Pobity przez Arabów Yotam/fot. Twitter Sacha Roytman Dratwa

Pobity przez Arabów Yotam/fot. Twitter Sacha Roytman Dratwa

Grupa studentów z Izraela została w Warszawie napadnięta przez Arabów. Środowiska żydowskie natomiast już winą obarczają Polskę.

Kilku izraelskich studentów zostało wczoraj rano napadniętych w Warszawie. Wracali z imprezy z klubu około godz. 4 rano.

Z relacji brata jednej z ofiar dowiadujemy się, że do Żydów podeszła grupa Arabów. Zapytali, czy są Żydami. Gdy potwierdzili, napastnicy ruszyli do walki krzycząc „je**ć Izrael” [cenz. red.].

Jeden z Żydów, który był już w taksówce i miał odjeżdżać z miejsca zdarzenia, wysiadł z niej, by wziąć udział w bójce. Brat ofiary sugeruje też, że napastnicy użyli kastetu, gdyż jego brat Yotam stracił w wyniku bójki przytomność. Informacji nie potwierdzono.

Co ciekawe, już próbuje się obarczać winą za napaść Arabów – będącą zapewne zemstą za żydowskie zbrodnie na Bliskim Wschodzie – Polaków.

– To jest Yotam. Jest żydowskim Izraelczykiem, który został wczoraj zaatakowany przez grupę Arabów w Warszawie. Krzyczeli do niego „je**ć Izrael” i brutalnie uderzono w twarz. Nikt nie przyszedł mu z pomocą. W 2019 roku, kiedy w Polsce atakowany jest Żyd, ludzie są ślepi – napisał na Twitterze Sacha Roytman Dratwa.

– Arabowie pobili Żydów. Oczywiście winni Polacy 😁 Co za … syństwo – podsumował Adam Wojtasiewicz.

Adam Wojtasiewicz ✝️⚔️🇵🇱@wojtasiewiczpl

Arabowie pobili Żydów. Oczywiście winni Polacy 😁 Co za … syństwo. https://twitter.com/SachaDratwa/status/1170654908489588738 

Sacha Roytman Dratwa

@SachaDratwa

This is Yotam. He is Jewish Israeli who was attacked yesterday by group of Arabs in Warsaw.

They shouted at him „Fuck Israel” and brutality punched him in his face. No one came to his help. In 2019, when a Jew is attacked in Poland people are blind.

Zobacz obraz na Twitterze
Zobacz obraz na Twitterze
Zobacz pozostałe Tweety użytkownika Adam Wojtasiewicz ✝️⚔️🇵🇱
Twitter