TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

live-stream pobrane (1).png nowy baner ogłosz rejestracja ustawienia konta dodaj ogłoszenie likwidacja moje

Najnowsze:Rząd planuje zakazać smaków używanych w e-papierosach

WASHINGTON (AP) – Rząd federalny podejmie działania zmierzające do wprowadzenia zakazu tysięcy smaków używanych w e-papierosach, powiedział prezydent Donald Trump w środę, odpowiadając na niedawny wzrost liczby nieletnich , który zaalarmował rodziców, polityków i służby zdrowia w całym kraju.

PropellerAds

Prezydent Donald Trump opowiada o planie wprowadzenia zakazu używania większości papierosów elektronicznych o smaku w Owalnym biurze Białego Domu w środę 11 września 2019 r. W Waszyngtonie. Od lewej, komisarz FDA Ned Sharpless, pierwsza dama Melania Trump, Trump i sekretarz zdrowia i usług społecznych Alex Azar. (AP Photo / Evan Vucci)

Zaskakująca zapowiedź Białego Domu mogłaby przerobić wartą wiele miliardów dolarów branżę waporyzującą, która napędzana jest sprzedażą smakowych receptur nikotyny, takich jak „slushie z winogron” i „truskawkowa wata cukrowa”.

Administracja ds. Żywności i Leków opracuje wytyczne, aby usunąć z rynku wszystkie smaki e-papierosów oprócz tytoniu, sekretarza ds. Zdrowia i opieki społecznej Alexa Azara, który powiedział dziennikarzom podczas spotkania w Owalnym Biurze z prezydentem, pierwszą damą Melanią Trump i działającym komisarzem FDA, Nedem Sharpless.

Trump, którego syn Barron ma 13 lat, powiedział, że wapowanie stało się takim problemem, że chce, aby rodzice byli świadomi tego, co się dzieje. „Nie możemy pozwolić, aby ludzie zachorowali i nie możemy mieć tak dużego wpływu na naszą młodzież” – powiedział.

Melania Trump napisała ostatnio na Twitterze o swoich obawach dotyczących połączenia dzieci i wapowania, a na spotkaniu prezydent powiedział: „Mam na myśli, że ma syna – razem – to jest piękny, młody mężczyzna i bardzo, bardzo mocno czuje to.”

Pierwsze publiczne uwagi Trumpa na temat waporyzacji pojawiły się, gdy służby zdrowia badają setki chorób oddychania zgłoszonych u osób, które stosowały e-papierosy i inne urządzenia do wapowania.

Nie zidentyfikowano żadnego pojedynczego urządzenia, składnika ani dodatku, choć wiele przypadków wiąże się z waporyzowaniem marihuany.

Ograniczenia ogłoszone przez urzędników Trumpa dotyczyłyby tylko produktów vapujących nikotyny, które są regulowane przez FDA.

FDA ma prawo zakazać vapingu smaków od 2016 roku, ale wcześniej opierała się wezwaniom do podjęcia tego kroku. Zamiast tego urzędnicy agencji stwierdzili, że badają, czy smaki mogą pomóc palaczom rzucić palenie tradycyjnych papierosów.

Ale rodzice, nauczyciele i zwolennicy zdrowia coraz częściej wzywają do tłumienia smaków , argumentując, że są w przeważającej mierze winni wybuchu nieletnich vaping wśród nastolatków z USA, szczególnie z małymi, dyskretnymi urządzeniami, takimi jak Juul.

„Zbyt długo zajęło powstrzymanie Juul i innych firm zajmujących się e-papierosami, aby atakować dzieci naszego kraju słodkimi smakami, wypełnionymi nikotyną produktami” – powiedział w oświadczeniu Matthew Myers z kampanii na rzecz dzieci wolnych od tytoniu.

Prawo federalne zabrania sprzedaży papierosów elektronicznych i wszelkiej innej sprzedaży tytoniu osobom poniżej 18 roku życia.

Ale federalni urzędnicy ds. Zdrowia stwierdzili w środę, że wstępne dane pokazują, że więcej niż 1 na 4 uczniów szkół średnich zgłosiło w tym roku vaping, w porównaniu z 1 na 5 uczniów w 2018 r. Federalni urzędnicy zdrowia nazwali ten trend „epidemią” i obawiają się nastolatków, którzy vape w końcu zacznie palić.

Ponad 80 procent nieletnich nastolatków, którzy używają e-papierosów, twierdzi, że wybrali swój produkt, ponieważ „ma smak, który lubię”, zgodnie z ankietami rządowymi.

Zakaz smaków byłby ogromnym ciosem dla firm takich jak Juul z San Francisco, która sprzedaje strąki nikotyny o smaku mięty, owoców i deserów.

Juul i inni twierdzili, że ich produkty mają pomóc dorosłym palaczom odzwyczaić się od tradycyjnych papierosów papierosowych i tytoniowych.

Ale rzecznik Juul powiedział w oświadczeniu, że firma „zdecydowanie” zgadza się z potrzebą „agresywnego działania” na smaki.

„Będziemy w pełni przestrzegać ostatecznej polityki FDA, gdy będzie skuteczna” – stwierdził.

Stowarzyszenie Vapor Technology Association oświadczyło w oświadczeniu, że zakaz smaku zmusi palaczy „do ponownego wyboru między paleniem… lub znalezienia tego, czego chcą i potrzebują na czarnym rynku”. Grupa reprezentuje producentów, sprzedawców detalicznych i dystrybutorów vaping.

Niektórzy eksperci ds. Zdrowia widzieli, że waporyzacja oferuje palaczom „zejście z rampy”, ale proponowany zakaz rzuca ogromną niepewność na te nadzieje.

Ustawa z 2009 r. Zakazała wszystkich smaków tradycyjnych papierosów oprócz mentolu. Ale to prawo nie dotyczyło e-papierosów, które były wówczas niewielkim segmentem rynku tytoniowego.

„Musimy po prostu usunąć te atrakcyjne smaki z rynku, dopóki nie zdobędą aprobaty FDA, jeśli mogą”, powiedział Azar.

Azar powiedział, że produkty smakowe mogą ubiegać się o pozwolenie FDA na ponowne wejście na rynek. Jednak zgodnie ze standardami agencji tylko produkty, które stanowią korzyść netto dla zdrowia publicznego, mogą uzyskać zezwolenie FDA.

Azar powiedział, że administracja pozwoli e-papierosom o smaku tytoniowym pozostać dostępnym jako opcja dla dorosłych palaczy do maja 2020 r., Przed poddaniem się ich obowiązkowej ocenie FDA. Powiedział jednak, że jeśli dzieci zaczną korzystać z tych produktów, „podejmiemy tam również działania w zakresie egzekwowania prawa”.

Opracowanie ograniczeń smakowych potrwa kilka tygodni. Azar powiedział, że polityka może zostać wdrożona już 30 dni po jej sfinalizowaniu.

Co znaczące, plan Trumpa powinien blokować smaki mentolu i miętowe vaping. Urzędnicy FDA wcześniej zwolnili te produkty z wszelkich ograniczeń sprzedaży, ponieważ uważano je za przydatne dla dorosłych palaczy. Zwolennicy anty-vaping skrytykowali tę decyzję, wskazując na dane ankietowe pokazujące, że ponad połowa nastolatków używających mięty i mentolu używa wapna.

„Wreszcie FDA wykonuje swoją pracę”, powiedział senator Dick Durbin, D-Ill., Który od miesięcy nakłaniał agencję do działania w sprawie smaków.

Scott Gottlieb, który ustąpił ze stanowiska komisarza FDA w kwietniu, powiedział w tweecie, że Juul ponosi szczególną odpowiedzialność za zmuszanie administracji.

„Niestety cała kategoria e-papierosów była w dużej mierze zagrożona w wyniku nadużywania przez młodzież produktów głównie jednego producenta”, powiedział Gottlieb.

Środowe oświadczenie przyszło pomimo miesięcy agresywnego lobbingu ze strony Juula, który wydał 1,9 miliona dolarów w pierwszej połowie roku na próby wpłynięcia na Biały Dom, Kongres i FDA.

Kilku byłych urzędników Białego Domu, w tym doradca Josh Raffel i Johnny DeStefano, który był doradcą Trumpa, poszli do pracy dla Juula.

Kilka samorządów, w tym San Francisco, uchyliło zakaz palenia tytoniu. W tym miesiącu Michigan przeprowadziło się, by stać się pierwszym stanem, który zakazał papierosów elektronicznych o smaku.

E-papierosy są dostępne na rynku amerykańskim od ponad dekady. Ale urzędnicy FDA wielokrotnie opóźniali egzekwowanie przepisów, odnosząc się do obaw branży, że przepisy mogą zniszczyć tysiące małych firm.

Większość ekspertów zgadza się, że aerozol z e-papierosów jest mniej szkodliwy niż dym papierosowy, ponieważ nie zawiera większości powodujących raka produktów ubocznych spalania tytoniu. E-papierosy ogólnie ogrzewają płyn zawierający nikotynę. Ale praktycznie nie ma badań nad długoterminowymi skutkami waporyzacji.

___

Powiązani pisarze prasowi Darlene Superville i Jill Colvin przyczynili się do powstania tego raportu.

zrodlo:apnews.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

loading...
%d bloggers like this: