DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

Najnowsze:Wstępna lista zaginionych na Bahamach ma 2500 nazwisk

FREEPORT, Bahamy (AP) – szacuje się, że 2500 osób zaginęło na Bahamach w następstwie huraganu Dorian, rząd powiedział w środę. Ostrzegł jednak, że nazwiska nie zostały jeszcze sprawdzone w spisie osób ewakuowanych ze zdewastowanych wysp lub przebywających w schroniskach.

Carl Smith, rzecznik krajowej agencji ds. Zarządzania kryzysowego, powiedział, że spodziewa się, że lista zmniejszy się w miarę sprawdzania nazwisk.

Ponad tydzień po tym, jak Dorian zniszczył tysiące domów na wyspie Grand Bahama i Abaco, liczba ofiar śmiertelnych wyniosła 50 i spodziewano się, że ich liczba wzrośnie, a ekipy poszukiwawczo-ratownicze wciąż przedostają się przez ruiny.

„Oczekuje się, że liczba zgonów znacznie wzrośnie”, powiedział premier Hubert Minnis w przemówieniu krajowym w środę wieczorem.

Powiedział, że na Bahamach odbędzie się narodowy dzień modlitwy, i wyznaczył koordynatorów reakcji huraganu dla dwóch najbardziej dotkniętych wysp.

Chociaż energia wróciła do dużej części Wielkiej Bahamy, Smith powiedział, że infrastruktura elektryczna wokół Marsh Harbour, największego miasta Abaco, została zniszczona.

W Freeport, największym mieście na Grand Bahamie, kierowca wypożyczalni samochodów Clifton Williams powiedział, że jedzie do domu w poniedziałek, kiedy zobaczył oświetloną latarnię uliczną po raz pierwszy od czasu huraganu.

„Byłem szczęśliwy, widząc to. Nie spodziewałem się tego tak szybko ”- powiedział. „Pierwszą rzeczą, którą robię, jest włączenie wentylatora i ochłodzenie się”, dodał, mówiąc, że dzięki wentylatorowi spał po raz pierwszy od ponad tygodnia.

Inni w Freeport nie mieli jeszcze władzy.

„To jest tak samo jak tydzień temu. Jest bardzo gorąco – powiedział Samuel Antonio.

 

zrodlo:apnews.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: