TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
LISTA - KANAŁY - AUTORÓW PUBLIKUJĄCYCH FILMY I ARTYKUŁY NA STRONIE M-FORUM -WYBIERZ Z LISTY KANAŁ Z WSZYSTKIMI PUBLIKACJAMI AUTORA

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

live-stream pobrane (1).png

Urzędnicy FEMA, kontrahent oskarżony o oszustwo w związku z huraganem

SAN JUAN, Puerto Rico (AP) – Władze federalne poinformowały we wtorek, że aresztowały dwóch byłych urzędników Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego i byłego prezesa głównego wykonawcy pomocy humanitarnej, oskarżając ich o przekupstwo i oszustwa w wysiłkach na rzecz przywrócenia energii elektrycznej w Puerto Rico w następstwie huraganu Maria.

PropellerAds

PLIK – na zdjęciu z 5 października 2017 r. Personel Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego dostarcza zaopatrzenie mieszkańcom społeczności Santa Ana po huraganie Marii w Guayama w Puerto Rico. Władze federalne poinformowały we wtorek, 10 września 2019 r., Że aresztowały dwóch byłych urzędników Federalnego Urzędu Zarządzania Kryzysowego i byłego prezesa głównego wykonawcy pomocy humanitarnej, oskarżając ich o przekupstwo i oszustwa w ramach wysiłków zmierzających do przywrócenia elektryczności w Puerto Rico w następstwie huraganu Maria. (AP Photo / Carlos Giusti, plik)

Prokuratura Stanów Zjednoczonych w Puerto Rico powiedziała, że ówczesny prezes Cobra Acquisitions LLC, Donald Keith Ellison, podarował zastępcy dyrektora regionalnego FEMA loty liniami lotniczymi, zakwaterowanie w hotelach, usługi ochrony osobistej i korzystanie z karty kredytowej.

W zamian Ahsha Nateef Tribble „wykorzystała każdą okazję, z której musiała skorzystać Cobra”, powiedziała prokurator Rosa Emilia Rodríguez, w tym przyspieszając płatności na rzecz firmy i wywierając nacisk na urzędników lokalnych władz energetycznych, aby udzielili jej zamówień.

Ellison podarował także pracę przyjacielowi Tribble, Jovandzie R. Pattersonowi, który był zastępcą szefa sztabu FEMA w Puerto Rico przed rezygnacją z pracy w Cobra Energy LLC, zgodnie z aktem oskarżenia w lipcu 2018 r. Cobra Acquisitions i Cobra Energy są spółkami zależnymi Mammoth Energy Services Inc. z siedzibą w Oklahoma City

Tribble był głównym liderem FEMA w próbach przywrócenia energii elektrycznej po tym, jak huragan Maria zniszczył sieć w 2017 roku. Cobra otrzymał kontrakty o wartości około 1,8 miliarda dolarów.

Władze podały, że Tribble został aresztowany w poniedziałek na Florydzie, podczas gdy Ellison został zatrzymany w Oklahomie. Ellison pojawił się we wtorek w Oklahoma City przed sędzią federalnym, który zwolnił go z niezabezpieczonej obligacji o wartości 500 000 $ i nakazał mu zgłosić się do Portoryko do 24 września, powiedział pierwszy zastępca prokuratora USA Bob Troester. Troester powiedział, że Ellison nie wniósł zarzutu dotyczącego zarzutów.

Adwokat Ellisona, Bill Leone, powiedział, że rząd próbuje kryminalizować przyjaźń między Ellisonem a Tribble, kiedy nie było nic złego w ich związku.

„Nie zrobił nic złego” – powiedział Leone o Ellison. „Po prostu absolutnie nic nie zabrania tego”.

Leone powiedział, że praca wykonywana przez Cobrę była badana i monitorowana przez urzędników z wielu agencji federalnych i stanowych. „Cieszymy się, że będziemy mieli dzień przed sądem” – powiedział.

Mammoth Energy Services opublikowało we wtorek oświadczenie: „Mammoth jest świadomy i współpracuje z rządowym dochodzeniem w sprawie pani Tribble i pana Ellisona i będzie nadal to robić”.

„Ci oskarżeni mieli przybyć do Puerto Rico, aby pomóc w wyzdrowieniu po zniszczeniach spowodowanych przez huragan Maria”, powiedział Rodríguez. „Zamiast tego postanowili skorzystać z niepewnych warunków naszej sieci elektroenergetycznej i zaangażowali się w program przekupstwa i uczciwych usług polegający na oszustwach elektronicznych, aby wzbogacić się nielegalnie.”

Rodríguez powiedział, że po eksplozji w elektrowni, która w lutym 2018 r. Pozbawiła moc kilku miast, Tribble naciskał na urzędników władzy, aby zamiast Cobra korzystali z siły roboczej. „Powiedziała im nawet, że jeśli nie użyją Kobry, FEMA nie zwróci im kosztów” – dodał prokurator.

Tymczasem Patterson została oskarżona o oszustwo Cobry, mówiąc firmie, że jej wynagrodzenie w FEMA jest znacznie większe niż było w rzeczywistości, i zaproponowano jej 160 000 dolarów rocznie na pracę dla Cobry, powiedział Rodríguez.

Podobno była w trakcie negocjacji pracy z Cobrą, kiedy brała udział w FEMA w części procesu przetargowego Cobra na pracę w Puerto Rico.

Według prokuratorów Tribble unikała korzystania z poczty e-mail i telefonu komórkowego FEMA, zamiast tego wybrała konta prywatne, a nawet jednorazowy numer komórki na kartę.

Kiedy detektywi zbliżyli się do Ellisona, zaprzeczył jakiemukolwiek kontaktowi biznesowemu. Wiedzieli, że wybrał się helikopterem z Tribble, ale zaprzeczył również temu, twierdzili prokuratorzy.

Rząd domaga się przepadku Ellisona z rachunków o wartości przekraczającej 4 miliony dolarów, a także katamaran o długości 40 stóp.

Jeśli zostaną skazani za zarzuty o uczciwe świadczenie usług, oszustwa związane z drutami i katastrofy, mogą zostać skazani na 30 lat więzienia.

Reprezentantka USA Nydia Velázquez z Nowego Jorku powiedziała w oświadczeniu, że zarzuty sugerują, że korupcja była kolejnym czynnikiem błędnej reakcji na zniszczenia spowodowane huraganem.

„Te ładunki, związane z oblężoną siecią energetyczną wyspy, są przerażającą zniewagą dla mieszkańców Portoryko, którzy już przeżyli najdłuższe zaciemnienie w historii Ameryki” – powiedziała. „Jeśli zostanie to udowodnione, to niewłaściwe wykorzystanie funduszy sugeruje, że podczas gdy nasi współobywatele na wyspie umierali z powodu braku energii elektrycznej, prywatne firmy państwowe planowały, jak nielegalnie zarabiać na koszt podatników”.

Maria uderzyła w Portoryko 20 września 2017 r. Jako burza w kategorii 4. Zniszczyła sieć energetyczną wyspy i spowodowała szkody szacowane na ponad 100 miliardów dolarów.

___

Ta historia została poprawiona, aby pokazać, że FEMA to skrót od Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego.

 

zrodlo:apnews.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: