Wcześniaki nie będą miały refundowanych leków. Ministerstwo Zdrowia, zarządzane przez PiS, twierdzi, że refundacja leków jest zbyt kosztowna. Firma, która produkuje lek, obniżyła jego cenę, ale politycy układu władzy są nieugięcie. Najwidoczniej zdrowie i życie wcześniaków nie jest zbyt wiele warte w oczach PiS.

Warto by jednak zapytać Mateusza Morawieckiego, który twierdzi, że pieniędzy w budżecie jest dużo, dlaczego dzieci, które urodzą się przed terminem, nie mają szans na refundację leków a ich rodzice są skazani na pełną odpłatność. Czy stoi za tym rzeczywiście brak pieniędzy w budżecie, co by oznaczało, że dobra sytuacja budżetu jest ordynarnym kłamstwem, czy może brak troski o życie i zdrowie wcześniaków?

Jedna i druga możliwość jest przerażająca. Brak pieniędzy oznaczałby, że jesteśmy codziennie przez PiS okłamywani. Brak chęci refundowania leku oznaczać może, że u władzy są bezduszni urzędnicy, którzy za nic mają życie i zdrowie malutkich dzieci.

Armand Jean Richelieu@ArmandJeanRich1

Dlaczego wcześniaki są bez szans na leku który mógłby ratować ich życie? Bo tak zadecydował minister @SzumowskiLukasz argumentując to …. UWAGA … względami ekonomicznymi – „To zbyt obciąży budżet”. https://wiadomosci.wp.pl/wczesniaki-bez-szans-na-leki-tak-zadecydowalo-ministerstwo-6213808198096513a 

Wcześniaki bez szans na leki. Tak zadecydowało ministerstwo

Ministerstwo zdrowia odmawia refundacji leku dla wcześniaków, który mógłby ratować ich życie. Argumentuje to względami ekonomicznymi. „To zbyt obciąży budżet” – pisze resort.

źródło: Wirtualna Polska