NA ŻYWO DZIŚ !! 21.00 WYDANIE SPECJALNE !! + GOŚĆ23 września 2019
2 dni pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

Most między Szkocją a Irlandią Północną? Rząd rozpatruje projekt

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Boris Johnson chciałby zrealizować plany budowy mostu między Szkocją a Irlandią Północną – podaje Channel 4 News. Zarówno Skarb Państwa, jak i Departament Transportu mają zastanowić się nad kosztami, jak i ryzykiem takiego projektu.

Most między Szkocją a Irlandią Północną? Rząd rozpatruje projektMost połączyłby dwie wyspy na wysokości Szkocji i Irlandii Północnej. (Fot. Getty Images)

Realizacja byłaby nie tylko tylko kosztowna, ale wiąże się także z ryzykiem, ze względu na prawdopodobieństwo obecności na Morzu Irlandzkim niewybuchów z okresu II wojny światowej.

Rzecznik rządu w wypowiedzi dla Channel 4 News potwierdził: „Rząd regularnie zleca badania wykonalności projektów”.

Pomysł Johnsona dotyczący mostu pomiędzy Szkocją a Irlandią pojawił się już w zeszłym roku, kiedy był on ministrem spraw zagranicznych. Jako burmistrz Londynu poparł także projekt mostu-ogrodu, którego przewidywany koszt miał wynieść ponad 185 milionów funtów. Ostatecznie zrezygnowano z jego realizacji, ale wstępne inwestycje i tak przekroczyły 43 miliony.

Jeszcze w ubiegłym roku Johnson zasugerował przystąpienie do ambitnego pomysłu – mostu łączącego Wielką Brytanię i Francję. Sam pomysł nie jest niczym nowym, powstał jeszcze za rządów królowej Wiktorii. Także rząd Margaret Thatcher zastanawiał się nad połączeniem komunikacyjnym przez kanał, mającym umożliwić transport samochodów i ciężarówek.

Jak poinformował w ubiegłym roku zespół FactCheck z Channel 4 News, eksperci uważają, że most łączący Wielką Brytanię z kontynentem „byłby ogromnym przedsięwzięciem”, ale jest „absolutnie wykonalny” dzięki nowoczesnej technologii.

DUP (Democratic Unionist Party) – partia popierająca konserwatystów w parlamencie – uważa, że ​​most pomiędzy Szkocją a Irlandią Północną mógłby przełamać impas Brexitu, usuwając potrzebę stworzenia granicy na Morzu Irlandzkim.

 

zrodlo:londynek.net

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: