TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
LISTA - KANAŁY - AUTORÓW PUBLIKUJĄCYCH FILMY I ARTYKUŁY NA STRONIE M-FORUM -WYBIERZ Z LISTY KANAŁ Z WSZYSTKIMI PUBLIKACJAMI AUTORA

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

live-stream pobrane (1).png

Najnowsze:Azjatyckie akcje mieszały się po tym, jak Chiny złagodzą napięcia handlowe

BANGKOK (AP) – akcje azjatyckie były mieszane w czwartek po tym, jak Chiny podjęły działania w celu złagodzenia napięć handlowych.

PropellerAds

Mężczyzna patrzy na elektroniczną tablicę papierów wartościowych z japońskim indeksem Nikkei 225 w firmie papierów wartościowych w Tokio w czwartek, 12 września 2019 r. Akcje azjatyckie zostały zmieszane w czwartek po tym, jak Chiny podjęły decyzję o złagodzeniu napięć handlowych. (AP Photo / Eugene Hoshiko)

Inwestorzy zachęcali decyzję Chin o zwolnieniu niektórych amerykańskich produktów z ostatniej rundy taryf. Tokio, Szanghaj i Sydney posunęły się naprzód, podczas gdy Hongkong spadł.

Akcje notowały szerokie zyski w środę na Wall Street, a zasoby technologii, opieki zdrowotnej i usług komunikacyjnych napędzały większą część rajdu.

Tokijski indeks Nikkei 225 zyskał 1,1% do 21 825,12, podczas gdy indeks Shanghai Composite wzrósł o 0,2% do 3 014,80. S&P ASX 200 również wzrósł o 0,2%, do 6 651,40. Indeks Hang Seng w Hongkongu spadł o 0,2% do 27 118,69. Akcje również spadły w Singapurze i Dżakarcie, ale wzrosły w Tajwanie i Bangkoku.

W Nowym Jorku wskaźnik porównawczy S&P 500, który był zasadniczo płaski od piątku, jest na dobrej drodze do uzyskania trzeciego z rzędu tygodniowego wzrostu.

Środowy nacisk na firmy technologiczne oznaczał odwrócenie w stosunku do pierwszych dni tygodnia, kiedy handlowcy licytowali energię, finanse i inne sektory, które wyprzedały się w ostatnich tygodniach. Sektor technologiczny jest szczególnie wrażliwy na skutki wojny handlowej między Waszyngtonem a Pekinem, ponieważ wiele dużych firm, takich jak Apple, produkuje produkty w Chinach.

S&P 500 wzrósł o 0,7% do 3 000,93, po raz pierwszy osiągnął ponad 3000 punktów od 30 lipca.

Średnia przemysłowa Dow Jones zyskała 0,8% do 27 137,04, a Nasdaq zyskał 1,1% do 8 169,68.

Indeks akcji mniejszych spółek Russell 2000 wyprzedził szerszy rynek, zwiększając się o 2,1%, do 1 575,71.

Eskalacja wojny handlowej zawirowała na rynkach finansowych tego lata, gdy inwestorzy obawiali się, że wyższe cła i spowolnienie światowej gospodarki mogą doprowadzić USA do recesji. Niepewność ekonomiczna stała się również przeszkodą dla firm.

Niektóre z tych obaw związanych z handlem wydawały się złagodzić w środę po tym, jak Chiny oświadczyły, że zwolnią amerykański tłuszcz przemysłowy i niektóre inne produkty importowe z podwyżek taryf, choć utrzymały kary za soję i inne duże amerykańskie eksporte przed negocjacjami w przyszłym miesiącu.

W geście „dobrej woli” prezydent Donald Trump powiedział w środę na Twitterze, że Stany Zjednoczone zgodziły się na dwutygodniowe opóźnienie w planowanym podwyższeniu ceł na niektóre importowane towary z Chin.

Ruchy te mogą wskazywać, że obie strony zgadzają się na przedłużający się konflikt, nawet gdy przygotowują się do rozmów w Waszyngtonie mających na celu zakończenie sporu zagrażającego wzrostowi gospodarczemu na świecie.

Niepewności wydają się utrzymywać.

„Tak jak dziś rano prezydencki tweet o taryfach nadał impet akcjom i najprawdopodobniej aktywom rynków wschodzących, co jedna ręka daje, a druga może zabrać. Jesteśmy tylko jednym z mediów społecznościowych, który publikuje wiadomości od całkowicie nieprzewidywalnego prezydenta, który odwrócił się od nastrojów ”- powiedział w komentarzu Jeffrey Halley z Oandy.

Inwestorzy nadal oczekują, że Rezerwa Federalna obniży stopy procentowe na posiedzeniu w przyszłym tygodniu w kolejnej ofercie banku centralnego, aby pomóc utrzymać wzrost gospodarczy w USA. Fed podniósł referencyjną stopę procentową w lipcu o ćwierć punktu. To była jego pierwsza wędrówka od dekady.

ENERGIA: Benchmark ropa naftowa zyskała 51 centów do 56,26 USD za baryłkę w obrocie elektronicznym na giełdzie Mercantile w Nowym Jorku. W środę spadł on 1,65 USD, by osiągnąć 55,75 USD za baryłkę. Międzynarodowa ropa naftowa Brent dodała 45 centów do 61,26 USD za baryłkę. Spadł o 1,57 USD, aby zamknąć z dnia na 60,81 USD za baryłkę.

Dolar wzrósł do 108,08 jena japońskiego z 107,82 jena w środę. Euro umocniło się do 1,1015 USD z 1,1010 USD.

___

Autorzy AP Business Alex Veiga i Damian J. Troise wnieśli swój wkład.

zrodlo:apnews.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: