Pierwszy zwiastun najnowszego filmu Patryka Vegi - Polityka
Fragment filmu Patryka Vegi „Polityka”

Mimo fatalnych recenzji najnowszego filmu Patryka Vegi pt. „Polityka”, widzowie tłumnie ruszyli do kin. Dystrybutor opublikował dane box office, które doprawdy szokują.

Podczas weekendu „Polityka” przyciągnęła przed duże ekrany aż 933 459 widzów. To zdecydowanie najlepszy wynik w tym roku.

I tylko nieznacznie gorszy od „Kleru” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, który dotychczas dzierży polski rekord widowni. We wrześniu 2018 roku w pierwszy weekend produkcję obejrzało 935 tys. widzów.

Trzeba jednak zauważyć, że producenci „Polityki” zastosowali sprytny zabieg mający poprawić im statystyki. Pierwsze pokazy miały miejsce już w środę 4 września, podczas gdy zazwyczaj premiery odbywają się w piątki. Te dwa dodatkowe dni z pewnością miały wpływ na tak, mimo wszystko, znakomity wynik.

Wokół filmu narosło mnóstwo kontrowersji, a pierwsze recenzje nie pozostawiały suchej nitki na kasowej produkcji Vegi. Widzowie najwyraźniej postanowili przekonać się na własnej skórze o słuszności – bądź też nie – krytycznych opinii.

Źródło: fakt.pl/nczas