NA ŻYWO DZIŚ !! 21.00 WYDANIE SPECJALNE !! + GOŚĆ23 września 2019
2 dni pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

Prezes Zakładów Mięsnych Henryk Kania został zatrzymany przez CBŚP!

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

agrolajt.pl - Prezes Zakładów Mięsnych Henryk Kania został zatrzymany przez CBŚP!

Centralne Biuro Śledcze Policji wkroczyło do Zakładów Mięsnych Henryk Kania. Podczas akcji został zatrzymany wiceprezes spółki, Grzegorz M., który wcześniej zasiadał w fotelu prezesa – informuje portal innpoland.

Przedstawiciele CBŚ weszli do zakładu w Pszczynie, zabezpieczają tam dokumenty i plombują biura. Internauci na forum inwestorów poświęconym problemom spółki ZM Henryk Kania informują, że pod biurem w Goczałkowicach stały też samochody administracji celno-skarbowej – relacjonował parkiet.com. To dalsze pogłębianie się problemów w spółce po tym, jak Rada Wierzycieli doprowadziła do odwołania zarządu.

Zakłady Mięsne Henryk Kania stoją bowiem nad skrajem przepaści finansowej. Firma ma łącznie ponad 800 mln złotych długu – 636,6 mln złotych winnych bankom oraz 164,5 mln złotych zadłużenia z tytułu wyemitowanych obligacji.

Zatrzymany Grzegorz M., do lipca był prezesem ZM Henryk Kania, następnie zmienił stanowisko na wiceprezesa, a prezesem został Henryk Kania, syn założyciela firmy i przewodniczący Rady Nadzorczej.

Sąd zdecydował, że mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie – pisze „Puls Biznesu”. Ponadto zakładami rządzi teraz zarządca sądowy.

Innpoland informuje, że gwoździem do trumny okazało się wypowiedzenie Zakładom umowy faktoringu odwrotnego przez Alior Bank. Instytucja finansowa złożyła również doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.  „Zarzuciła w nim władzom ZMHK, że przy udzielaniu i zwiększaniu finansowania mogły dopuścić się kilku przestępstw” – czytamy w PulsieBiznesu. Chodzi m.in. wyłudzenie finansowania i oszustwo.

https://agrolajt.pl/

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: