DZIŚ NA ŻYWO - 21.00 ILE JESZCZE ZOSTAŁO POLSKI W POLSCE ? RZECZ O KOŃCÓWCE RABUNKU POLSKI !! SZOKUJĄCY TEMAT - stan na koniec roku 2019 !!19 listopada 2019
21.00 START LIVE STREAM

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności..Do dyspozycji czytelników i widzów chat obsługujący wszystkie formaty multimediów które można załączać w dyskusji.Ponadto możliwość zakładania indywidualnych imiennych kont z możliwością publikowania wszelkich materiałów i multimediów BEZ CENZURY

ROSJA PLANUJE EKSHUMACJE W MIEDNOJE. POLSKA PROSI O SZCZEGÓŁY

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

​Polska wystąpiła drogą oficjalną do MSZ Rosji o udzielenie szczegółowych informacji na temat zakresu i miejsca planowanych w Miednoje prac ekshumacyjnych – poinformowało MSZ. Resort podał, że strona polska skontaktowała się też bezpośrednio z instytucjami odpowiedzialnymi za opiekę nad kompleksem.

Jako pierwszy o sprawie poinformował Onet.pl. Portal podał, że decyzję o ekshumacjach ogłosiło Muzeum Historii Współczesnej Rosji w związku z odnalezieniem szczątków dwóch żołnierzy Armii Czerwonej.

W oświadczeniu MSZ podkreślono, że „kompleks memorialny w Miednoje stanowi jeden z symboli eksterminacji polskich elit – spoczywa tam niemal 6300 jeńców z Ostaszkowa zamordowanych wiosną 1940 r.; jest to także miejsce spoczynku tysięcy obywateli ZSRR, którzy stali się ofiarami analogicznych stalinowskich represji.

MSZ podkreśliło w oświadczeniu, że „otwarcie 2 września 2000 r. wielkiego kompleksu cmentarnego, składającego się z polskiej i rosyjskiej części, było efektem współpracy w ramach polsko-rosyjskiej umowy o grobach i miejscach pamięci ofiar wojen i represji z 1994 r.” Resort zaznacza, że poprzedziły je czynności ekshumacyjne – w latach 1991 oraz 1994-1995 – z udziałem polskich specjalistów oraz „ogromna praca historyków polskich i rosyjskich, którzy wspólnie odkrywali te tragiczne dla obu narodów karty historii”.

„3 września 2019 roku, z okazji 19. rocznicy otwarcia Polskiego Cmentarza Wojennego w Miednoje, liczna polska delegacja składająca się z przedstawicieli władz, jak i rodzin ofiar, oddała hołd zamordowanym. Z informacji przekazanych przez uczestniczących w obchodach przedstawicieli polskich instytucji wynika, że żadne prace ekshumacyjne nie toczyły się w tym czasie w polskiej części cmentarza” – poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Umowa przewiduje nadzór obu stron

MSZ zaznaczyło, że Polski Cmentarz Wojenny objęty jest ochroną m.in. w ramach wspomnianej umowy, a kwestie ekshumacji reguluje art. 4, pkt. 3. „Oznacza to, że ewentualna ekshumacja przeprowadzana jest pod bezpośrednim nadzorem upoważnionych przedstawicieli Stron. Polska część cmentarza stanowi jednak część dużo większego kompleksu, nad którym opiekę sprawuje dyrekcja rosyjskiego Państwowego Kompleksu Memorialnego ‚Miednoje'” – czytamy w oświadczeniu resortu spraw zagranicznych.

„Dlatego też, i w związku z pojawiającymi się doniesieniami medialnymi (pierwsze wzmianki pojawiły się 27 sierpnia), strona polska wystąpiła drogą oficjalną do MSZ Federacji Rosyjskiej o udzielenie szczegółowych informacji nt. zakresu i miejsca planowanych w Miednoje prac ekshumacyjnych oraz podjęła temat bezpośrednio kontaktując się z instytucjami odpowiedzialnymi za opiekę nad kompleksem. Ambasada RP w Moskwie stale monitoruje sytuację” – brzmi oświadczenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

images1

PAP

Bez tytułu 3

 

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: