NA ŻYWO DZIŚ !! 21.00 WYDANIE SPECJALNE !! + GOŚĆ23 września 2019
2 dni pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

Najnowsze:Sąd w Wielkiej Brytanii orzeka, że zawieszenie parlamentu przez Johnson jest niezgodne z prawem

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

LONDYN (AP) – Decyzja premiera Borisa Johnsona o zawieszeniu brytyjskiego parlamentu na mniej niż dwa miesiące przed planowanym wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej była niezgodna z prawem, szkocki sąd orzekł w środę, chociaż nie nakazał uchylenia zawieszenia.

Sędziowie najwyższego sądu w Szkocji w Edynburgu stwierdzili, że brytyjski sąd najwyższy musi podjąć ostateczną decyzję. Rozprawa odbędzie się we wtorek.

Grupa około 70 prawodawców kwestionuje decyzję rządu, by prorogować lub formalnie zamknąć parlament na pięć tygodni do 14 października – nieco ponad dwa tygodnie przed wyjściem Wielkiej Brytanii z UE.

Johnson twierdzi, że podjął działania, aby mógł zacząć od nowa w swoim programie krajowym na nowej sesji Parlamentu w przyszłym miesiącu. Ale zawieszenie daje mu również wytchnienie od zbuntowanych prawodawców, gdy planuje swój następny krok, aby przełamać polityczny impas i wyprowadzić Wielką Brytanię z UE do 31 października.

Przeciwnicy twierdzą, że Johnson próbuje uniknąć demokratycznej kontroli.

W ubiegłym tygodniu sąd w Edynburgu odrzucił wyzwanie ustawodawców, mówiąc, że decyzja należy do polityków, a nie sądów.

Ale w środę odwołano to.

Jolyon Maugham, prawnik, który jest częścią roszczenia, powiedział: „Uważamy, że skutkiem tej decyzji jest to, że Parlament nie jest już prorogowany”.

„Nigdy nie byłem w stanie zastanowić się nad możliwością, że prawem może być traktowanie przez nasz premier naszego suwerennego parlamentu jako niedogodności” – powiedział.

 

zrodlo:apnews.com

2 thoughts on “Najnowsze:Sąd w Wielkiej Brytanii orzeka, że zawieszenie parlamentu przez Johnson jest niezgodne z prawem

    1. Juz od dawna przygladam sie temu GUDLAJOWI…….no coz Panie TOMKU nie tylko on jest takim GUDLAJEM…Pozdrawiam serdecznie

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: