NA ŻYWO DZIŚ !! 21.00 WYDANIE SPECJALNE !! + GOŚĆ23 września 2019
2 dni pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

RMF: BĘDZIE NOWY MINISTER FINANSÓW

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Na początku przyszłego tygodnia prezydent Andrzej Duda ma powołać na stanowisko ministra finansów obecnego ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego – potwierdzili dziennikarze RMF FM.

Obecnie resortem finansów tymczasowo kieruje premier Mateusz Morawiecki, po tym jak poprzedni minister – Marian Banaś – został szefem Najwyższej Izby Kontroli.

Z informacji RMF FM wynika, że Kwieciński będzie łączył obie funkcje. Czyli będzie jednocześnie ministrem finansów oraz ministrem inwestycji i rozwoju.

To nie będzie nic nowego. Między wrześniem 2016, a styczniem 2018 tak samo obie funkcje łączył Mateusz Morawiecki. Nim został premierem.

Kwieciński ma kierować resortem finansów tymczasowo. Po wyborach partia spróbuje poszukać kogoś wyłącznie do kierowania finansami.

Nasi rozmówcy zaznaczają jednak, że jeżeli Kwieciński zaproponuje spójną formułę łączenia obu funkcji, to może je pełnić także i po wyborach. Choć będzie to trudne.

Jerzy Kwieciński chwalony jest za sprawne rozliczanie unijnych funduszy. Nie jest politykiem kontrowersyjnym. Nie występuje w bieżących sporach. Z drugiej strony połączenie funkcji ministrów finansów i rozwoju krytykują urzędnicy w obu urzędach.

Twierdzą, że to wprowadzi duży chaos organizacyjny. Będzie trzeba na nowo wydawać wszystkie dokumenty i pełnomocnictwa.

Pierwszy informację o tym, że Kwieciński został kandydatem na ministra finansów podał Marcin Makowski z Wirtualnej Polski. Nam udało się potwierdzić tę informację.

Krzysztof Berenda

RMF FM

One thought on “RMF: BĘDZIE NOWY MINISTER FINANSÓW

 1. https://dobryruch.co.uk/polacy-wracajacy-do-polski-po-brexicie-dostana-po-milion-zlotych/?fbclid=IwAR2w-Fykdhv743crYMS1h2peAFOTqbrEi2DoQxaIfz0OMoA13w53FYGJB6g

  Polacy wracający do Polski po Brexicie dostaną po milion złotych i emeryturę, piszę w odpowiedzi na pytanie czytelników, którzy pytają się, czy dalej można dostać, milion złotych i emeryturę, jeżeli wrócą do Polski po Brexicie.

  To ile dostaniesz pieniędzy, zależy od wielkości Twojej rodziny, dodatkowo możesz dostać darmową emeryturę.

  To wszystko brzmi niewiarygodnie, ale to prawda. Pieniądze otrzymasz w ratach, a darmową emeryturę w wieku emerytalnym.

  Żeby dostać pieniądze i emeryturę nie musisz przepracować w Polsce ani jednego dnia, wszystko jest za darmo. Jedyny wymóg to posiadanie rodziny.
  ———–
  Nie skusiłbym sie bo nie mam żadnego zufania do Polskiego rządu.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: