NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
KOMENDA GŁÓWNA POLICJI INFORMACJA - 05.02.2021 - W SPRAWIE ZBIGNIEWA JANA POTOCKIEGO
Dla wszystkich zaszczepionych szczepionką Pfizer/BioNtech
BARDZO MĄDRY FACET !- O PRZYCZYNACH I SKUTKACH SKURWIENIA SIĘ OJCZYZNY !
POLACY NARÓD PRZEKLĘTY ? dziwne zbiegi okolicznosci - rzecz o opiece NMP nad Polską!
Narodowy spis powszechny ludności i mieszkań w 2021 r.USTAWA z dnia 9 sierpnia 2019 r.
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Najnowsze:Ataki Aramco pokazują uwikłanie firmy w saudyjską politykę

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

DUBAJ, Zjednoczone Emiraty Arabskie (AP) – weekendowy atak dronem na największy na świecie zakład przerobu ropy naftowej w Arabii Saudyjskiej, który dramatycznie ograniczył globalne dostawy ropy, jest najbardziej widocznym jak dotąd znakiem, że stabilność i bezpieczeństwo Aramco jest bezpośrednio związane z bezpieczeństwem właściciele – rząd saudyjski i jego rodzina rządząca.

Zbiorniki magazynowe są widoczne w fabryce masowej North Jiddah, zakładzie naftowym Aramco w Jiddah w Arabii Saudyjskiej, w niedzielę, 15 września 2019 r. Weekendowy atak dronem w Buqyaq w jednym z największych na świecie zakładów przerobu ropy naftowej, który dramatycznie przeciął globalne dostawy ropy to najbardziej widoczny jak dotąd znak, że stabilność i bezpieczeństwo Aramco jest bezpośrednio związane z bezpieczeństwem jego właściciela – rządu saudyjskiego i jego rządzącej rodziny. (AP Photo / Amr Nabil)

Strajki, które sekretarz stanu USA Mike Pompeo obwinił Iran, pomimo zdecydowanych zaprzeczeń ze strony Teheranu, doprowadziły do zawieszenia ponad 5% dziennej produkcji ropy naftowej na świecie, zwracając uwagę na to, jak bardzo firma jest narażona na konflikty w Arabii Saudyjskiej poza granice kraju, szczególnie z regionalnym rywalem Iranem.

Ma to ogromne znaczenie, ponieważ Aramco produkuje i eksportuje ponad 9,5 miliona baryłek ropy Arabii Saudyjskiej dziennie do konsumentów na całym świecie, głównie w Azji.

Pojawia się również, gdy firma państwowa zmierza w kierunku częściowej sprzedaży publicznej. Aby przygotować się do pierwszej oferty publicznej, firma podjęła ostatnio kroki w celu zdystansowania się od rządu saudyjskiego, który jest kontrolowany przez rządzącą rodzinę Al Saud.

Plan umieszczenia części Aramco w wykazie jest kluczem do wysiłków dywersyfikacji gospodarczej księcia Mohammeda bin Salmana, które mają na celu przygotowanie królestwa do przyszłej, mniej zależnej od eksportu ropy naftowej dochodów.

Kiedy dąży do rewizji gospodarki, doprowadził również Arabię Saudyjską jako jej ministra obrony do wojny w Jemenie, która wydaje się uczynić królestwo, a tym samym Aramco, bardziej podatnymi na ataki.

W sobotę przed świtem ataki były wspierane przez irańskich rebeliantów jemeńskich, choć istnieją pytania, czy drony zostały wystrzelone z Jemenu. Arabia Saudyjska prowadzi wojnę z rebeliantami Houthi w Jemenie od początku 2015 r., Ale jest to zdecydowanie najbardziej niszczycielski pod względem infrastrukturalnym atak w królestwie od początku konfliktu.

Eurasia Group zauważa, że systemy obrony powietrznej Arabii Saudyjskiej zostały zaprojektowane w celu obrony przed tradycyjnymi zagrożeniami, ale nie są odpowiednio wyposażone, aby stawić czoła asymetrycznym zagrożeniom lotniczym ze strony dronów.

Ataki dotyczyły zakładu przetwórczego Abqaiq i pola naftowego Khurais. W Abqaiq znajduje się największy na świecie zakład przetwórstwa ropy naftowej i zakład stabilizacji ropy naftowej, w którym ropa jest bezpieczna do transportu na statkach.

Aramco śledzi sprawę tego incydentu, jest uważnie obserwowana, szczególnie wśród doniesień o lokalnej liście 1% firmy już w listopadzie.

Opinia publiczna po raz pierwszy dowiedziała się o atakach od mieszkańców obszaru, którzy przesłali filmy i zdjęcia z ogromnych pożarów w zakładzie przetwórczym we wschodnim mieście Buqyaq.

Dopiero 22 godziny później Aramco wydało własne oświadczenie, w którym potwierdziło, że jego zakłady zostały zaatakowane i że codzienna produkcja 5,7 miliona baryłek ropy została zakłócona.

Amin Nasser, CEO Aramco, został zacytowany w krótkim oświadczeniu, mówiąc, że trwają prace nad przywróceniem produkcji, a aktualizacja postępu nastąpi za około 48 godzin. Wall Street Journal cytował urzędników Arabii Saudyjskiej, twierdząc, że jedna trzecia produkcji zostanie przywrócona w poniedziałek, ale powrót do pełnej produkcji może potrwać tygodnie.

To, czego teraz najbardziej interesują handlowcy towarowi, to czas trwania zawieszenia produkcji. Aramco nie powiedział, jakie mogą być te ramy czasowe.

Kontrakty terminowe na ropę naftową wzrosły o 9,5% do 60 USD po otwarciu w niedzielę wieczorem w Nowym Jorku, co oznacza dramatyczny wzrost.

Jak mówi Vandana Hari, założycielka singli Vanda Insights, trwałość rajdu będzie zależała od oceny wielkości i czasu trwania niedoboru dostaw.

Hari powiedział, że potencjalni inwestorzy w Aramco będą przyglądać się praktykom firmy w zakresie przejrzystości i komunikacji w obecnym kryzysie.

„Powiedziawszy to, jasne jest, że Aramco nie działa niezależnie od rządu i nie może swobodnie zarządzać własnym komunikatem” – powiedziała.

Powiedziała, że utrata ponad 5% światowych dostaw ropy – bez względu na to, ile dni – nie jest wewnętrzną sprawą saudyjską. „To problem całego świata. Mając to na uwadze, oficjalny komunikat w tej sprawie jest jak dotąd żałośnie krótki. ”

Hasnain Malik, szef działu badań strategii kapitałowej w firmie badawczo-doradczej Tellimer, powiedział, że ataki wskazują na ryzyko związane z bezpieczeństwem, „które powinno zostać wykorzystane w wycenie Aramco”.

Saudyjski książę koronny ustalił wycenę Aramco na około 2 bln USD, ale wiele szacunków zbliża ją do 1,5 bln USD.

Ranjith Raja, główny analityk w Refinitiv, powiedział, że poważne zakłócenia w zakładzie przetwórczym Aramco wpłyną na zdolność firmy do spełnienia oczekiwań klientów i wymagań kontraktowych.

Już teraz dane śledzenia statków pokazują około 16 tankowców, które mogą przewieźć 2 miliony baryłek ropy zakotwiczonej u wschodniego wybrzeża Arabii Saudyjskiej do odwołania. Około czterech statków jest ładowanych każdego dnia z głównego wschodniego portu Arabii Saudyjskiej, ale od czasu ataku tylko dwa zostały załadowane i opuściły swoje doki, powiedział Raja.

Bezpieczeństwo i stabilność Arabii Saudyjskiej jako jednego z największych i najważniejszych producentów ropy naftowej podkreślił prezydent USA Donald Trump w wezwaniu księcia koronnego „zaoferować swoje wsparcie” królestwu po atakach.

Amerykański Departament Energii oświadczył również, że jest gotowy uwolnić ropę ze strategicznych rezerw ropy naftowej, jeśli to konieczne, aby zrównoważyć wszelkie zakłócenia na rynkach ropy.

Ekspert ds. Energii, Ellen Wald, powiedziała pomimo tych niepowodzeń i zagrożeń dla bezpieczeństwa Arabii Saudyjskiej: „Aramco jest bezpieczny”.

„Ma niewiarygodnie wbudowane zwolnienia w infrastrukturze naftowej i magazynuje ropę, aby zrekompensować wszelkie awarie”, powiedział Wald, prezes Transversal Consulting i autor „Saudi Inc.” o Aramco.

„Ponadto Aramco ma ogromne zapasy ropy naftowej zarówno w Arabii Saudyjskiej, jak i na całym świecie, z których może czerpać, aby zapewnić wszystkim swoim klientom dostawy ropy na czas”, dodała.

Malik z Tellimer powiedział, że ataki dają Aramco możliwość wykazania się swoją odpornością poprzez zminimalizowanie zakłóceń dla klientów.

„Jeśli chodzi o termin IPO, to wydarzenie jest niepomocne, ale tylko bardzo optymistyczne i oportunistyczne wyceny transakcji zignorowałyby to ryzyko” – powiedział.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: