TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

live-stream pobrane (1).png nowy baner ogłosz rejestracja ustawienia konta dodaj ogłoszenie likwidacja moje

Najnowsze:Giełda w Hongkongu zamienia się w rywala z Londynu

LONDYN (AP) – giełda w Hongkongu chce kupić swój londyński odpowiednik, aby stworzyć spółkę o wartości 70 miliardów dolarów, odważny ruch, który napotyka duże przeszkody i prawdopodobnie wzbudzi obawy w Wielkiej Brytanii dotyczące potencjalnego wpływu chińskiego rządu na jeden z symboli globalny kapitalizm.

PropellerAds

PLIK – zdjęcie w czwartek, 22 września 2011 r. Pokazuje znak przed giełdą papierów wartościowych w Londynie. Giełda w Hongkongu powiedziała w środę 11 września 2019 r., Że rozpoczęła rozmowy o zakupie londyńskiej giełdy, która wyceniłaby brytyjską spółkę na 29,6 miliarda funtów (36,6 miliarda dolarów). Hongkong Exchanges and Clearing Ltd. poinformowało, że umowa zapewni londyńskiej giełdzie kluczowe otwarcie na rynki azjatyckie i wzmocni rolę brytyjskiej stolicy jako centrum finansowego. (AP Photo / Matt Dunham, plik)

Londyńska giełda, 300-letnia instytucja będąca sercem brytyjskiego imperium obejmującego Hongkong, powiedziała w środę, że rozważy ofertę gotówki i akcji, która wycenia ją na 29,6 miliarda funtów (36,6 miliarda dolarów).

Umowa dałaby jej lukratywny przyczółek w Azji, szybko rozwijającym się regionie, który mógłby być atrakcyjny, gdyby Wielka Brytania opuściła Unię Europejską bez umowy, scenariusz, w którym mnogość barier handlowych narastałaby wraz z sąsiadami.

Ale chociaż inwestorzy dopingowali ten ruch, podnosząc udziały w LSE o 6%, wielu ekspertów pozostało sceptycznie, między innymi dlatego, że firma była w przeszłości przedmiotem różnych nieudanych transakcji.

Jednym z aspektów proponowanej umowy, który mógłby dać liderem giełdy londyńskiej i brytyjskim organom nadzoru chwilę do namysłu, jest fakt, że co najmniej połowa zarządu, w tym przewodniczący Hongkongu Giełd i Clearing Ltd. jest nominowana przez rząd Hongkongu , którego przywódcę ostatecznie mianują komunistyczni władcy Chin.

„Proponowana oferta byłaby totemiczna pod względem relacji Wschód-Zachód” – powiedział Richard Hunter, szef rynków interaktywnego inwestora. „Sama natura podejścia do Hongkongu będzie przedmiotem wielu rozważań, takich jak kwestie konkurencyjne i regulacyjne.”

W rezultacie, powiedział, „jest to dalekie od skończonej umowy”.

Wiele zachodnich rządów coraz bardziej kłóci się z Chinami o kontrolowaną przez państwo kontrolę nad wieloma firmami i rynkami, a organy regulacyjne mogą obawiać się przyznania Pekinowi pośredniej kontroli nad kluczową giełdą, taką jak londyńska.

Stany Zjednoczone, kluczowy sojusznik Wielkiej Brytanii, biorą udział w szeroko zakrojonej kampanii mającej na celu stłumienie wzrostu Chin do dominacji gospodarczej i technologicznej, aby umowa ta mogła rodzić pytania polityczne.

Jest też fakt, że londyńska giełda już obiecała związać się z londyńskim dostawcą danych finansowych Refinitiv za 27 miliardów dolarów. Umowa z Hongkongiem byłaby uzależniona od zerwania tej umowy.

Charles Li, dyrektor giełdy w Hongkongu, przyznał, że firma spóźnia się ze swoją ofertą, ale miał nadzieję wygrać z londyńską firmą w opowieści o „korporacyjnym Romeo i Julii”.

Atrakcyjnością Refinitiv są jego dane, postrzegane jako lukratywna nowa operacja biznesowa, która pomogłaby londyńskiej giełdzie stać się prostą platformą handlową.

Na korzyść Hongkongu wynika, że ​​umowa w Azji zapewni giełdzie londyńskiej, która jest również właścicielem giełdy w Mediolanie i indeksów Russell w Stanach Zjednoczonych, dostęp do nowego rynku za każdym razem, gdy opuszcza UE. W obecnej sytuacji Wielka Brytania ma opuścić UE, której jest częścią od 46 lat iz którą ma szerokie i głębokie powiązania gospodarcze, 31 października.

Jeśli wyjdzie bez porozumienia rozwodowego, na handel z pozostałymi 27 krajami Unii Europejskiej zostaną nałożone cła i więcej biurokracji. Usługi finansowe stanowią dużą część brytyjskiej gospodarki, a Brexit bez porozumienia doprowadzi do okresu zakłóceń, przynajmniej w krótkim okresie.

Rząd pro Brexitu w Wielkiej Brytanii ogłosił chęć zwrócenia się na rynki poza Europą, aby wzmocnić biznes i rolę Londynu jako centrum finansowego, więc umowę dotyczącą londyńskiej giełdy w Azji można uznać za atut.

„Połączona grupa będzie silnie przygotowana do korzystania z dynamicznego i ewoluującego krajobrazu makroekonomicznego, przy jednoczesnym zwiększeniu długoterminowej odporności i znaczenia Londynu i Hongkongu jako globalnych centrów finansowych” – stwierdził Li.

W przypadku giełdy w Hongkongu potencjalna umowa została obniżona o 20%, a więc spadek funta w związku z decyzją kraju o opuszczeniu UE w 2016 r. Waluta tego lata spadła w kierunku najniższego poziomu w stosunku do dolara od 1985 r., Dzięki czemu brytyjskie firmy były tańsze. Tak jest z pewnością w przypadku firm w Hongkongu, których waluta jest powiązana z dolarem.

W przypadku wymiany w Hongkongu umowa może pomóc jej zdywersyfikować się w czasie napięć w mieście z powodu wpływu chińskiego rządu. Protesty na rzecz demokracji w Hongkongu po próbach sprawowania przez Pekin większej kontroli wywołały niepewność co do roli miasta jako międzynarodowego centrum biznesowego.

Ale protesty, jeśli w ogóle, mogłyby zaostrzyć sprzeciw londyńskiej giełdy, jej akcjonariuszy lub władz brytyjskich.

„Aby osiągnąć sukces, trzeba bardzo wysoko postawić poprzeczkę” – powiedział Neil Wilson, główny analityk rynku w Markets.com.

___

Kelvin Chan przyczynił się do tego raportu.

 

zrodlo:apnews.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

loading...
%d bloggers like this: