TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

live-stream pobrane (1).png nowy baner ogłosz rejestracja ustawienia konta dodaj ogłoszenie likwidacja moje

Najnowsze:Sąd Najwyższy zezwala na szerokie egzekwowanie zasady azylu Trumpa

WASHINGTON (AP) – Sąd Najwyższy zezwala na ogólnokrajowe egzekwowanie nowej reguły administracyjnej Trumpa, która uniemożliwia większości migrantów z Ameryki Środkowej ubieganie się o azyl w Stanach Zjednoczonych.

PLIK – na zdjęciu z 16 lipca 2019 r. Sąd Najwyższy jest widoczny w Waszyngtonie. Sąd Najwyższy zezwala na stosowanie w całym kraju nowej reguły administracyjnej Trumpa, która uniemożliwia większości imigrantów z Ameryki Środkowej ubieganie się o azyl w Stanach Zjednoczonych. Nakaz sędziów pod koniec środy, 11 września, tymczasowo uchyla orzeczenie sądu niższej instancji, które zablokowało nową politykę azylową w niektórych stanach wzdłuż południowej granicy. (AP Photo / Carolyn Kaster)

Nakaz sędziów z późnej środy tymczasowo uchyla orzeczenie sądu niższej instancji, które zablokowało nową politykę azylową w niektórych stanach wzdłuż południowej granicy. Polityka ta ma na celu odmowę azylu każdemu, kto przechodzi przez inny kraj w drodze do USA bez szukania tam ochrony.

Większość osób przekraczających południową granicę to Amerykanie z Ameryki Środkowej uciekający przed przemocą i biedą. Są oni w dużej mierze niekwalifikowalni zgodnie z nową zasadą, podobnie jak osoby ubiegające się o azyl z Afryki, Azji i Ameryki Południowej, które regularnie przybywają na południową granicę.

Zmiana ta odwraca dekady polityki USA. Administracja powiedziała, że chce zlikwidować lukę między wstępną kontrolą azylową, którą przechodzi większość osób, a ostateczną decyzją w sprawie azylu, której większość nie wygrywa.

„WIELKA Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych WYGRAJ Granicę Azylową!” – napisał tweet prezydent Donald Trump.

Sędziowie Ruth Bader Ginsburg i Sonia Sotomayor nie zgadzali się z postanowieniem sądu.

„Po raz kolejny oddział wykonawczy wydał zasadę, która ma na celu podnieść długofalowe praktyki dotyczące uchodźców, którzy szukają schronienia przed prześladowaniami”, napisał Sotomayor.

Prawne wyzwanie nowej polityki ma krótką, ale nieco skomplikowaną historię. Sędzia okręgu USA Jon Tigar w San Francisco zablokował wprowadzenie nowej polityki pod koniec lipca. Składający się z trzech sędziów dziewiątego Okręgowego Sądu Apelacyjnego w Stanach Zjednoczonych zawęził postanowienie Tigara, tak że miał on zastosowanie tylko w Arizonie i Kalifornii.

Dzięki temu administracja mogła swobodnie egzekwować politykę wobec osób ubiegających się o azyl przybywających do Nowego Meksyku i Teksasu. W poniedziałek Tigar wydał nowe zamówienie, które przywróciło ogólnokrajową kontrolę nad polityką azylową. 9. obwód ponownie zawęził zamówienie we wtorek.

Postępowanie w sądzie pozwala administracji republikańskiej narzucać wszędzie nową politykę, podczas gdy toczy się przeciwko niej sprawa sądowa.

Nie jest jasne, jak szybko polityka zostanie wdrożona i jak dokładnie pasuje do innych wysiłków administracji mających na celu ograniczenie przejść granicznych i zaostrzenie przepisów dotyczących azylu.

Na przykład tysiące osób czeka na listach na przejściach granicznych w Meksyku, aby ubiegać się o azyl w Stanach Zjednoczonych. Ponad 30 000 osób zostało zawróconych do Meksyku, aby czekać na swoje wnioski o azyl.

Osoby ubiegające się o azyl muszą przejść wstępną selekcję zwaną wywiadem „wiarygodnego strachu”, co jest znaczną przeszkodą dla większości. Zgodnie z nową polityką nie zdadzą testu, jeśli nie będą ubiegać się o azyl w co najmniej jednym kraju, przez który podróżowali, i odmówiono im. Zostaliby umieszczeni w przyspieszonym postępowaniu deportacyjnym i przewiezieni do ich krajów macierzystych na koszt USA.

Lee Gelernt, prawnik z American Civil Liberties Union, który reprezentuje grupy obrońców imigrantów, powiedział: „To tylko tymczasowy krok i mamy nadzieję, że zwyciężymy pod koniec dnia. Stawką jest życie tysięcy rodzin. ”

Rzecznik Departamentu Sprawiedliwości Alexei Woltornist powiedział, że agencja „była zadowolona z interwencji Sądu Najwyższego w tej sprawie”, dodając: „Ta akcja pomoże administracji w osiągnięciu celu, jakim jest doprowadzenie do kryzysu na południowej granicy, likwidacja luk w naszym systemie imigracyjnym i zniechęcaj do błahych roszczeń. ”

___

Powiązany pisarz prasowy Colleen Long przyczynił się do powstania tego raportu.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: