DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

Ogromny wiec o secesję Katalonii w Barcelonie

BARCELONA, Hiszpania (AP) – Setki tysięcy Hiszpanów popierających secesję Katalonii zebrało się w Barcelonie w środę w święto regionu, na kilka tygodni przed bardzo oczekiwanym wyrokiem w sprawie przeciwko 12 przywódcom ruchu separatystycznego.

Zwolennicy katalońskiej secesji przybyli ze wszystkich części bogatego regionu północno-wschodniego do swojego głównego miasta. Wielu nosiło flagi lub nosiło koszulki wspierające katalońską niezależność, gdy spotykali się na wiecu na dużym placu publicznym.

Święto z 11 września upamiętnia upadek Barcelony w hiszpańskiej wojnie o sukcesję w 1714 r. Od 2012 r. Stała się ona datą masowych wieców dla ruchu secesyjnego regionu.

Policja w Barcelonie powiedziała, że ​​na wydarzenie przybyło około 600 000 osób.

Sondaże i najnowsze wyniki wyborów pokazują, że 7,5 miliona mieszkańców regionu jest mniej więcej równo podzielonych między na korzyść i przeciw zerwaniu z resztą Hiszpanii.

Hiszpański premier Pedro Sánchez, który od czasu przejęcia władzy w ubiegłym roku próbował rozmrozić napięcia w Katalonii, napisał na Twitterze: „Dzisiaj powinien być dzień dla wszystkich Katalończyków. Ścieżką dialogu w ramach Konstytucji jest harmonijne współistnienie, szacunek i zrozumienie. ”

Tegoroczny rajd nadchodzi, podczas gdy kilkunastu przywódcom Katalonii w 2017 r. Nie udało się oddzielić, czekają na werdykt Sądu Najwyższego w sprawie zarzutów obejmujących bunt. Jeśli zostaną uznani za winnych, będą musieli spędzić kilka lat za kratkami, a ciężka kara najprawdopodobniej wywołałaby protesty społeczne w Katalonii. Werdykt jest oczekiwany w tym miesiącu lub w następnym.

Ruch przechodzi jednak najtrudniejszy okres, ponieważ nastroje separatystyczne były podsycane trudnościami gospodarczymi poprzedniej dekady, z których Hiszpania wyzdrowiała dopiero w ostatnich latach.

Partie polityczne sprzyjające secesji nie uzgodniły jeszcze, jaka powinna być odpowiedź na winny wyrok Sądu Najwyższego. To spotkało się z krytyką wiodących grup oddolnych, które podsyciły popęd secesjonisty.

Prezydent regionu Katalonii Quim Torra mówi, że wyrok winy byłby okazją do podjęcia kolejnego wysiłku na rzecz niepodległości, bez sprecyzowania, jak można to zrobić.

„Celem werdyktu niepodległości powinien być horyzont tego kraju po wydaniu wyroku” – powiedział w niedawnym wywiadzie dla katalońskiej telewizji publicznej.

 

atystyczni politycy uważają, że najlepszym posunięciem jest zwołanie wyborów regionalnych w celu zwiększenia ich reprezentacji w regionalnym parlamencie i skupienia się na uzyskaniu poparcia ponad połowy Katalończyków. Przeciwnicy niepodległości narzekają, że separatyści zmonopolizowali święto ze względu na swoje cele polityczne.

Ale niektórzy działacze oskarżyli wszystkich swoich przywódców politycznych o niepodejmowanie konkretnych kroków w celu osiągnięcia ich celu. Radykalni aktywiści ostatnio wyrazili swój gniew, rzucając śmieci i ekskrementy do drzwi biur partii prosecesyjnych.

„Nie tylko nie posunęliśmy się naprzód, ale zrobiliśmy kilka kroków do tyłu”, powiedziała publiczności Elisenda Paluzie, szef wpływowej pro-secesyjnej oddolnej grupy ANC. „Domagamy się, aby nasi przywódcy nas nie zawiedli”.

 

zrodlo:apnews.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: