TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
LISTA - KANAŁY - AUTORÓW PUBLIKUJĄCYCH FILMY I ARTYKUŁY NA STRONIE M-FORUM -WYBIERZ Z LISTY KANAŁ Z WSZYSTKIMI PUBLIKACJAMI AUTORA

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

live-stream pobrane (1).png

Południowa Dakota Tornado trafia do szpitala w Południowej Dakocie: „Wszyscy są bezpieczni i zdrowi”

Kiedy na krótko przed północą rozległo się ostrzeżenie, że zbliża się tornado, zegar zmienił się w stoper dla pracowników pracujących na nocnej zmianie w ośrodku zdrowia behawioralnego w szpitalu w Sioux Falls.

PropellerAds

„Mieliśmy 10 minut, aby obudzić 102 mieszkańców i przenieść ich do centrum budynku” – powiedział David Flicek, prezes i dyrektor generalny szpitala Avera McKennan i University Health Center w największym mieście Dakoty Południowej. „I wszystkie są bezpieczne i zdrowe”.

Chociaż znaczące tornado nie nawiedziło Sioux Falls od 25 lat, szpitale Avera Health System regularnie organizują szkolenia przygotowujące. Ta praca się opłaciła, gdy jedno z trzech tornad EF-2 uderzyło w kampus szpitala.

Tornado o prędkości wiatru do 130 km / h ryknęło również nad szpitalnym sercem systemu po tym, jak przyprowadzono mężczyznę z zawałem serca. Według dyrektora Avera Heart Hospital Nicka Gibbsa lekarze i pielęgniarki kontynuowali operację na tym mężczyźnie – i uratowali mu życie – podczas burzy.

„W naszym szpitalu rozmawiamy o robieniu ćwiczeń. Muszę powiedzieć, że nasz personel był odważny – powiedział Flicek.

Natasha Sundet, 46-letnia pielęgniarka w centrum zdrowia behawioralnego, przybyła do szpitala wkrótce po przeprowadzce pacjentów i powiedziała, że prawie nie rozpoznała szpitala i jego podstaw.

„Z budynku zwisają duże kawałki metalu; potłuczone szkło wszędzie; gałęzie i śmieci; samochody, które zostały odebrane i przeniesione z wysadzonymi szybami – powiedział Sundet. „Kiedy wszedłem do budynku, przez sufit płynęła woda. Nigdy czegoś takiego nie widziałem.”

Sundet powiedział, że spośród 102 pacjentów, którzy zostali przeniesieni, 39 z nich to nastolatki.

„Mieliśmy dzieci w wieku od 4 do 17 lat, które były przykryte kocami i naprawdę przestraszyły się i były w szoku” – powiedziała.

National Weather Service ustaliło, że trzy tornada EF-2 uderzyły w miasto z dnia na dzień, powiedział główny meteorolog Todd Heitkamp w środę.

 

Dziesiątki budynków zostały uszkodzone lub zniszczone, drzewa podarte i zerwane linie energetyczne. Jednak nikt nie został zabity ani nawet poważnie ranny podczas dewastacji burzy. Flicek powiedział, że siedem osób odniosło niewielkie obrażenia w wyniku upadku gruzu w kampusie szpitalnym, a inna została zraniona na zewnątrz.

Zwracając uwagę, że Sioux Falls nie doświadczyło tornada od października 1996 r., Heitkamp powiedział, że nawet personel obsługi pogody uchylił się przed kryjówką, gdy nadciągała burza.

Co więcej, istniał snafu z miejskim systemem ostrzegania o syrenie zewnętrznym. Większość syren zabrzmiała w południowo-wschodnich wodospadach Sioux, gdzie miały miejsce najpoważniejsze uszkodzenia, ale nie zostały aktywowane w pozostałej części miasta. Burmistrz Paul TenHaken zacytował „nieporozumienia” wśród pracowników i przyrzekł, że to się nigdy nie powtórzy.

„Jestem jej właścicielem. To mój zespół. To moja administracja – powiedział.

Co najmniej 37 budynków zawaliło się lub zostało uszkodzonych przez burzę, a mieszkańców poproszono o trzymanie się z dala od obszarów najbardziej dotkniętych katastrofą, powiedział szef straży pożarnej Brad Goodroad na konferencji prasowej w środę.

Inne uszkodzone firmy to sklep Advanced Auto Parts, w którym zawaliła się ściana. Kohl i Best Buy straciły część swoich dachów, a Pizza Ranch doznała poważnych szkód.

Czerwony Krzyż otworzył schronienie w zbrojowni Targów Sioux Empire dla osób przesiedlonych przez burzę. Miasto około 190 000 ludzi leży około 240 mil (390 kilometrów) na południowy zachód od Minneapolis.

Xcel Energy twierdzi, że nawet 25 000 klientów było pozbawionych zasilania w pewnym momencie z powodu szkód, ale ponad dwie trzecie z nich miało prąd w środę rano.

Wygląda na to, że system burz oszczędził resztę stanu. Departament Bezpieczeństwa Publicznego Południowej Dakoty otrzymał raporty o powodziach w hrabstwach Hutchinson i Brule, ale nie zwrócono się o pomoc.

Służba pogodowa ostrzegła przed możliwymi gwałtownymi burzami w środę na równinach i na środkowym zachodzie, rozciągając się od zachodniej Nebraski, Minnesoty i Iowa do Wisconsin. Najbardziej prawdopodobne zagrożenie miało miejsce w zachodniej Nebrasce, a służba pogodowa ostrzegała przed możliwym gwałtownym zalaniem w północno-środkowej części stanu.

___

Ta historia została poprawiona, aby pokazać, że nazwisko szefa straży pożarnej Sioux Falls to Brad Goodroad, a nie Goodread.

 

zrodlo:apnews.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: