policjanci obserwują migrantów pakujących swoje rzeczy w obozie Grande Synthe w północnej Francji we wtorek, 17 września 2019 r. Francuska policja ewakuuje co najmniej 900 migrantów z siłowni w pobliżu kanału La Manche, powołując się na obawy dotyczące bezpieczeństwa i higieny. (Zdjęcie AP)

Grupa migrantów, w skład której wchodziło pięcioro kobiet i dziewięcioro dzieci, została zauważona niecałe 24 godziny po wznowieniu przez Ocean Viking operacji wyszukiwania u wybrzeży Libii, gdzie migranci mający nadzieję na przybycie do Europy często wypuszczają łodzie zbyt słabe, aby podróżować przez Śródziemnomorski.

Łódź została zauważona przez lornetkę w środkowej części Morza Śródziemnego przez SOS Mediterranee, który obsługuje statek pod banderą Norwegii wspólnie z Doctors Without Borders.

Ocean Viking wcześniej wysiadł z 82 migrantów na Lampedusie, małej włoskiej wyspie stosunkowo niedaleko wybrzeża Libii.

Nowy włoski rząd koalicyjny obejmuje środkowo-lewicowych Demokratów, których przywódcy wezwali do bardziej humanitarnej polityki w sprawie łodzi ratowniczych na Morzu Śródziemnym.

12:30 po południu

Gwardia narodowa Tunezji twierdzi, że co najmniej dwie osoby nie żyją, a 14 zaginęło po tym, jak łódź przewożąca migrantów zatonąła u wybrzeży Tunezji.

Rzecznik straży narodowej Houssameddine Jbabli powiedział The Associated Press, że władze uratowały we wtorek dziewięć osób z łodzi i szukają innych w pobliżu śródziemnomorskiego nadmorskiego miasta Sfax.

Powiedział, że tunezyjskie patrole straży przybrzeżnej zatrzymały 192 osoby i zatrzymały 10 łodzi próbujących zabrać migrantów do Europy w ciągu ostatnich dwóch dni. Wszyscy zatrzymani są Tunezyjczykami, z wyjątkiem trzech Irakijczyków.

Nasilają się działania przeciwko nielegalnej migracji, gdy Tunezja zmobilizowała ponad 100 000 agentów bezpieczeństwa w całym kraju na niedzielne wybory prezydenckie.

Tunezja jest zarówno źródłem migrantów, jak i punktem tranzytowym dla innych afrykańskich migrantów, którzy chcą dotrzeć do Europy.

9 rano

Francuska policja ewakuuje co najmniej 900 migrantów z siłowni i pobliskiego obozu namiotowego w pobliżu kanału La Manche, powołując się na obawy dotyczące bezpieczeństwa i higieny.

Rzecznik regionu Nord powiedział, że migranci usuwani z wtorku z miejscowości Grande Synthe to nieokreślona liczba dzieci wraz z rodzinami. Lokalne media podają, że wśród migrantów jest wielu Kurdów z Iraku.

Sąd w tym miesiącu nakazał usunięcie migrantów, aby powstrzymać przemoc i handel ludźmi w sąsiedztwie. Rzecznik powiedział, że migranci są zabrani do tymczasowych schronień i mogą ubiegać się o azyl.

Grupy aktywistów ostrzegły, że ewakuacje nie powstrzymują migrantów przed przybyciem na ten obszar. Migranci uciekający przed biedą i konfliktami od dawna gromadzą się w miastach wzdłuż francuskiego wybrzeża w nadziei na przekroczenie Kanału La Manche do Wielkiej Brytanii.

 

 

zrolo:apnews.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: