TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
LISTA - KANAŁY - AUTORÓW PUBLIKUJĄCYCH FILMY I ARTYKUŁY NA STRONIE M-FORUM -WYBIERZ Z LISTY KANAŁ Z WSZYSTKIMI PUBLIKACJAMI AUTORA

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

live-stream pobrane (1).png

Iran: fanka futbolu dokonała samospalenia, by zaprotestować przeciw dyskryminacji kobiet

Chciała wejść na mecz piłkarski kibicować ulubionej drużynie, ale jej kraj od ponad trzydziestu lat zabrania kobietom wstępu na stadiony. Groziła jej kara więzienia. W akcie desperacji 29-letnia Iranka Sahar Chodajari podpaliła się przed gmachem sądu. 10 września zmarła.

PropellerAds

Informację o śmierci Niebieskiej Dziewczyny, bo tak nazwano ją w internecie od barw jej ulubionego klubu Esteghlal Teheran, podało Amnesty International, które wcześniej prowadziło kampanię w jej obronie. Aktywiści przypominali, że Iran jest jedynym państwem, które zabrania obywatelkom wstępu na stadiony piłkarskie. Tę zasadę złamano tylko kilkakrotnie, m.in. wtedy, gdy Teheran odwiedzał szef FIFA. Według działaczek i działaczy na rzecz praw człowieka były to jednak wyłącznie działania propagandowe.

Amnesty UK

@AmnestyUK

The death of must not be in vain. is the only country in the world that stops and punishes women for entering football stadiums. This ban must end immediately. http://amn.st/6011ECPoR 

Iran's fans hold up a banner reading "Let Iranian women enter theirs stadiums" at 2018 World Cup match between Morocco and Iran at the Saint Petersburg Stadium in Saint Petersburg on June 15, 2018.

Iran’s ‚blue girl’ dies after setting herself on fire

She was on trial for entering a football stadium disguised as a man – a punishable offence in Iran.

bbc.co.uk

Ludzie o tym mówią: 776

29-letnia Sahar Chodajari próbowała wejść na stadion Azadi w Teheranie w marcu tego roku ubrana jak mężczyzna. Została jednak zdemaskowana przez ochroniarzy i oskarżona o pokazywanie się w miejscu publicznym bez hidżabu. Została umieszczona w owianym złą sławą więzieniu kobiecym Qarchak, następnie jednak pozwolono jej odpowiadać z wolnej stopy. Podczas pierwszej rozprawy w sądzie usłyszała, że grozi jej wyrok od 6 do 24 miesięcy więzienia. Druga rozprawa miała odbyć się na początku września, ale została odrodzona. Chodajari w tym samym dniu podpaliła się przed budynkiem sądu. Doznała oparzeń 90 proc. powierzchni ciała i 10 września zmarła.

Śmierć kibicki wywołała pewien rezonans wśród piłkarzy i fanów futbolu. W szczególności szwedzkie piłkarki Kosovare Asllani i Hedvig Lindahl wezwały FIFA, by poważnie interweniowała w sprawie „płciowego apartheidu” na irańskich stadionach. Światowa federacja dotąd jednak ograniczyła się do wystosowania – nie pierwszego zresztą – apelu.

 

zrodlo:strajk.eu

One thought on “Iran: fanka futbolu dokonała samospalenia, by zaprotestować przeciw dyskryminacji kobiet

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: