Służba zdrowia w ruinie: „Obecnie w Polsce politycy zajęci są tylko wyborami i słupkami. Tymczasem ludzie umierają. Każda z tych tragedii jest niewidoczna, rozgrywa się w domu, szpitalu. Panie Ministrze, proszę wyjrzeć za okno. Tak wygląda rzeczywistość w ochronie zdrowia. Z dnia na dzień kolejne worki…” – napisali lekarze rezydenci.

Przed Ministerstwem Zdrowia odbył się dzisiaj protest bardzo mocny w swojej formie. Na chodniku pojawiły się worki na zwłoki a w nich lekarze. Każdy worek miał odpowiednią informację.

„Nie doczekaliśmy się nowelizacji ustawy o zawodzie lekarza, nie doczekaliśmy się wzrostu finansowania ochrony zdrowia, papierów i biurokracji nadal przybywa, tyłko formie elektronicznej. Nie doczekaliśmy się reformy. A pacjenci nie doczekali się pomocy…” – informują lekarze.

Rezydenci OZZL@PR_OZZL

Obecnie w Polsce politycy zajęci są tylko wyborami i słupkami. Tymczasem ludzie umierają. Każda z tych tragedii jest niewidoczna, rozgrywa się w domu, szpitalu. Panie Ministrze, proszę wyjrzeć za okno. Tak wygląda rzeczywistość w ochronie zdrowia. Z dnia na dzień kolejne worki…

Zobacz obraz na Twitterze

źródło: Twitter